U našem domu se mogu pojaviti razni insekti i nametnici koji nam otežavaju život. Tu spadaju i mravi koji dolaze u velikom broju i skupljaju se oko ostataka hrane a znaju ulaziti u namirnice poput hljeba.

Iako mravi igraju korisnu ulogu u prirodi, mogu postati prilično dosadni kada napadnu kuću ili stan. Ako se ove pojave dogode, to je zbog jednostavnog objašnjenja: oni su u potrazi za hranom. Zadovoljavaju se komadićima kruha, odbačenim povrćem i uživaju u ostacima meda ili džema koji ostanu na radnoj površini ako se ne očiste.

Imamo izvrstan prijedlog za vas s portala pour-mieux-apprendre kako ih ukloniti bez pribjegavanja štetnim kemikalijama. Jednom kada se mravi etabliraju, može biti prilično teško eliminirati ih. Svakako, kemija bi mogla biti učinkovita, ali postoji nježniji pristup. U stvarnosti, ovi pripravci mogu dovesti do negativnih posljedica za zdravlje i okoliš. Ovaj članak će vas naučiti kako jednostavno ukloniti mrave iz kuće. Razmotrite ovu učinkovitu, štedljivu i ekološki prihvatljivu opciju. Uz to, izuzetno je pristupačan!

Potrebna nam je staklenka koja je hermetički zatvorena. posuda za zamagljivanje par naranči Jedan limun Jedan grejp šalica octa Postupak: Iscijedite sok iz naranče, limuna i grejpa da biste pripremili čašu svježeg soka. U ovaj sok dodajte čašu octa. Prebacite dobivenu tekućinu u dobro zatvorenu posudu. Napravite pauzu jedan do dva tjedna. Na kraju procijedite tekućinu kroz cjedilo kako biste uklonili pulpu. Prebacite u spremnik za prskanje. Sprej protiv mrava je pripremljen.

Nanesite ga na područja gdje se mravi okupljaju i duž njihovih putova za bijeg. Ishod je besprijekoran. Ovaj sprej možete koristiti za osvježenje vaše kuhinje i kupaonice. Zbog prisutnosti octa ovaj proizvod djeluje i kao dezinficijens. Postoje dokazane metode za rješavanje mrava koje nude različite strategije za njihovo uklanjanje iz vašeg vrta. Ipak, ti ​​pristupi često mogu biti zamorni i ne osobito učinkoviti.

  • Jednostavna metoda za uklanjanje mrava je korištenje običnog sapuna za pranje rublja pomiješanog s amonijakom, budući da je snažan miris nepodnošljiv za ove štetnike. U svrhu prskanja: Zahtijevamo: Deterdžent za pranje rublja 72% (pola pločice) 100 ml 10% otopine amonijaka. Posuda od 15 litara napunjena vodom. Postupak: Sapun usitnite na krupno ribež, zatim dodajte vruću vodu i ostavite da se otopi. Možete primijetiti da će se na površini stvoriti pjena. Zatim dodajte amonijak, dobro promiješajte i nanesite za prskanje. Koristimo ga ili rano ujutro ili kasno navečer, izbjegavajući direktnu sunčevu svjetlost cijelo vrijeme.

Mješavina korijena Da biste se riješili mrava na svojim biljkama i posljedično lisnih ušiju, najučinkovitija metoda je pomiješati 10 ml amonijaka s 10 litara vode, stvarajući 10% otopinu. Služit će ne samo kao odlično sredstvo za odvraćanje mrava, već i kao vrlo učinkovito dušično gnojivo. Za optimalne rezultate, dodajte tri žlice šećera u ovu mješavinu i ili zalijevajte biljke izravno do korijena ili otopinom temeljito raspršite cijelu biljku.

Zaštitno djelovanje: Kako biste spriječili pojavu mrava u vašem vrtu, možete umiješati jednu žlicu amonijaka u veliku kantu vode svaka dva tjedna tijekom rutine zalijevanja. Već i mala količina mirisa dovoljna je da obeshrabri neželjene posjetitelje. Slično mravima u domu, povremeno možete očistiti prozorske daske ili okvire vrata otopinom amonijaka (pomiješajte 1 čajnu žličicu amonijaka s 10 litara vode; ako imate problema s mravima, povećajte na 1 žlicu amonijaka). Ili zaštita ulaza, posebno prozora i vrata.

Uloživši malo truda, možete učinkovito upravljati mravima bez pribjegavanja kemijskim tretmanima koji bi mogli utjecati na cijeli vaš dom. Dodatni prijedlozi čitatelja: Postavite im zamku. Pomiješajte ½ litre vode, 1 žlicu šećera i 2 žlice kvasca. Smjesu rasporedimo u plitke posudice i postavimo ih na mjesta u stanu gdje se mravi često pojavljuju. Dodatna uspješna metoda za borbu protiv mrava uključuje posipavanje njihovih staza solju, vapnom ili sodom bikarbonom.

Ocat Koristite obični ocat na poznatim stazama i mjestima na kojima se mravi obično pojavljuju u vašoj kući. Možete dodatno nanijeti ocat na njihova preferirana vanjska mjesta, kao što su područja ispod streha, blizu prozora ili oko vrata. Mravi posjeduju izoštren osjet mirisa, a jak miris octa obuzima ih, zbog čega gube trag svog mirisnog traga. Pomiješajte ocat i vodu u jednakim količinama u zdjeli. Prebacite smjesu u bočicu s raspršivačem i imajte je pri ruci kad god naiđete na mrave.

Kreda Posipajte zgnječenu kredu na vratima ili duž staza mrava; savršeno funkcionira na bijelim zidovima jer ostaje nevidljiv. Aromatično bilje poput bosiljka, metvice i lavande služi kao zelena barijera protiv mrava. Kada se ove biljke stave u zatvorenom prostoru ili na prozorsku dasku, mravi se obično klone vašeg luka. Osim toga, mišji rep, luk ili češnjak mogu biti korisni za držanje štetnika podalje od kuće. Smrtonosna mješavina koja dolazi iz kuhinje uključuje stvaranje mješavine od 1 dijela vode, 1 dijela šećera i 5 dijelova sode bikarbone. Nanesite ovu mješavinu na vrata, okvire prozora i duž staza mrava. Miris kave je nešto što mrze.

Postavljanjem taloga kave duž staza mrava, jedinstveni miris ih tjera da se brzo povuku na sigurno. Pospite prašak za pecivo na mjesta gdje mravi žive i duž njihovih staza. Mravi se obično klone praška za pecivo jer je štetan za insekte. Začini Mirisne začine poput klinčića i cimeta talože mravi. Kako biste odvratili dosadne insekte, pospite cijeli klinčić i komadiće cimeta po stanu. Ovaj začin služi kao prirodni repelent, no učinkoviti mogu biti i razni drugi aromatični začini. 

Učinkovito i brzo rješenje uključuje miješanje vode s malom količinom sapuna za pranje posuđa, zatim prebacivanje mješavine u posudu opremljenu raspršivačem. Držite ovaj praktični alat spreman za prskanje po okvirima prozora i vratima kad god se mravi pojave. Koristite otopinu u područjima gdje ste primijetili mrave u svojoj kući; možete ga i pošpricati po stanu, pa će ostaviti osvježavajući miris u zraku. Prskanje ponoviti nakon nekoliko dana.

Preporučujemo