Svi volimo bijelu svježinu našeg veša ali je činjenica da već nakon nekoliko pranja bijela boja postaje žuta ili sivkasta. Na t6o utiče više faktora a jedan od njih je i kvalitet i tvrdoća vode koju koristimo.

Svaka domaćica doživljava frustraciju kada bijela odjeća izgubi svoju svjetlinu i izgubi boju. Vjerojatno ste već isprobali brojne metode i uložili značajnu količinu novca u različita sredstva za izbjeljivanje. Značajan broj žena uključuje varikinu u svoju rutinu pranja rublja, iako dijelu njih može smetati njen jak miris ili preferiraju blaža sredstva za čišćenje.

Toplo preporučujemo da isprobate ovu tehniku ​​koja je dobila izvrsne kritike brojnih domaćica. Jedini potreban sastojak je jedan limun, a jednostavan postupak uključuje izdvajanje i filtriranje soka cijeđenjem.

Kako biste postigli briljantno čisto i živopisno bijelo rublje, jednostavno ulijte izdašnu pola šalice prozirnog soka od limuna u predviđeni odjeljak za omekšivač. Ključno je izbjegavati prepunjavanje perilice rublja i korištenje prekomjerne količine praška jer to može ugroziti željene rezultate.

Osim toga, ako ga sušite na suncu, također će pomoći u postizanju svjetlije bjeline. Koliko god puta vidjeli reklame koje jamče vraćanje iskonske bjeline našim plahtama, ostajemo razočarani svjedocima postupne transformacije nekad bijelih plahti i zavjesa u žućkastu nijansu. Unatoč nebrojenom tehnološkom napretku i inovacijama u industriji pranja rublja, ponekad se čini da su provjerene metode koje su prenijeli naši preci najučinkovitije.

A jedna takva metoda uključuje korištenje plave boje! Korištenjem izbjeljivača za rublje, koji je lako dostupan u drogerijama ili putem internetskih prodavača, možete ponovno vratiti blistavi sjaj svojim plahtama!

Jeste li ikada upitali razlog postupnog žućenja naših bijelih tkanina? To je zato što nikad nisu bili pravi bijeli! Prirodni pamuk zapravo ima prljavo bijelu nijansu, a kako bi se postigao izvorno bijeli izgled, podvrgava se procesu izbjeljivanja ili se boji u bijelo s dozom plave boje.

Međutim, svakim pranjem ta plava komponenta postupno nestaje, a prljavština i prirodna ulja doprinose smanjenju izvorne boje. Kako bi se to spriječilo, postoji tehnika koja se zove plavo pranje, gdje se bijela tkanina nježno čisti razrijeđenim, ekološki prihvatljivim plavim prahom. Kada je riječ o izbjeljivanju bijelog rublja, isprobana metoda korištenja izbjeljivača za rublje je vrhunska i po učinkovitosti i po ekološkoj prihvatljivosti!

  • Ova alternativa tradicionalnom izbjeljivaču ne samo da pruža iznimnu moć izbjeljivanja, već ima i dodatnu prednost intenziviranja plave nijanse vašeg izbijeljenog trapera ili indigo tekstila, a istovremeno je prihvatljivija za okoliš. Kako biste pravilno razrijedili izbjeljivač, slijedite priložene upute.

Za veću količinu rublja, pomiješajte četiri šalice vode s četvrtinom žličice izbjeljivača. Važno je napomenuti da prilikom pripreme smjese izbjegavajte plastično posuđe i zdjelice jer plava boja izbjeljivača može ostaviti mrlje na plastici. Umjesto toga, odlučite se za staklene ili metalne materijale. Za ugradnju rastopljenog izbjeljivača u završni ciklus pranja, postoji nekoliko različitih metoda ovisno o vrsti perilice rublja koju imate.

Za strojeve s gornjim punjenjem, jednostavno ulijte tekućinu izravno u bubanj. Alternativno, ako imate klasičnu perilicu rublja, dodajte izbjeljivač u dozator neposredno prije zadnjeg ciklusa. Međutim, ako vaša perilica rublja ima sustav zaključavanja posude za doziranje ili vrata, bit će potrebno razrijediti izbjeljivač i dodati ga izravno u rublje. Kako biste spriječili potencijalno oštećenje vaše odjeće, preporučljivo je pričekati dok se bačva za vodu potpuno ne napuni prije dodavanja izbjeljivača, osiguravajući ravnomjernu raspodjelu.

Da biste obnovili boju jako obojene tkanine, bit će potrebno oprati je više puta. Važno je oduprijeti se iskušenju da dodate više izbjeljivača jer to neće pomoći u procesu izbjeljivanja i može rezultirati pojavom plavih mrlja ili sivkastih nijansi na tkanini. U slučaju da se to dogodi, savjetuje se da ne koristite obično izbjeljivač na tkanini, jer će to samo pojačati plavi efekt.

Umjesto toga, višak plave boje možete eliminirati natapanjem tkanine u otopinu koja se sastoji od dva dijela vode i jednog dijela amonijaka. Ključno je osigurati da je prostorija u kojoj se odvija ovaj proces dobro prozračena i izbjegavati korištenje izbjeljivača. Važno je napomenuti da kombinacija amonijaka i izbjeljivača može imati toksične posljedice.

Preporučujemo