Svi mislimo da se mirisi kuhanja mogu jednostavno izračiti ili pokriti nekim osvježivačem prostora. Međutim, sloj se razvije na zidovima i drugim dijelovima kuhinje od tih mirisa i stoga treba znati kako da ih uklonimo potpuno. Danas otkrivamo zgodan trik za to.
- Tipično je da se tijekom procesa kuhanja pojavljuju neželjeni mirisi; usprkos tome, postoji vrlo učinkovita tehnika koja koristi vodu i ocat i koja može uspješno neutralizirati te neugodne mirise.
Ostatak ovog članka pružit će smjernice o tome kako implementirati ovu metodu. Bilo da se prži riba ili kuha druga vrsta jela, neugodni mirisi se često javljaju, a posebno može smetati kada se ti mirisi provlače kroz garderobu, kosu i namještaj. Unatoč tome, korištenje metode octa i vode može učinkovito ukloniti takve mirise, čineći ih dalekim sjećanjem.
Kako biste uklonili sve neugodne mirise koji su možda prodrli u kuhinju, u loncu ili vrču pomiješajte 3 žlice alkoholnog octa s čašom vode. Pustite ovu smjesu da vrije nekoliko minuta, jer će ovaj proces učinkovito neutralizirati nepoželjne mirise. Ova se metoda može primijeniti tijekom ili nakon procesa kuhanja. U početku će se osjetiti aroma octa; međutim, postupno će se raspršiti dok istovremeno upija druge mirise.
- Nadalje, mogao bi vas zanimati domaći odstranjivač kamenca i plijesni. BONUS: U pripremi tijesta za slatka ili slana jela moguće je da je kisela voda nenamjerno izostavljena s popisa za kupovinu.
Ako otkrijete da ovaj sastojak nije dostupan, ne morate ići u trgovinu. Umjesto toga, zamjena se može postići miješanjem sode bikarbone, vode, šećera i octa, čime se značajno pojednostavljuje proces. Opće je poznato da je soda bikarbona čest kućni artikl, a u kombinaciji s limunom pokazuje se kao učinkovito rješenje za čišćenje raznih površina.
- Jedna čaša vode s pola žličice šećera, pola žličice sode bikarbone i dvije i pol žlice octa. priprema: Dodajte sodu i šećer u vodu, osiguravajući opsežan proces miješanja. Na kraju dodajte ocat, a dobivena kisela voda bit će pripremljena za upotrebu.
Možda vam nije bilo poznato, ali dodavanje male količine soli u jelo koje je pri kraju ne poboljšava njegov okus. Ova praksa je slična činu nanošenja imaginarne soli na jelo dok se očekuje primjetna promjena okusa. Mnogi ljudi griješe u svojim metodama soljenja hrane. Iako se doživljaj slanosti može razlikovati od osobe do osobe, postoje posebne smjernice za soljenje određene hrane koje jamče da sol ispunjava svoju predviđenu ulogu.
Na primjer, kada pripremate jelo koje sadrži luk ili poriluk, preporuča se posoliti tijekom prženja jer se na taj način ubrzava izvlačenje vlage. Ako su vino ili rajčice uključeni u vaš recept, pametno je procijeniti i modificirati okus nakon njihovog dodavanja.
Štoviše, nakon što se svi sastojci pomiješaju, bitno je povremeno kušati i začiniti jelo jer se njegov profil okusa s vremenom razvija. U procesu pripreme tjestenine preporučljivo je u vodu staviti gotovo punu šalicu kuhinjske soli za začinjanje. Korištenje slane vode za kuhanje tjestenine, njoka, krumpira i raznih žitarica omogućuje ugljikohidratima da upijaju okus iznutra, dok unose tekućinu od kuhanja.
- Bitno je priznati da sol utječe na sadržaj vlage u hrani, što kasnije može utjecati na njezinu teksturu. Najučinkovitiji pristup za postizanje ovog ishoda sastoji se od toga da se meso prije pečenja ostavi u obilnoj količini soli, po mogućnosti pojačanoj izborom biljaka i začina.
Ova metoda, koja se naziva “suho salamurevanje”, uspješno izvlači vlagu s površine dok zadržava unutarnju sočnost, što rezultira izvrsno hrskavom vanjštinom i dobro začinjenom, vlažnom unutrašnjosti. Dodatno, primjena znatne količine soli na meso trideset minuta prije nego što se stavi u pećnicu dovest će do značajnog poboljšanja.