U narodu postoji poslovica koja kaže da za svaku bolest u prirodi jedna biljka raste. Za neke od njih je i naučno dokazano da imaju ljekovita svojstva a među prvima ona su pripisana bijelom luku.

Otkrijte nevjerojatnu moć dinamične kombinacije limuna i češnjaka u poboljšanju zdravlja vaših arterija. Ova su kulinarska blaga poznata po svojim brojnim prednostima u promicanju opće dobrobiti, nudeći obilje hranjivih nutrijenata. Sposobnost limuna i češnjaka da se bore protiv povišenih razina LDL-a, koji se obično naziva “lošim” kolesterolom, ono je što ih čini učinkovitima u održavanju zdravih arterija.

Kada se LDL nakuplja u stijenkama arterija, on otežava protok krvi, čime se povećava rizik od srčanog i moždanog udara. Umjesto da se oslanjate samo na lijekove, prirodno rješenje koje uključuje i limun i češnjak može biti korisno. Ovi sastojci posjeduju svojstva koja učinkovito smanjuju razinu štetnog kolesterola. Postoje različite metode za pripremu smjese.

Da biste napravili ovaj pripravak, prikupite sljedeće sastojke: 1 šalicu soka od limuna, 1 šalicu soka od đumbira, 1 šalicu soka od češnjaka i 1 šalicu jabučnog octa. Zatim pomiješajte sve sastojke i kuhajte na laganoj vatri 30 minuta. Nakon što se smjesa ohladi, dodajte 3 šalice sirovog meda. Na kraju gotov proizvod prebacite u staklenku i čuvajte u hladnjaku. Za korištenje ovog proizvoda, uzmite jednu žlicu svakog jutra prije doručka.

  • Alternativno, možete odabrati drugu metodu. Kako biste napravili ovaj pripravak, sakupite 6 limuna te ih ogulite i narežite na kriške. Dodatno nabavite 30 češnja češnjaka. Nakon što su ove komponente pripremljene, započnite proces njihovog kombiniranja. Nakon toga smjesi dodajte 2 litre vode i pustite da zavrije. Ostavite smjesu da se kuha 5 minuta. Za besprijekornu teksturu, procijedite smjesu prije nego je prebacite u hladnjak na čuvanje.

Tijekom razdoblja od tri tjedna, preporučljivo je konzumirati dnevnu dozu od 50 ml, nakon čega slijedi jednotjedni interval, a zatim ponavljanje obrasca. Za treću tehniku, počnite miješanjem 3 limuna i 15 češnja češnjaka s vodom. Ponovite ovaj postupak s drugim setom od 3 limuna i 15 češnja češnjaka. Kada je gotovo, dodajte litru vode i dovedite smjesu do točke vrenja. Nakon što prokuha, filtrirajte smjesu i ostavite da se ohladi.

Bijeli luk:

Službeno priznat kao ljekovita biljka prije više od 5000 godina, češnjak (Allium sativum) je jedna od najranijih poznatih biljaka s takvim nazivom. U današnjoj eri znanstvenog napretka stekli smo dublje razumijevanje razloga koji stoje iza ovog drevnog priznanja. Češnjak se može pohvaliti izvanrednim nutritivnim profilom, a njegove sjemenke sadrže široku lepezu bitnih komponenti.

To uključuje vodu, proteine, masti, ugljikohidrate, vlakna i niz minerala kao što su natrij, kalij, magnezij, kalcij, fosfor, sumpor i željezo. Češnjak je bogat raznim esencijalnim vitaminima poput karotena, vitamina E, B1, B2, B3 i vitamina C, ali njegova primarna zdravstvena korist leži u prisutnosti alicina, snažnog biljnog antibiotika. Češnjak se može saditi ili u jesen ili u rano proljeće.

Postoje različiti načini uživanja u češnjaku, bilo da je u obliku nasjeckanih češnjeva, kao sok ili čaj, kao namaz, pa čak i da se konzumira svjež ili u obliku kapsula. Svima nam je poznat miris češnjaka, iako to možda nije naša omiljena aroma. Ovo je primarni problem s kojim se pojedinci susreću.

Srećom, u ljekarnama se mogu kupiti lijekovi s češnjakom koji nude određeno olakšanje u rješavanju ove brige. Za optimalne rezultate predlažemo korištenje svježe pripremljenog češnjaka, po mogućnosti napravljenog kod kuće. Kako biste ublažili njegovu snažnu aromu, možete je upotpuniti peršinom, metvicom, mažuranom ili majčinom dušicom.

Preporučujemo