Ispovijesti su postale jako popularne na društvenim mrežama i sve više korisnika ih koristi kao sredstvo izražavanja. U njima iznose neka svoja iskustva a danas vam donosimo jednu od njih.
Sredinom srpnja službeno je suprugova majka uputila poziv njemu i našoj djeci na zajednički odmor. Namjeravamo otputovati u Hrvatsku posjetiti njegovu sestru i brata dok uživamo u pomlađujućem moru. Namamila je djecu varljivim obećanjima o kulama i gradovima, tvrdeći da je to odredište koje za nju nema nikakvog značaja, da bi kasnije izmanipulirala sina da joj posluži kao bijeg, nalažući mu da vozi u kojem god smjeru ona pokaže.
- U početku sam odlučila šutjeti, ali sam naposljetku otkrila svom mužu i djeci svoje namjere da posjetim Tursku u tom vremenskom okviru. Putovanje obećava da će biti sveobuhvatno, s raskošnim hotelom s 5 zvjezdica i ulazom u uzbudljivi vodeni park. Žena žarko izražava želju da nas prati kad god joj se ukaže prilika.
Iskoristio sam priliku da joj ljubazno pojasnim da nisam zainteresiran za zajedničko ljetovanje jer me nije pozvala da je otpratim u Hrvatsku. Bilo mi je očito koga voli imati uz sebe i poručio sam da ću, ako se odluči za Tursku, tražiti druge planove. Ipak, nekako se smatram odgovornim za ono što se dogodilo.
BONUS TEKST:
Otkrijte ljekovite prednosti određenih biljaka koje su se kroz povijest koristile u narodnim lijekovima za promicanje zdravlja gušterače. Gušterača, iako male veličine, igra ključnu ulogu u zdravlju probavnog i endokrinog sustava obavljajući dvije primarne funkcije. Prvo, proizvodi enzime koji pomažu u probavi masti i proteina. Osim toga, proizvodi se inzulin koji igra ključnu ulogu u regulaciji razine glukoze.
Kada gušterača ne obavlja pravilno svoje funkcije, apsorpcija vitalnih nutrijenata iz hrane je otežana. Na zdravlje gušterače značajno utječu izbori prehrane i načina života. Dok konačni dokazi ostaju nedostižni, preliminarne studije pokazuju da bi konzumacija određene biljne hrane mogla koristiti zdravlju gušterače. Preslica porijeklom iz Poljske poznata je po visokom sadržaju silicija, što je čini izvanrednim izvorom za liječenje tkiva oštećenog pankreatitisom.
Osim toga, istraživanje pokazuje da ekstrakt preslice može pomoći u kontroli razine glukoze u krvi i poduprijeti pomlađivanje gušterače. Origano, poznat u tradicionalnoj medicini, koristi se za liječenje raznih bolesti, uključujući i dijabetes, zahvaljujući obilnim antioksidansima. Posebna studija otkrila je da origano može pomoći u smanjenju učestalosti hiperglikemije, što je ključna briga za osobe s dijabetesom tipa 2 kojima je teško održavati stabilnu razinu glukoze u krvi. Dokazano je da Haritaki smanjuje šanse za razvoj stanica raka.
Nadalje, može spriječiti napredovanje raka gušterače. Medicinski stručnjaci sugeriraju da je ovaj učinak povezan sa sposobnošću haritakija da pokrene apoptozu, prirodni proces u kojem stanice raka doživljavaju staničnu smrt bez ispuštanja štetnih tvari. Osim toga, haritaki može pomoći u regulaciji krvnog tlaka, čime pomaže u prevenciji bolesti srca i drugih kardiovaskularnih problema. Istraživanja o nevenu pokazuju da ekstrakt dobiven iz ove biljke ima i protuupalna i antivirusna svojstva.
- Studija koju su proveli španjolski znanstvenici otkrila je da ekstrakt nevena može potaknuti proizvodnju limfocita. Štoviše, neven je obećavajući u regeneraciji tkiva gušterače, a lokalna primjena melema od nevena može pružiti učinkovitu zaštitu od isušivanja kože. Što se tiče maslačka, njegova upotreba se pokazala učinkovitom u sprječavanju rasta stanica raka. Istraživanje je pokazalo da korijen maslačka može ojačati tjelesnu obranu protiv stanica raka, istovremeno čuvajući zdrav integritet stanica.
Osim toga, ispijanje čaja od maslačka pomaže u detoksikaciji probavnog sustava te potiče obnovu i pomlađivanje oštećenog tkiva gušterače. Kada se razmatra potpora zdravlju gušterače, senf se pojavljuje kao jedan od najboljih izbora. Ovaj gorki korijen znatno pospješuje rad gušterače i stvaranje žuči. Nadalje, ključan je za održavanje zdravlja želučane sluznice i pomaže u oslobađanju probavnih sokova i enzima gušterače.
Lišće stabla masline sve je više prepoznato po svojim ljekovitim svojstvima. Bogato snažnim spojevima, ovo lišće poboljšava cirkulaciju krvi, pročišćava krvotok, smanjuje štetne slobodne radikale i pomaže u održavanju zdrave razine krvnog tlaka. Nadalje, listovi masline podržavaju funkcioniranje bitnih organa, uključujući jetru, štitnjaču i gušteraču.