Život nas stavlja u razne situacije i ljudi imaju potrebu podijeliti svoja iskustva sa drugim osobama. Na internetu su tako popularne ispovijesti u kojima korisnici anonimno iznose neki događaj ili situaciju u kojoj su se našli.

  • Tijekom prethodnih dana, moja je majka bila prikovana za krevet, tvrdeći da joj nije dobro i izražavajući nelagodu u bubrezima. Kao da gaji sumnje u potencijalni problem s njima. Po mom današnjem ranom povratku s fakulteta, mogao sam razabrati zvuk mojih roditelja koji su se žestoko svađali dok sam se približavao ulazu. U mislima su mi ostale potresne riječi njezine ispovijesti:

Danima sam varala svoju djecu, glumeći bolove u bubrezima, ne mogavši ​​otkriti istinu da me njihov otac prisilio na pobačaj, vođena željom za samo dvoje djece i željom da zaštitim ih od teškoća sadašnjeg doba.

Dodatni tekst:

Mogućnost stvaranja aneurizme često se zanemaruje, a ako se ne otkrije, predstavlja značajnu prijetnju nečijem životu. Aneurizme se manifestiraju kada dio arterijske stijenke oslabi, što dovodi do nenormalnog izbočenja ili širenja. Podrijetlo aneurizmi još uvijek u velikoj mjeri izmiče našem razumijevanju. Ipak, trenutno se priznaje da su određene osobe inherentno predisponirane za ovo stanje, koje se može naslijediti kroz uzastopne generacije.

Određene bolesti, uključujući policistične bubrege, Marfanov sindrom, koarktaciju aorte i AV malformacije, kao i ozljede aorte, mogu izazvati aneurizmu. Čimbenici rizika poput visokog krvnog tlaka, povišene razine kolesterola i pušenja također doprinose razvoju aneurizme. Iako se aneurizme mogu pojaviti u bilo kojoj arteriji, postoje određena mjesta koja su češće zahvaćena.

Izrazi “mozak” i “cerebralni” obično se koriste kao sinonimi za opisivanje organa odgovornog za kognitivne funkcije. Aneurizme aorte, bilo u abdomenu ili prsima, medicinska su stanja koja se mogu manifestirati unutar aorte. Puknuće aneurizme trbušne aorte je najteža posljedica ove bolesti, što dovodi do stope smrtnosti od preko 75% među oboljelima. Dok žene u dobi od 35 do 60 godina imaju nešto veću ranjivost na aneurizmu mozga, ključno je prepoznati da ovo stanje može utjecati na pojedince bilo koje dobi i spola. Postoji medicinski postupak osmišljen za rješavanje problema aneurizme.

Tijekom početnih faza aneurizme, uobičajeno je da se pacijenti podvrgavaju kontrolnim pregledima i slikovnim testovima na polugodišnjoj ili godišnjoj bazi. U nekom trenutku mogu biti propisani lijekovi, iako je ključno razumjeti da se sama aneurizma ne može iskorijeniti. U situacijama u kojima aneurizma predstavlja veći rizik, kao što je u slučaju većih aneurizme ili potencijalne rupture, može se razmotriti operacija kao održiva opcija.

Određivanje liječenja aneurizme mozga uzima u obzir različite čimbenike, uključujući veličinu, oblik i položaj aneurizme u mozgu. Dva su potencijalna pristupa dostupna za razmatranje. Prva opcija uključuje podvrgavanje otvorenoj operaciji mozga, dok je drugi pristup, poznat kao endovaskularno uvijanje, također održiva opcija. U slučaju endovaskularnog spirala, kateter se pažljivo uvodi kroz prepone kako bi se došlo do određene krvne žile na kojoj se nalazi aneurizma.

Ovisno o mjestu aneurizme aorte, mogućnosti liječenja mogu uključivati ​​ili endovaskularno postavljanje stenta ili kiruršku intervenciju, koja uključuje otvaranje trbušne ili torakalne stijenke aorte. U nekim slučajevima može se ugraditi i proteza. Vrijedno je napomenuti da je potonja metoda složenija i zahtijeva dulje razdoblje oporavka.

Preporučujemo