Društveni mediji pružaju mnoštvo prilika da podijelite svoju priču. Kako su se unutar društvenih mreža pojavili različiti komunikacijski kanali, proširile su se mogućnosti za novinarske pothvate i angažman publike. Danas postoje brojni formati i kanali dostupni za pripovijedanje. Međutim, ključno je zapamtiti da svaka društvena mreža ima svoju jedinstvenu publiku.

Prije predstavljanja svoje priče na ovim platformama, bitno je razumjeti i analizirati publiku kojoj ciljate. Razumijevanje s kim komunicirate i prepoznavanje njihovih potreba značajno će olakšati proces razvoja komunikacijske strategije i učinkovitog dijeljenja vaših priča.

  • Temeljni elementi pripovijedanja na društvenim mrežama uvelike su slični općim načelima pripovijedanja, ostajući dosljedni bez obzira na određenu platformu koju odaberete za prenošenje svoje pripovijesti.Forma izražavanja koja je jako popularna na internetu je ispovijest a mi vam danas donosmo jednu od njih.

Prije pet godina, kad sam imao samo sedam godina, umrla mi je majka. Moj otac je bio uz mene, a nedavno se ponovno oženio prije tri mjeseca. Prije pet godina moja je majka preminula kada sam imao samo sedam godina. Otac je preuzeo odgovornost da me odgaja i nedavno se oženio prije tri mjeseca, što me je upoznalo sa svojom maćehom – i to opakom.

Kad smo bili sami, maltretirala me, ali sam odlučio ne obavijestiti oca jer nisam imao dokaza i nisam bio siguran u njegovu reakciju. Deset dana prije toga, moj otac je ušao i svjedočio svemu kada me je grdila i ponižavala. Izbio je značajan sukob.

Bez trenutka stanke, otac me podržao. Moje srce se u tom trenutku osjećalo kao kod kuće. Zatim je izjavila da moram birati između nje ili tog prokletog mališana.Tata me pogledao i najavio uredu da će eliminirati u8 ženu opisujući ga kao veliko, odvratno dijete. Zbog toga je otišla iz našeg doma, uzeo ju je za ruku i otjerao.

 

Bonus tekst:

Iako nudi primamljivu platu od 200.000 dinara za poziciju poljoprivrednika, Marko Roša iz Banatskog Novog Sela muku muči s pronalaskom odgovarajućeg kandidata. Usred izazova koje predstavlja trenutno tržište rada, Marko ističe značajan problem nedostatka adekvatno kvalificiranih kandidata, zbog čega je gotovo nemoguće pronaći osobe spremne prihvatiti plaće veće od 100.000 dinara. Unatoč ponuđenim plaćama od 150.000 do 200.000 dinara, privlačenje zaposlenika i dalje je veliki izazov.

Dodatno, potreban nam je voditelj proizvodnje koji može nadgledati sva financijska pitanja, te zaštitar i vozači traktora. Unatoč tome, identificiranje odgovarajućih kandidata za te pozicije bilo je prilično izazovno. Čini se da brojni pojedinci radije traže posao negdje drugdje, čak i za plaću od samo 50.000 dinara, ponajviše zbog percepcije da su naši radni sati opterećujući. U sezoni radimo od jutra do mraka, za razliku od ostalih tvrtki. Marko ističe izazove s kojima se susrećemo u privlačenju i zadržavanju osoblja, čak i uz financijske nagrade i mogućnosti koje nudimo.

Nadalje, predanost koju ovaj pothvat zahtijeva uključuje veliku količinu nesebičnosti i odgovornosti, budući da se mora održavati dosljedno tijekom sezone – što je stvarnost koju mnogi oklijevaju prihvatiti. Tvrdi da brojni pojedinci ne prepoznaju značajne transformacije koje su se dogodile u poljoprivrednom sektoru zbog napretka tehnologije. Marko ističe da se priznati kao vozač traktora smatra nečasnim, unatoč činjenici da suvremeni traktori dolaze s luksuznim značajkama poput klima uređaja, autopilota i ugodnog iskustva u vožnji. Ova poboljšanja omogućuju obući bijelu košulju dok upravljate traktorom, stići na polja čista i smanjiti potrebu za dodatnom radnom snagom.

Preporučujemo