Danas vam donosimo ispovijest jedne djevojke koja je postala viralna na društvenim mrežama i imala je puno komentara. Tema je njen odnos sa sestrom i njenom djecom.

Moja sestra ima troje male djece koja su prilično neukrotiva i lošeg ponašanja. Izazivaju nered u domu, razbijaju predmete, a nakon ukora odmah se sruše na pod u napadu histerije. Osim toga, oni nisu dojenčad; imaju 6, 8 i 10 godina. Suprug i ona često izlaze, putuju, kupuju i tako dalje, ostavljajući djecu na brigu mojoj majci i meni. Moja sestra odlučila je otići na put na sedam dana, ostavivši mamu koja je srčani bolesnik i mene da brinemo o njezinoj djeci.

Moramo im kupiti hranu jer su navikli samo na najbolja jela. Mama i ja jedva imamo dovoljno za sebe, oslanjajući se na njezinu mirovinu i moju zaradu od rada u studentskoj organizaciji. Baš jučer me sestra obavijestila da moram čuvati njezinu djecu dok je nema. Odbio sam, ne samo zbog njezine nepristojnosti, već i zato što je ispitni rok i imam pretrpan raspored. Žena se uzrujala i blokirala me. Sada osjećam grižnju savjesti što sam ikada pristao brinuti se za njezinu djecu i pomagati im. Otkrila je svoju pravu prirodu i iskreno, nije mi žao što je odlučila ne komunicirati sa mnom.

Bonus tekst:

Kada su djeca opuštena, opušteni su i njihovi roditelji. Međutim, u slučajevima razvedenih roditelja, oni se često bore da se učinkovito pozicioniraju u odgoju svoje djece. Razni faktori pridonose njihovoj nesposobnosti da odgajaju svoju djecu, uključujući nezrelost, neodgovornost, razvod, bolest ili osjećaj nepotrebnosti u obitelji, što može značiti nedostatak ljubavi. Kao rezultat toga, djeca su često prepuštena da sama upravljaju razvojem svoje osobnosti i karaktera.

  • Budući da djeca uče promatrajući postupke svojih roditelja i okolnosti s kojima se susreću, nedostatak dobrog vodstva i smislenih razgovora s roditeljima može dovesti do neobuzdanog ili razuzdanog ponašanja. Nadalje, energija u kućnom okruženju igra ključnu ulogu; ako je atmosfera negativna – karakterizirana roditeljskom lijenošću, neredom, uvredama, sukobima, ljutnjom, fizičkom agresijom, apatijom, zanemarivanjem ili omalovažavanjem između roditelja i prema djetetu – djeca upijaju tu negativnost, usmjeravajući ih prema sličnim situacijama i osobama ispunjenim negativnim energije.

To je razlog zašto često susrećemo djecu koja imaju pravo i sukobljavaju se u obiteljima koje su disfunkcionalne i među egocentričnim roditeljima. Djeca, nesposobna se obraniti od nakupljanja negativne energije, često pribjegavaju grubosti i agresiji kako bi je izbacila. Opće je poznato da sretna djeca dobivaju pažnju, razumijevanje i ljubav od svojih roditelja, dok dobro odgojena djeca utjelovljuju nježnost i empatiju. To je rezultat ispunjenosti pozitivnim osjećajima ili energijom.

Nasuprot tome, nesretna djeca lišena pažnje, razumijevanja i ljubavi, a koja također mogu trpjeti verbalno i/ili fizičko zlostavljanje, neprestano su izložena negativnoj energiji. Njihov jedini odušak za ovu negativnost obično je kroz agresivno ponašanje. Zbog neosviještenosti o njihovom odgoju, drugi ih često etiketiraju kao razmažene, neodgojene i bezobrazne. Djeca koja su raspuštena predstavljaju značajnu prijetnju onima koji su dobro odgajani, jer često nisu izložena štetnim učincima nasilja i ne posjeduju alate da se s njim nose zbog nerazumijevanja.

Njihovi osjećaji bespomoćnosti i ljutnje, koje ne mogu osloboditi unutar vlastitog doma, preusmjeravaju se na dobro odgojenu djecu punu ljubavi. Agresivnim djelovanjem usmjerenim prema ovoj dobroj djeci, raspuštena djeca pokušavaju se očistiti od negativne energije. Ovo ponašanje ne otkriva samo njihovu ljubomoru, već i određeni stupanj ogorčenosti koji proizlazi iz nepostojanja sličnog radosnog djetinjstva. Svako dijete ulazi u ovaj svijet, kao i svi mi, sa svrhom učenja i ostvarivanja svojih potencijala kroz ljubav.

Po rođenju, djeca su prožeta ljubavlju i željom za sazrijevanjem. Ljubav je ta koja donosi ispunjenje. Naše čovječanstvo opstaje, zahvaljujući neograničenoj, pozitivnoj kreativnoj energiji koju pruža ljubav. Ništa što ima destruktivnu prirodu, kao što su ratovi i pandemije, nije uspjelo opstati; oni služe samo za uništenje ljudske rase. Takvom načinu razmišljanja nedostaje ljubavi, jer proizlazi iz negativnih, destruktivnih energija poput pohlepe, mržnje, ega i sebičnosti. Utjecaj je razoran.

Posve je razumljivo da djeca žele odrastati u poticajnom okruženju ispunjenom ljubavlju; ovo je univerzalna želja. Kada im nedostaje ljubavi roditelja, tu ljubav i pozitivnu energiju nastoje steći iz bilo kojeg izvora. Ako djeca shvate da će im roditelji ispuniti želje i pružiti im neki oblik druženja, sklona su tražiti nepotrebne stvari, stvarajući vezu s roditeljima u tom procesu. U potrazi za bliskošću, djeca često žele spavati među roditeljima ili se ujutro pojave u njihovom krevetu.

Kad roditelji nemaju ljubavi i razumijevanja, mogu se okrenuti fizičkoj agresiji, poput udaranja druge djece, ili pribjeći verbalnoj agresiji, uključujući psovke i uvrede. Ako roditelji na njihovo ponašanje reagiraju fizičkim kažnjavanjem, djeca često uzvraćaju istom mjerom, što dovodi do daljnjeg kažnjavanja roditelja. U današnjem svijetu, temeljni uzroci lošeg ponašanja djece često prolaze nezapaženo, osobito usred sve veće stope razvoda, što dovodi do zanemarivanja održavanja jedinstva obitelji i podrške zlostavljanoj djeci unutar ovih kućanstava.

Ti su mladi nesretne žrtve suvremenog društva. Dok se pomoć zlostavljanoj djeci i dalje zanemaruje, pojavljuje se sve veći broj neorganizirane i problematične djece koja svoju frustraciju izražavaju agresijom koja utječe na one oko njih. Ovo okruženje potiče razvoj delinkvenata, bandi i neprijateljskih stavova prema okolini. Kada sazriju, takve se osobe često bore s mentalnom nestabilnošću, zbog čega se često uočava da djeca iz razvedenih obitelji imaju sklona pokazivati ​​slične obrasce. Oni koji su psihički nestabilni skloni su svoju internaliziranu agresiju, osjećaj bespomoćnosti i patnju koju su proživjeli od djetinjstva kanalizirati u činove fizičkog i verbalnog zlostavljanja svojih supružnika, djece, kolega, prijatelja i poznanika s kojima se susreću u svakodnevnom životu.

Preporučujemo