Olivera Balašević supruga preminulog pjevača ili pjesnika kako ga nazivaju njegovi obožavatelji je Panonsko mornaru bila muza za sve njegove pjesme i uvijek je isticao koliko mu je važna i koliko je voli. Nakon njegove smrti Olivera je astavila da održava sjećanje na Đoleta.

U javnost je izašao recept Olivere Balašević za kuglof s višnjama, a sve zahvaljujući podršci i predanosti vjernog obožavatelja. Udovica Balaševićeva posebno je zamoljena da otkrije kulinarsku tajnu koja se nedvojbeno krije u njezinoj rukom pisanoj kuharici, dragocjenom naslijeđu njezine bake.

Nakon što je pohvalio ugodan miris u spisateljičinom domu, obožavatelj je izrazio želju da velikodušno podijeli recept za slasnu tortu koju je napravila. – Olja, možeš li podijeliti recept za kuglof? Šaljemo vam puno nježnih poljubaca. Bilo bi jako zahvalno da nam dostavite upute; aroma podsjeća na Liman. Istovremeno, sve bitne informacije za recept Olivere Balašević našle su se na njezinom profilu.

Sastojci:

Na popisu je 500 grama trešanja i ukupno 4 jaja. Potrebna je mjera od 160 grama brašna. Žlica uzima mali zalogaj. Potrebna količina jogurta je 100 mililitara. Vanjski sloj limuna, poznat kao limunova kora, popularan je sastojak raznih kulinarskih recepata. Potrebna količina šećera je 120 grama.

Potrebna količina ulja je 30 mililitara. Dodajte jedan dio praška za pecivo. Mala količina soli. Na kalup treba nanijeti malu količinu maslaca. priprema: Mikserom pomiješajte brašno, prašak za pecivo, žumanjak, koricu limuna, ulje i jogurt s tučenim bjelanjcima u čvrsti snijeg.

Slasticu složite tako da na podnožje kalupa stavite nekoliko trešanja koje ste obložili grizom, zatim slojite tijesto i ponavljajte ovaj postupak dok ne potrošite sve višnje i tijesto. Da biste postigli željeni rezultat, preporuča se kalup staviti u pećnicu zagrijanu na 180 stupnjeva Celzijusa i peći 40 minuta.

Olivera Savić, rođena 29. aprila 1959. u Zrenjaninu, djetinjstvo je provela uz majku Pelku i starijeg brata. Unatoč svojoj prirodnoj znatiželji, uvijek je gajila duboko divljenje prema svojoj majci, koja je sama hranila i odgajala dvoje djece. Započevši svoj gimnastički put u mladosti, počela je kao amaterka i na kraju briljirala u četiri različite discipline.

  • Njezin talent i naporan rad doveli su je do osvajanja brojnih medalja, kako u zemlji tako iu inozemstvu, uključujući impresivne četiri zlatne i dvije srebrne medalje. Kao predstavnica Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije (SFRJ) trebala je nastupiti na Olimpijskim igrama u Moskvi 1980. godine. Međutim, život se neočekivano preokrenuo kada je zatrudnjela i rodila svoju prvu kćer Jovanu.

Nakon završene srednje škole, Olivera se seli u Novi Sad i upisuje Fakultet sporta i tjelesnog odgoja. Kasnije je magistrirala na Fakultetu organizacije rada (FOB). Gotovo dva desetljeća Olivera je predavala tjelesnu i zdravstvenu kulturu u renomiranoj Gimnaziji “Isidora Sekulić”, sve do 1999. godine.

Od tada, prisjeća se, gaji duboki osjećaj ponosa na svoj uspjeh poznat kao “Tjelesni obrazovanje i najzdraviji poljubac u gradu.” Cilj ove inicijative bio je kod učenika usaditi svijest o važnosti očuvanja zdravlja. Bilo je propisano da niti jedan učenik ne može dobiti najbolju ocjenu iz tjelesnog odgoja ako ne predoči potvrdu kojom potvrđuje svoje oralno zdravlje.

U jednom je trenutku izrazila koliko ju je ispunjavala uloga učiteljice. Međutim, nakon prometne nesreće u kojoj je sudjelovala njezina kći, uprava škole nije shvatila Oliverino odsustvo dok je brinula o svom djetetu, što je rezultiralo njezinim prekidom škole u svibnju 1999. godine. Rođena 1959. godine u Zrenjaninu, Olivera Savić Balašević prošla je izazovno odrastanje uz starijeg brata i majku.

Unatoč nedaćama, rado se prisjeća djetinjstva kao ugodnog razdoblja zahvaljujući majčinoj predanoj brizi. Uz ljubav prema sportu, gimnastika je imala posebno mjesto u njenom srcu. Olivera je mnogima postala poznata po tekstovima njezina supruga, pjesmama Đorđa Balaševića, a neki je smatraju i njegovom ultimativnom muzom.

Ipak, smatra da je Đolet kao umjetnik crpio inspiraciju iz svih aspekata života. Putevi Olivere i Đorđa susreli su se 1979. godine u Novom Sadu, gdje je ona došla da nastavi studije. Dane su provodili u šetnji i razgovorima, a Đole je na odmoru u Puli shvatio da je Olivera žena s kojom želi provesti život. Nazvao ju je iz hotelske sobe i zaprosio je. Shvativši to u početku kao šalu, Oliverina nevjerica pretvorila se u radost kada se sutradan Đorđe pojavio na kućnom pragu njezine majke.

Preporučujemo