U obavljanju kućnih poslova veliku pomoć nam pružaju razni kućanski aparati a ako pitate domaćice koji im je najvažniji većina će reći da je to mašina za pranje veša koja obavlja ogroman posao.

Perilica rublja je kućni aparat koji se često koristi, što znači da je treba redovito čistiti. Ne zaboravite provjeriti ima li u ladici deterdženta za rublje i omekšivača. Naslage se nakupljaju na tom području, a vlažni uvjeti mogu rezultirati razvojem plijesni. Imamo koristan prijedlog s YouTube kanala Il Rifugio Perfetto koji će vam omogućiti da s lakoćom uklonite plijesan.

Zahtijevamo: ocat Dvije spužve Postupak: Spužvice potopite u ocat, a zatim ih posložite u dijelove ladice predviđene za prašak za pranje i omekšivač. Držite ga 10 minuta, zatim skinite utičnicu i isperite vodom. Ladica je sada potpuno čista i dezinficirana.

Jeste li svjesni zašto spužve dolaze u raznim bojama? Prvenstveno se razlikuju po različitim razinama hrapavosti na jednoj strani. Jednostavna metoda spužve za pristup teškim područjima. Ako spužvom trebate očistiti područja koja su teško dostupna, možete je podrezati kako bi odgovarala određenoj površini koju želite očistiti. Kao rezultat toga, lako ćete očistiti sve spojeve. Kako biste stvorili učinkovit alat za čišćenje, jednostavno izrežite rupu na jednoj strani spužve pomoću rezača. Kao rezultat toga, formirat ćete mali džep u koji može stati komad sapuna.

Uz pomoć ove nevjerojatne spužvice možete ukloniti mrlje s raznih površina. Ovaj proizvod je idealan za čišćenje kuhinjskih površina, štednjaka, kupaonica i tipkovnica. Može se rezati u različite oblike i učinkovit je za uklanjanje dugotrajne prljavštine na teško dostupnim mjestima. Svi tragovi nestaju bez napora, ostavljajući sve netaknuto i besprijekorno. Jedina mana ove spužvice je što se vremenom kvari. Unatoč tome, prilično je ekonomičan i uistinu služi kao dragocjena pomoć u kućanskim poslovima.

  • Vjerujemo da će vam ovi jednostavni savjeti biti korisni. Problem se proteže izvan samog mirisa; zbog kamenca uređaj polako počinje kvariti i ne funkcionira učinkovito, što se vidi kada rublje nije pravilno očišćeno. Srećom, postoji više načina da svoju perilicu vratite u prvobitno stanje! Nakon što izvadite rublje iz bubnja, ostavite vrata odškrinuta za sušenje. Osim toga, dobro je koristiti suhu krpu za brisanje područja unutar brtve. Omogućavanje kruženja svježeg zraka pomoći će da se perilica brže ohladi, smanjujući vjerojatnost razmnožavanja bakterija.

Osim toga, preporučljivo je držati ladicu za deterdžent otvorenom. U slučaju da je plijesan prisutna u brtvi, uzmite ručnik i namočite ga u otopinu octa i vode prije nego što je stavite u brtvu. Ostavite da odstoji sat vremena, a zatim obrišite čistom krpom. Za brtve koje su posebno prljave, odlučite se za Savo umjesto octa. On predlaže da se gumena brtva čisti svakih 6 do 8 tjedana. Potražite zalutale čarape, komadiće maramice ili grudvice kose skrivene iza njih.

Oni mogu biti i glavni izvor neugodnih mirisa jer često nisu vidljivi kada prvi put pregledamo perilicu. Važno je provjeriti sadrži li ladica tekućinu ili prah. Korisno je držati ladicu otvorenom kako bi se osušila nakon čišćenja. Povremeno ga izvadite i uronite u zdjelu napunjenu otopinom octa i vode ili ga dezinficirajte u perilici posuđa na toplijem ciklusu. Dosljedno čišćenje bubnja perilice produljuje njezin životni vijek i poboljšava učinkovitost pranja.

Prisutnost ostataka deterdženta i kamenca umanjuje učinkovitost uređaja, što dovodi do manje učinkovitog čišćenja odjeće i povećane potrošnje električne energije tijekom ciklusa pranja. Prikladna metoda za rješavanje ovog problema uključuje korištenje limunske kiseline. Dodajte 7-8 žličica kiseline izravno u prazan bubanj i pokrenite perilicu. Ako limunska kiselina nije dostupna, možete uliti ocat u odjeljak za deterdžent ili staviti ručnik natopljen octom u bubanj.

Podesite ciklus na temperaturu od 90°C. Začepljen filtar jedan je od razloga koji može uzrokovati kvar perilice rublja. Kako biste osigurali ispravan rad, bitno je redovito čistiti i uklanjati svu prljavštinu i mrlje s filtra, idealno svaka dva mjeseca. Ako niste sigurni gdje je filtar perilice rublja, upute potražite u korisničkom priručniku. Prikupite zdjelu, krpu ili ručnik, papirnate ručnike i nož ili odvijač za proces čišćenja.

Za početak položite krpu ili ručnik na pod ispod perilice kako biste skupili ostatke vode. Ako je potrebno, nožem ili odvijačem otvorite filterski umetak. Zatim skinite poklopac filtra, isperite ga pod tekućom vodom i odložite. Filter možete očistiti ručno, rukama u rukavicama, prije ponovnog sastavljanja svih komponenti. Imajte na umu da se ovaj postupak može razlikovati ovisno o specifičnom modelu perilice rublja.

Preporučujemo