Danas sve više ljudi koji imaju bar mali komad zemje se odlučuju na sadnju voća i povrća za ličnu upotrebu. Razlozi za to su višestruki a najvažniji je taj da su sigurni da jedu zdravu hranu koja nije tretirana nikakvim pesticidima.

Paprika se bez sumnje ubraja među najukusnije sorte povrtnog bilja. Njihova svestranost ne poznaje granice jer se mogu uklopiti u niz kulinarskih kreacija, bilo da se radi o prilozima, središnjim jelima ili čak kao komponentama osvježavajuće salate. Jedini mali nedostatak na koji se može naići kada se prepustite uživanju u ovim živopisnim užicima je njihova tendencija da poželite još više, jer možda neće pružiti zasićenje dulje vrijeme.

  • Pripremite se za obilan urod paprike korištenjem ovog organskog gnojiva. Unošenjem ovog proizvoda u tlo možete očekivati ​​obilnu žetvu. Ova isplativa i iznimno učinkovita opcija služi kao izvrstan izbor za organsku gnojidbu. Svakako se pridržavajte smjernica YouTube kanala Simple & Easy. Nema potrebe za ulaganjem u skupo gnojivo kada možete jednostavno stvoriti vlastitu mješavinu.

Za početak prikupite osnovni sastojak – drveni pepeo, koji se lako može nabaviti u vašoj kuhinji. Dodajte ovu jeftinu komponentu u smjesu. Da biste napravili snažan pripravak, potrebno je pomiješati drveni pepeo, težine 1 kilograma, sa žlicom sode bikarbone. Drveni pepeo treba oprezno sipati u odgovarajuću posudu, a potom pomiješati sa sodom bikarbonom. Ključno je dobivenu smjesu pažljivo sipati ispod korijena svake biljke paprike, pazeći da ne dodiruje biljku izravno.

Ova moćna kombinacija sastojaka ne samo da daje paprici optimalnu prehranu već je i štiti od štetnika. Pridržavanjem ove metode praktički je zajamčena obilna žetva. Kako biste poboljšali svoje razumijevanje, svakako pogledajte popratni video koji se nalazi na kraju članka. Sam čin žetve daje obilnu zalihu hranjive hrane koja pršti vitalnim hranjivim tvarima.

Želite li doživjeti obilan urod paprike? Velikodušno dajući ovo domaće gnojivo vašim osjetljivim biljkama, one će izraziti svoju zahvalnost pružajući vam obilnu žetvu. Odlučite li ga isprobati, dobit ćete prekrasan dar čili papričice! Kako biste zajamčili obilnu žetvu, jednostavno primijenite ovo jednostavno i hranjivo gnojivo izravno na korijenski sustav svake pojedinačne biljke paprike.

Kako bi se postigao što bolji rast i uspostavio snažan korijenski sustav, papriku je poželjno gnojiti odmah nakon sadnje. Nakon razdoblja od 7-10 dana, dajemo prvu dozu gnojiva na korijenje, fokusirajući se na dušik kao primarni zahtjev za hranjivim tvarima. Kako bi se zajamčila obilna žetva, paprici je potrebna velika opskrba dušikom kako bi se potaknuo rast njezinog produktivnog nadzemnog dijela.

Kako bi se zadovoljile ove specifične potrebe, toplo se preporuča koristiti peletizirani konjski ili kravlji gnoj, zajedno s peletiziranim kokošjim gnojem. Kako bi se olakšao rast biljaka, bitno im je osigurati odgovarajuću opskrbu dušikom. Jedan vrijedan izvor ovog hranjiva je gnojivo. Za učinkovitu prihranu biljaka preporuča se koristiti oko 100 grama kravljih, konjskih ili kokošjih peleta, što je ekvivalent jednoj šalici granuliranog gnojiva.

  • Za pripremu gnojiva trebat će vam količina vode od 10 litara. Započnite dodavanjem vode u kantu, a zatim posipajte granulirano gnojivo po površini vode. Ostavite gnojivo da se namače 4 sata kako bi se osiguralo potpuno otapanje. S ovom količinom gnojiva možete uspješno posaditi oko 20 grmova.

Pripremljenu otopinu prije primjene gnojiva dobro promiješajte i ulijte otprilike pola litre u korijen svake biljke. Prije primjene gnojiva, osigurajte da je tlo dovoljno navlaženo zalijevanjem biljaka paprike. Kada se limunska kiselina i amonijak spoje, dolazi do kemijske reakcije. Za ovaj proces potrebno je nabaviti 10 litara vode. Potrebna je jedna žlica limunske kiseline i 2 žlice otopine amonijaka koncentracije 10%.

Za ispravnu upotrebu ovog proizvoda preporučljivo je u za to predviđenu posudu uliti 10 litara vode te dodati jednu žlicu limunske kiseline i dvije žlice amonijaka. Sastojke dobro promiješajte, pazeći da svaki korijen paprike bude dovoljno obložen s pola litre ovog gnojiva. Kako bi se povećala učinkovitost gnojiva za papriku, preporučuje se dodavanje uree. Da biste to postigli, savjetuje se u smjesu ugraditi jednu žlicu uree. Optimalna količina vode je 10 litara.

Za optimalnu apsorpciju preporuča se prskanje lišća otopinom uree jer se na taj način apsorbira brže i učinkovitije. Kako bi se postigao najbolji mogući rezultat, preporučljivo je gnojidbu provesti navečer ili rano ujutro. Kako bi se osigurao optimalan rast, preporuča se paprici osigurati tlo koje ima pH u rasponu od 6,5 do 7. Ako je vaše tlo sklono kiselosti, možete pripremiti i primijeniti otopinu koja se sastoji od 10 litara vode i jedne pune šalice kreda.

Jednostavno sipajte prah krede u kantu napunjenu vodom i miješajte dok se potpuno ne otopi kako biste iskoristili naznačene sastojke. Kako bi se potaknuo optimalan rast biljaka paprike, preporuča se ravnomjerno rasporediti otprilike jednu litru otopine ispod korijenskog sustava svake biljke.

Ovom primjenom učinkovito ćete smanjiti kiselost tla i stvoriti povoljniju razinu kiselosti koja pogoduje rastu paprike. Osim toga, korištenje tehnika malčiranja, poput korištenja slame, naširoko je prihvaćena praksa među uzgajivačima paprike. Ova metoda pomaže u zadržavanju vlage i služi kao prirodni inhibitor korova.

Preporučujemo