Mnogo pojedinaca na društvenim mrežama iznose neke svoje doživljaje i iskustva kroz ispovijesti i one su postale jako popularne a drugi korisnici u komentarima iznose svoja mišljenja.

Pojedinac koji je bio u vezi s mojim mužem obratila mi se. U početku sam bila zatečena ovom komunikacijom; međutim, ubrzo sam se pribrala i obavijestila je da je dobrodošla u nastavak veze. Naime, njegovi roditelji posjeduju veliko bogatstvo, posjeduju i apartmane i kuće na moru i u planini, te privatni biznis. Međutim, ništa od te imovine nije namijenjeno njemu.

  • Obratila sam se svekru i svekrvi da im predam fotografije, jer mi je suprug u to vrijeme bio na “službenom putu”, te sam ih obavijestila o svojoj namjeri da tražim razvod. Pružili su mi podršku, a čak je i njegova majka inzistirala da moram nastaviti s tim. Sva imovina dodijeljena je našoj djeci, s tim da ja ostajem korisnik do njihove 18. godine. Po povratku sa “službenog puta” dočekalo ga je neočekivano otkriće. Nakon toga, njegova ljubavnica je otišla od njega.

Bonus tekst:

Kulinarska tradicija Afrike zamršena je i raznolika, oblikovana kroz brojna stoljeća pod utjecajem mnoštva kultura, geografskih karakteristika i klimatskih uvjeta. Središnji dio afričke prehrane je široka paleta hrane lokalnog porijekla, koja je duboko oblikovana jedinstvenom klimom i običajima određenih regija. U zapadnoj Africi, na primjer, klima varira od tropske do sušne, što dovodi do pretežnog fokusa prehrane na žitarice kao što su kukuruz, proso i sirak.

Obično se ove žitarice koriste za pripremu osnovnih jela kao što su “banku” i “fufu”. Fufu, široko konzumirano jelo, nastaje kuhanjem i pireom korjenastog povrća poput slatkih plodova ili kasave. S druge strane, banku, koji se pravi od kukuruza ili prosa, često se služi kao prilog. Oba ova jela bogata su hranjivim tvarima i daju potrebnu energiju za svakodnevne aktivnosti. U kontekstu zapadnoafričke kuhinje, mahunarke poput kikirikija, graha i slanutka, u kombinaciji sa žitaricama, sastavni su dio prehrane. Značajne razine proteina i vlakana u mahunarkama čine ih vrijednom komponentom svakodnevnih obroka.

Obično se mahunarke ugrađuju u juhe ili variva i istaknute su u jelima poput juhe “egusi”, koja uključuje sjemenke dinje i često sadrži meso ili ribu. Istočna regija Afrike, poznata po svojoj vlažnoj klimi pogodnoj za uzgoj raznolikog voća i povrća, nudi bogat izbor svježih namirnica u svojoj kulinarskoj tradiciji. Na primjer, u Keniji, uobičajeno jelo “ugali”, napravljeno od kukuruza, popraćeno je izborom povrća i mesa. Štoviše, cjelovita konzumacija ili cijeđenje soka uobičajeno je za svježe voće poput manga, ananasa i papaje, koje je široko dostupno.

U Sjevernoj Africi, povoljni klimatski i zemljišni uvjeti doprinose cvjetanju uzgoja aromatičnog bilja i začina, što dovodi do prehrane koja je i raznolika i ukusna. Srce lokalne kulinarske tradicije ogleda se u jelima kao što su couscous, koji se sastoji od sitnih žitarica kuhanih na pari, i tagine, sporo kuhani obrok koji se priprema u prepoznatljivom loncu. Ova jela obično sadrže ključne sastojke poput janjetine i piletine, dok ih začini poput kurkume, kumina i cimeta obogaćuju snažnim okusima.

U središnjoj Africi, obilne tropske šume pružaju raznolik niz izvora hrane koji su sastavni dio regionalne kulinarske prakse. Ova raznolikost obuhvaća korijenje poput kasave i slatkog krumpira, uz lišće koje se stavlja u juhe i variva. Popularno jelo poznato kao “gulaš” napravljeno je od kombinacije povrća i mesa, često pojačanog autohtonim biljem i začinima, dajući snažne okuse i značajne nutritivne prednosti. Nadalje, usredotočenost na prehranu diljem Afrike naglašava važnost očuvanja prirodnih resursa i korištenja lokalnih sastojaka.

Diljem kontinenta mnoge zajednice sudjeluju u praksama koje se odnose na održivi uzgoj i pripremu hrane kojima je cilj smanjiti otpad uz povećanje nutritivne vrijednosti. Tradicionalne metode poput fermentacije, sušenja i dimljenja obično se koriste za očuvanje hrane i produljenje njezinog roka trajanja. Tipična afrička prehrana nudi značajne zdravstvene prednosti, budući da konzumiranje raznolikog asortimana cjelovitih žitarica, mahunarki, voća i povrća potiče životni stil bogat vitaminima, mineralima i vlaknima.

 

 

Preporučujemo