Orhideja se zbog svoje lje4pote smatra kraljicom cvijeća ali je potrebno pravilno njegovati i održavati da bi cvjetala. Za razliku od drugih biljaka ona ima poseban način održavanja a mi vam danas donosimo jedan trik.

Ako vjerujete da se vaša orhideja muči i da već neko vrijeme ne cvjeta, sada je savršen trenutak da joj pružite ovu prirodnu hranu. Uz njegovu pomoć, vaša će biljka dobiti sve potrebne resurse da napreduje i počne dosljedno proizvoditi pakove. Ostavite ga malo vremena i nahranite ga ovim kuhinjskim gnojivom. Pretplatite se na YouTube kanal Mẹo dẹo chười vội. Uz ovaj pristup, vaša će orhideja brzo napredovati i cvjetati gotovo cijelo vrijeme.

  • Načini revitalizacije orhideja. Postupak: Posudu s orhidejom stavite u zdjelu s vodom i ostavite da se namače 20 minuta. Sada možete koristiti luk ili njegove ljuske, jer su bogate brojnim korisnim spojevima. Zatim ih stavite u staklenu posudu i prelijte litrom kipuće vode. Kašica luka ima antibakterijska i antiseptička svojstva, pomaže u brzom ukorjenjivanju biljaka i potiče obilno cvjetanje. Ostavite tako dok se voda ne ohladi.

Nakon što se ohladi, možete ga filtrirati i koristiti kao oblog za korijenje. Uz ovu gnojidbu, slijedite ove korake kako biste održali zdravlje orhideje. Transplantacija Ako orhideja dulje vrijeme nije cvjetala, potrebno ju je presaditi. Uklonite sve oštećene ili pokvarene korijene i tretirajte posjekotine mljevenim cimetom za dezinfekciju. Koristite metodu namakanja za primjenu ekstrakta ljuske luka tijekom presađivanja biljke. Ovo gnojivo treba primjenjivati ​​svaka dva tjedna. Ostavite da odstoji 30 minuta, a zatim nanesite ovu infuziju na listove.

Jednostavno pretočite otopinu u bočicu s raspršivačem i nanesite je na obje površine lišća. Najbolje je prskanje provesti u ranim jutarnjim satima. Možete koristiti izvarak za brisanje lišća pomoću pamučnog štapića koji je natopljen. Prije presađivanja, možete uroniti korijenje orhideje u nju na 30 minuta kako biste im omogućili da uzmu bitne hranjive tvari. Vrlo je koristan za njegovanje krhkih i nerazvijenih biljaka.

Korijenje će ostati snažno, korijenski sustav će se brzo razviti, a biljka će izgledati ljepše nego prije. Ne zaboravite upotrijebiti borovu koru ili određeni supstrat za orhideje, a ne uobičajeni supstrat. Nakon namakanja lonca, pazite da voda potpuno iscuri, a zatim ga papirnatim ručnicima osušite. To će zaustaviti propadanje uzrokovano prekomjernom vlagom. Postavite orhideju na dobro osvijetljeno mjesto, izbjegavajući izravnu sunčevu svjetlost. Dodatne pojedinosti možete pronaći u video prilogu na kraju članka.

Stručnost iskusnih kultivatora donosi čudo — šećer! Ako ste premjestili orhideju i čini se da se bori, bilo zbog slučajnog oštećenja ili dugotrajnog mirovanja u cvatnji, razmislite o tome da isprobate ovaj savjet. Jasno, najznačajnije čudo za ovu biljku je šećer. Šećer za orhideje ima sličnu svrhu kao i antibiotici za ljude. Jednostavno ga pravilno upotrijebite i orhideja će početi napredovati.

Koja je uloga šećera? za osušenu vegetaciju, za one biljke koje su nenamjerno ozlijeđene tijekom rukovanja, za biljke koje dugo nisu cvjetale i za starije biljke kojima nedostaje vitalnosti. Što je metoda? Pomiješajte 1 žličicu šećera s litrom vode i u tu otopinu potopite orhideju. Ostavite da se namače otprilike 8 do 9 sati, iako neki kažu da može stajati cijeli dan. Zatim ga ostavite u mirnoj vodi još sat vremena. To je sve. Sljedeći dan vidjet ćete da orhideja izgleda znatno zdravije i da će se polako vratiti svojoj punoj vitalnosti.

Preporučujemo