Kanalizacija je jedan od značajnijih ljudskih izuma ali da bi radila kako treba potrebno je voditi računa šta u nju bacamo. Nije rijedak slučaj da se odvodi u stanu ili kući zaštopaju zbog masnoće i ostataka hrane.
Jeste li se ikada vratili s jednotjednog godišnjeg odmora samo da biste ustanovili da vaš stan ima loš miris, iako ste prije odlaska pazili da uklonite svu kvarljivu hranu i izbacili smeće? Miris vjerojatno potječe iz odvoda. Moja majka ima učinkovitu metodu za ovaj problem koju je naučila od vodoinstalatera, a koristimo je svaki put kad izađemo van. Svakodnevna uporaba vode pomaže u održavanju protočnosti odvoda, sprječavajući razvoj neugodnih mirisa i truljenja.
Posljedično, također nema mirisa. Kada se voda ne koristi dulje vrijeme, ostaci koji ostanu u odvodu mogu potaknuti rast bakterija, što dovodi do truljenja i neugodnih mirisa iz odvoda. Vodoinstalater je predložio ekonomičnu i učinkovitu metodu za izbjegavanje ovog problema. Prije nego što odete, jednostavno dodajte malu količinu omekšivača u svaki sudoper. Formira svjetlosnu barijeru koja sprječava širenje mirisa, tako da nećete naići na ovo neugodno iznenađenje kada se vratite. Nadalje, umjesto neugodnog mirisa, osjetit ćete ugodan miris.
Metoda moje šogorice za postizanje iznimno čistih tepiha. U svom stanu imam tepihe u svakoj sobi, a iako nisu na podu, njihovo održavanje zahtijevalo je dosta vremena. Napominjem da sam pokušala raditi po bakinim receptima, ali nisu dali rezultate kojima sam se nadala. Ovaj jednostavan recept sa soli i omekšivačem za mene je najučinkovitiji. Koristim ga godinama sa svojom šogoricom i zahtijeva vrlo malo truda, a daje nevjerojatne rezultate – čiste tepihe, svijetle boje i ugodan miris koji ispunjava cijeli stan.
Ovo održavanje zahtijeva 10 minuta i potrebno je samo svaka tri mjeseca. Zahtijevamo: Voda Omekšivač Sol Tkanina od sintetičkih vlakana Postupak: Počinjem s usisavanjem tepiha kao i uvijek. U manje od litre vode pomiješam dvije žlice soli i jednu žlicu omekšivača. Namočim krpu od mikrovlakana u otopinu za čišćenje i, kao da brišem pod, obrišem cijeli tepih bez ribanja pojedinih dijelova; tepisi u kuhinji i dnevnoj sobi su čisti u samo 10 minuta.
- Boja tepiha je živahna i živa, svježa i bez prljavštine. Najvažnije je da će vaš stan ugodno mirisati. Svaka tri mjeseca čistim tepihe ovom metodom i oni i dalje izgledaju potpuno novi. Izbjegavam koristiti ocat, sodu bikarbonu ili druge tradicionalne metode jer mi se taj pristup pokazao najučinkovitijim. Ako želite obaviti svoje zadatke prije praznika, predlažem da učinite isto. Kombinirajte ga s alkoholom za optimalne rezultate. Pomiješajte 2 mjerice omekšivača (radije koristim poklopac) s 2 mjerice alkohola, a zatim premjestite smjesu u posudu od 1 litre.
Dodajte destiliranu vodu i koristite je za brisanje poda umjesto standardnog deterdženta. Sve će divno blistati, a ne morate se brinuti zbog prašine jer se ona neće nakupljati na podu na način na koji ste navikli. Osim toga, služi kao izvrsno rješenje za uklanjanje mirisa kućnih ljubimaca. Ovaj predmet koristim kod kuće kao svestrano rješenje za čišćenje. Ovo sredstvo za čišćenje pokazalo se učinkovitim u mojoj kupaonici, posebno na bijelim ormarićima, kadi i tušu koji su imali vidljive mrlje.
Upravo sam upotrijebio ovo nevjerojatno sredstvo za čišćenje kućanstva da sve obrišem, a kupaonica je izgledala predivno sjajno; čak su i tvrdokorne stare mrlje nestale. Besprijekorni prozori, blistav namještaj i uredna kuhinja. Mala količina omekšivača pomiješana s vodom učinit će da vaš namještaj i prozori prekrasno blistaju. Jednostavno sve očistite kao i inače i možete baciti osvježivač zraka. Sigurno vam neće trebati s ovim DIY čistačem. Obično koristim spomenuto sredstvo za čišćenje kućanstva, miješajući ga s vodom za čišćenje svih površina. Idealno rješenje za tuš kad se nakuplja kamenac.
Ne zaboravite da omekšivač služi svojoj svrsi kao omekšivač i da se može učinkovito koristiti u borbi protiv kamenca. Nikada nisam uspjela ovako dobro očistiti staklo na glavi tuša. Upotreba alkohola pomiješanog s omekšivačem pokazala mi se kao najučinkovitije rješenje. Samo sam ga blendala dok nije dobila rijetku konzistenciju koja se lako može raspršiti iz bočice s raspršivačem. Nježni materijal brzo je smotan i ubrzo je tuš blistao kao da je nov. Miješanjem alkohola s omekšivačem možete brzo očistiti jako obojeno staklo i sjajni namještaj.
Još jednom pomiješajte malu količinu omekšivača s malo alkohola i destilirane vode. Kada glačate rublje, nanošenjem spreja ono će mirisati fantastično. Povremeno zamagljujem i ormare, što znači da mogu preskočiti dodavanje omekšivača tijekom pranja. Svježe namirisano rublje i mirno okruženje bez moljaca, a sve to bez korištenja omekšivača u pranju. Omekšivač mi nije djelovao učinkovito tijekom pranja rublja. Uz ljepljive ručnike i začepljenu perilicu, odlučna je pokušati sve, što bi rekao stručnjak za perilice rublja. Ako se na njega oslanjate dulje vrijeme, kao ja, to vam može značajno zakomplicirati život.
Sada koristim ocat u perilici rublja, ali i dalje kupujem omekšivač zbog ugodnog mirisa; Jednostavno ga primjenjujem na drugačiji način. Naišla sam na ovu sjajnu ideju na televiziji. Odjeća će vam ugodno mirisati, perilica će biti svježa, a moljcima se možete oprostiti jer ih miris omekšivača tjera! Potrebno nam je 375 ml omekšivača (ja preferiram lavandu, ali možete izabrati bilo koji miris). Devet listića želatine. Ledeni odljev. Postupak: Neka želatina upije vodu dok stoji u hladnoj tekućini.
Dodajte omekšivač u lonac i stavite ga na štednjak. Zagrijte na laganoj vatri dok ne postane toplo, ali ne dosegne točku vrenja. Nabubrene listove u loncu pomiješajte s omekšivačem, miješajući dok se ne otopi. Nakon toga maknite s vatre i premjestite smjesu u kalupe za led ili bilo koje druge kalupe. Pustite da se stegne minimalno 24 sata, nakon čega ga možete staviti u platnenu vrećicu ili jednostavno ostaviti kako jest. Zatim ga možemo samo staviti u ormar ili komodu, gdje god želite držati svoju mirisnu posteljinu.
Ovo je izvrstan savjet; moja odjeća miriše fantastično, a ne koristim nikakav omekšivač u perilici. DIY alternativa omekšivaču. sastojci 10 grama sode bikarbone 200 mililitara tople vode 800 mililitara jabučnog octa 25 kapi željenog eteričnog ulja (poput limuna, lavande ili drugih). priprema Pomiješajte vodu, ocat i sodu u plastičnoj posudi kako biste promatrali reakciju koja se događa. Umjesto tradicionalnog omekšivača, u perilicu rublja ubacite miris. Time će rublje biti znatno mekše, čišće i ugodno mirisno.