Obavljanje kućnih poslova uveliko olakšavaju razni uređaji a svaka domaćica će se složiti da je jedan od najvažnijih i najneophodnijih veš mašina. Da bi imala šti duži vijek trajanja potrebno je dobro je održavati.
Ova metoda će vam pomoći u uklanjanju plijesni, kamenca, bakterija i nakupljanja prljavštine koja se pojavljuje na odvojenim turama. Čišćenje perilice vrlo je jednostavno i neće trebati dugo da bude čista. Prema YouTube kanalu Uradi Sama – Ideje za kreativce, korištenje ove tehnike jamčit će pravilan rad vaše perilice rublja. Štoviše, oprana odjeća bit će besprijekorno čista i ugodno namirisana.
- Zbog čega je čišćenje ladice za deterdžent ključno? Pretinac za prašak za pranje rublja u perilici rublja često se zanemaruje, no održavanje njegove čistoće ključno je za učinkovit rad perilice i osiguravanje higijenskog pranja rublja. Evo nekoliko razloga da steknete naviku često ga čistiti: … S vremenom se u ladici mogu nakupiti ostaci deterdženta i omekšivača, što može dovesti do stvaranja plijesni kada je izloženo vlazi i toplini. Stvaranje mirisa:
Neugodni mirisi mogu nastati od plijesni i bakterija, koje zatim može apsorbirati vaše rublje. Smanjena učinkovitost deterdženata: ostaci ostavljeni u ladici mogu umanjiti učinkovitost deterdženta ometajući njihovo točno doziranje. Zanemarivanje redovitog čišćenja perilice tijekom duljeg razdoblja može dovesti do oštećenja ladice i raznih drugih komponenti. Vrhunski aditiv za čišćenje perilica rublja! Limunska kiselina služi kao najučinkovitije prirodno rješenje za čišćenje ladica vaše perilice rublja.
Učinkovito se bori protiv kamenca, uništava plijesan i bakterije, ima antibakterijska svojstva i neutralizira neugodne mirise. Štoviše, limunska kiselina je prirodna tvar koja je ekološki prihvatljiva i lako se razgrađuje bez nanošenja štete okolišu. Osnovni sastojak: limunska kiselina natrijev bikarbonat deterdžent za pranje posuđa kuhanje vruće vode na pari spužva i kist sudopera
Postupak: Faza 1: Vađenje ladice Počinjemo vađenjem ladice iz perilice. Svaka perilica rublja opremljena je sustavom koji olakšava jednostavno izvlačenje ladice. Ako niste sigurni kako nastaviti, pokušajte kliknuti na područje gdje se otvara ladica. Korak 2: Miješanje otopine za čišćenje Odabrani dozator za prašak i omekšivač stavite u sudoper. Vjerojatno ćete primijetiti čađ, plijesan i prljavštinu koja se nakupila na tom području. Dodajte 4 žlice limunske kiseline u sudoper. Limunska kiselina služi kao pristupačno i učinkovito rješenje za uklanjanje kamenca i bakterija. Dodajte sličnu količinu sode bikarbone. U mješavinu dodajte jednu žlicu sredstva za pranje posuđa. Polijevanje vruće, prokuhane vode preko svih površina dezinficira i eliminira bakterije.
Korak 3: Pospremanje ladice Pustite da smjesa počne djelovati. U međuvremenu biste također trebali očistiti ostale dijelove perilice, posebno unutarnje dijelove gdje se često nakuplja kamenac i plijesan. Nakon što se pjena slegne, ulijte još vruće vode kako biste osigurali da ladica ostane potpuno uronjena i pustite da se natopi. Najbolje ga je ostaviti u smjesi najmanje jedan sat.
Korak 4: Fizičko čišćenje Namočite spužvu u otopinu i počnite ribati ladicu. Za teško dostupna područja možete nanijeti limunsku kiselinu izravno na spužvicu. Za područja u ladici koja su posebno prljava, upotrijebite četku kako biste osigurali dubinsko čišćenje. Upotrijebite čačkalicu ili malu četku za čišćenje teških područja poput uskih prostora.
Korak 5: Očistite i dovršite. Nakon što ste je temeljito očistili, isperite ladicu svježom vodom i osušite je čistom krpom. Vratite čistu ladicu na njezino mjesto u perilici. Ladica za deterdžent sada bi trebala izgledati potpuno nova, potpuno očišćena od kamenca ili plijesni. Redovitim ponavljanjem ovog postupka čišćenja možete izbjeći nakupljanje prljavštine i održavati svoju perilicu rublja u optimalnom stanju.