Sigurno se i Vama desilo više puta da kada kupite novu obuću dobijete žuljeve koji Vas muče danima. Ali mi ćemo Vam danas otkriti kako da se riješite ovih problema u budućnosti.
Ako vam cipele stvaraju žuljeve, možda biste trebali uložiti u posebne silikonske umetke za cipele ili isprobati jednu od ovih izvrsnih tehnika koje možete pronaći na YouTubeu. Evo praktičnog i jednostavnog načina da spasite svoja stopala od modrica tijekom korištenja kolica: uzmite jedne ženske gaćice i prerežite ih na pola. Samo uzmite gaćice i prerežite ih na dvije polovice. Uklonite papir s ljepljive strane, a zatim zalijepite svaki komad na jednu od svojih cipela kako biste izbjegli moguće modrice.
Redovito nanošenje Indulona ili bilo koje druge kreme pomaže istezanju kože cipela. Premažite cipelu debelim slojem tako nanesene kreme, ravnomjerno rasporedite po cipeli. Ostavite ne manje od tri sata. To je zato što bi koža trebala postati mnogo fleksibilnija oslobađajući teret tijesnih cipela. Još jedan način da riješite problem tijesnih cipela koje previše stišću stopala je da u njih stavite vrećice pune vode. Stavite ih ravno u zamrzivač na dvadeset četiri sata.
Treća i posljednja ‘jednostavna, ali ne tako jednostavna’ metoda koristi sapun. Navlažite otopinom i nježno istrljajte stražnji dio i stranice cipela. Slijede neke od najpopularnijih, brzih i jednostavnih tehnika koje će povećati udobnost vaše obuće, spriječiti nepotreban pritisak i zastrašujući razvoj bolnih dekubitusa: Ovime uviđamo važnost mjera koje koriste postolari kako bi smanjili nelagodu od tijesnih cipela jer se općenito ne može praktički izaći bez cipela, kao dio kodeksa odijevanja. Većina muškaraca i žena ima više pari cipela. Međutim, velike su šanse da ćete saznati da je vaša procjena veličine bila pogrešna ili da vas cipele ograničavaju.
Uvid u to kako ih je postolar sigurno rastegnuo donosi postolar na napadovy.blog, ali ne znate koliko je to vrijedan podatak. Nošenje ovih cipela više neće biti muka. Prvo operite cipelu iznutra votkom. Nosite cipele i pokušajte što je više moguće držati ih na nogama barem sat vremena. Bit će nepraktično i natjerat će vas da osjetite miris alkohola na nogama, ali opet, pomoći će da tvrđi dijelovi cipele budu savitljiviji.
Drugi način da to učinite je da nosite deblje čarape i koristite sušilo za kosu. Nosite teže čarape ako je potrebno, izujte cipele što je moguće jače, uključite fen i pustite da topli zrak struji 10 do 15 minuta. Ricinusovo ulje dobro djeluje kada su cipele izrađene od kože. Samo ih obojite i ostavite da odstoje nekoliko sati. Nakon toga dobro očistite površine kako ne bi bilo masnih mrlja na cipelama. Parafin u svijeći je dodatna prednost svijeća za rastezanje cipela.
Nježno protrljajte svijeću o unutarnju stranu cipele i ostavite preko noći uglavnom na otvorenom mjestu poput verande. Zatim dobro isperite tekućom vodom i ostavite da tenisice ispuste višak vode. Poznato je da ovaj proces možda rasteže cipele budući da u cipeli još uvijek može ostati minimalan otpor. Alternativno, korištenje vlažnih novina moglo bi biti isto kao i gore navedeno, ali sada primijenjeno na tenisice ili cipele od sintetičkih tkanina.
Sve što trebate učiniti je staviti neke dijelove u cipele i ostaviti ih da se osuše. Nakon što uklonite novine, pokušajte ponovno obuti cipele. Sigurno ćete osjetiti razliku. Konačna metoda izravnog pristupa 100% zajamčeno djeluje. Napunite nekoliko vrećica koje se mogu zatvoriti vodom i stavite ih u cipele prije nego što ih stavite u zamrzivač. Zvuči smiješno, ali zajamčeno djeluje. Pogledajte nakon 24 sata iz zamrzivača i sigurno ćete vidjeti veliku razliku u veličini svojih cipela. S ovim jednostavnim taktikama nikada nećete požaliti što ste kupili te nenošene cipele.