Ona je najpoznatij srpska dizjanerka koja pažnju javnosti neplijeni samo svojim poslovnim uspjesima nego i ljubavnim životom. Verica Rakočević je u braku sa skoro 4 decenije mlađim Veljkom.

Verica Rakočević, modna dizajnerica koja je prešla 78. godinu, odiše bezvremenskom energijom koja podsjeća na pedesete godine prošlog stoljeća. Njezin besprijekoran izgled i bezgranična vitalnost vidljivi su svima. U posljednje vrijeme njezine stilske odluke izazvale su veliku pozornost javnosti. Punu raspravu izazvala je fotografija koju je podijelila, a na kojoj je ona u raskopčanom sakou, košulji ili grudnjaku.

Ova odvažna fotografija bila je uparena sa značajnom porukom: “Prigrlite svoje autentične emocije, čak i ako se nađete sami u njima”, upečatljiv citat Henrija Michauxa. Obožavatelj, očaran njezinim besprijekornim smislom za modu, osjetio se ponukanim raspitati se o njezinoj tajni za postizanje tako klasičnog izgleda.

Verica je prvi put zainteresirala javnost prije više od deset godina kada se udala za trideset godina mlađeg skladatelja Veljka Kuzmančevića. Od tada su postali jedan od najobožavanijih parova u javnosti. Prigrlivši protok vremena, Verica se njime ponosi, unatoč jasnoj razlici u godinama. To se stajalište odražava u neobrađenim fotografijama koje objavljuje na svom Instagramu, prikazujući njezinu istinsku ljepotu bez ikakvih izmjena u Photoshopu.

  • Smatram da je prilično zabavno kada se rasprava prebaci na temu starosti. Čini se da ova tema ima veliku važnost za žene, često popraćena oštrim osudama. To što me nazivaju “baka” čini mi se prilično nepoštovanjem, iako se smatram živahnom i punom energije. Iako doista cijenim svojih šest nevjerojatnih unučadi, zvanje “baka” može biti obeshrabrujuće za ženu u četrdesetima.

Suosjećam sa svim ženama koje dožive taj osjećaj. Zanimljivo je da se muškarce u pedesetim godinama rijetko naziva djedovima. Titula bake i djeda trebala bi biti određena za one koji zaista imaju unuke. Pravu mladost ne određuje broj proživljenih godina, već životni entuzijazam i sposobnost stvaranja. Kako je Rakočević pronicljivo istaknuo, mladost je u osnovi način razmišljanja.

DOPUNSKI SADRŽAJ:

U tim krajevima ljudi često zadirkuju Engleze zbog njihove velike konzumacije čaja. Međutim, čaj je vrlo koristan za ljudski organizam i puno je zdravija opcija u usporedbi s kavom koju često uživamo. Godine 1770. kapetan James Cook i njegova grupa istraživača iz Britanske kraljevske mornarice došli su do značajnog otkrića u vezi s ljekovitim svojstvima biljke čajevca, znanstveno poznate kao Melaleuca alternifolia.

Ovo važno otkriće dogodilo se dok su istraživali australsku obalu, u blizini onoga što je sada živahni grad Sydney. Dok su prolazili ovim prostranim kontinentom, naišli su na brojna visoka stabla čije je lišće ispuštalo ugodan i mirisan miris. Kroz povijest, autohtoni Australci, poznati kao Aboridžini, ispričali su mnoge priče o ljekovitim prednostima ovog drveća. Stotinama godina listovi čajevca cijenjeni su zbog svoje sposobnosti zacjeljivanja posjekotina i rana.

Aboridžinski običaji sugeriraju da kada se značajna količina ovog lišća unese u lokalne lagune, ulje koje sadrži stvara izvanredno ljekovito sredstvo. Oblozi dobiveni od ovih listova pokazali su značajnu učinkovitost u liječenju raznih infekcija kože, uključujući i neke od ozbiljnijih. Nakon što je otkrio ljekovita svojstva stabla, kapetan Cook ga je nazvao “stablo čaja”.

U 19. stoljeću, kad su se Europljani počeli doseljavati u Australiju, čajevac je postao dobro poznat u tradicionalnoj medicini zbog svoje sposobnosti liječenja rana, opeklina i niza kožnih stanja. U narednim desetljećima 1970-ih i 1980-ih stvorene su plantaže čajevca kako bi se podržala velika proizvodnja ulja čajevca.

Izvanredna moć ulja čajevca, ili Melaleuca alternifolia u znanstvenim terminima, podigla je njegovu reputaciju popularnog prirodnog antiseptika. Istraživanja pokazuju da je ovo eterično ulje nevjerojatnih trinaest puta učinkovitije od fenola, koji se nekada smatrao standardnim antiseptikom. Važno je napomenuti da je ovo ulje u potpunosti netoksično i posjeduje izuzetnu sposobnost sprječavanja iritacije kože.

Preporučujemo