Biti roditelj je jedan od najljepših ali i najtežih poslova koji postoji. Od momenta kada par sazna da će dobiti bebu jedina briga je da sa njom sve bude u redu i da porođaj protekne kako treba.
Rabiatul Adavija, TikToker porijeklom iz Malezije, često objavljuje videozapise u kojima se pojavljuje djevojka s hipertrihozom, koja se obično naziva sindromom vukodlaka. Ovo neuobičajeno stanje predstavlja različite izazove u društvenim interakcijama zbog svog osebujnog izgleda. Hipertrihoza je karakterizirana prekomjernim rastom dlaka koji je neovisan o androgenima, što dovodi do dlaka koje izgledaju dulje i deblje nego što se obično vidi.
Rabiatul je slučajno susreo djevojku u bolnici i ostao očaran njezinim izgledom. Nakon tog prvog susreta često su provodili vrijeme zajedno, a Rabiatul je producirao video sadržaj koji je stekao znatnu popularnost. Ovaj TikToker ima za cilj osporiti brojne tabue i stigme povezane s hipertrihozom, stanjem koje može rezultirati netipičnim izgledom. Hipertrihoza je genetski poremećaj obilježen prekomjernim rastom dlaka na tijelu.
- Ovo stanje može utjecati na ljude svih spolova i često se manifestira na različitim područjima, kao što je lice, gdje je gustu kosu teško sakriti. Prvi dokumentirani slučajevi ovog sindroma datiraju iz 17. stoljeća. Rabiatul ističe svoju predanost povećanju svijesti o poremećaju i redovito objavljuje videozapise djevojčice, osiguravajući da njezini roditelji to odobre. Kako prenosi portal edziecko.pl, roditelji djevojčice spomenuli su da je rođena s ovim stanjem. Po dolasku njihove kćeri, liječnici nisu bili sigurni što je u pozadini.
Majka djevojčice istaknula je kako se “medicinska sestra onesvijestila odmah nakon poroda”, ističući izazove s kojima su se susreli nakon poroda. Ovim hrabrim naporom, Rabiatul i njezina obitelj pokreću razgovor i povećavaju svijest o hipertrihozi, potičući prihvaćanje i razumijevanje za one na koje to stanje utječe.
@rabiatuladawiyah8896 Terjumpa baby viral yg comel ni kat HOSP ❤️ Anugerah ALLAH .. #fypシ #foryou #viral #babycomel #tiktoksarawak
DODATNI TEKST
Iako su prirodni lijekovi obično nježni, mogu biti vrlo učinkoviti i često predstavljaju praktičan izbor za ublažavanje simptoma povezanih s različitim zdravstvenim problemima. Istaknuti primjer ove vrste lijeka je đumbir, koji se stoljećima koristi zbog svojih ljekovitih svojstava. Prepoznat po svojim protuupalnim, antioksidativnim, antibakterijskim i antiemetičkim svojstvima, đumbir djeluje kao snažno sredstvo za liječenje.
Da biste pripremili čaj od đumbira, započnite tako da narežete komad đumbira koji je dug oko 2-3 cm i stavite ga u šalicu kipuće vode. Pustite da se kuha otprilike 5-10 minuta, a zatim procijedite čaj prije dodavanja limuna i meda prema vašim željama. Ovaj čaj se može piti jednom ili dva puta dnevno. Još jedan učinkovit prirodni lijek je med, koji je poznat po svojim antimikrobnim i protuupalnim svojstvima.
Često se koristi za ublažavanje kašlja, smirenje upale grla i jačanje imunološkog sustava. Med, slatki i hranjivi proizvod koji su stvorile pčele od nektara sakupljenog s cvijeća ili medne rose, bogat je nizom vitamina, minerala, antioksidansa i drugih korisnih spojeva. Ova prirodna tvar se može uživati sama ili umiješana u toplu vodu s limunom, čajeve ili toplo mlijeko. Njegova terapeutska svojstva dovela su do brojnih primjena kroz povijest.
Ulje eukaliptusa smatra se široko korištenim prirodnim lijekom, osobito za ublažavanje simptoma povezanih s prehladom i respiratornim problemima. Dodavanje nekoliko kapi ulja eukaliptusa parnoj inhalaciji može pomoći ljudima u pročišćavanju dišnih putova i smanjenju začepljenosti nosa. Konzumacija čaja od paprene metvice može pomoći u ublažavanju probavnih problema.
Nježna sedativna svojstva metvice pomažu ublažiti nadutost, nadutost i nelagodu u trbuhu. Uživanje u čaju od paprene metvice nakon obroka može poboljšati probavu. Iako se prirodni lijekovi obično smatraju sigurnima, ključno je potražiti savjet liječnika prije započinjanja bilo kakvog novog tretmana, osobito ako uzimate druge lijekove ili imate već postojeće zdravstvene probleme.