Mnogo žena se odlučuje za prirodne pripravke za njegu kože koji u sebi ne sadrže hemijska sredstva i koji su puno jeftiniji od onih koje možemo pronaći na policama trgovina.

Za one koji traže jednostavno rješenje za njegu kože ili osvježavajući miris za svoju okolinu, ovaj jednostavan recept koji kombinira klinčiće s dječjim uljem može dati neočekivano impresivne rezultate. U nastavku je korak po korak vodič kako ga izraditi: Bitne komponente su sljedeće:

Trebat će vam 100 ml alkohola. posebno 70% farmaceutskih proizvoda koji se nalaze u ljekarnama, zajedno s 20 klinčića i Četiri žličice ulja za dojenčad. priprema: Započnite miješanjem klinčića s alkoholom u maloj staklenoj posudi ili boci. Ostavite ovu kombinaciju da odstoji najmanje 24 sata kako bi se eterična ulja iz klinčića oslobodila i apsorbirala alkohol. Ovim će se postupkom uspostaviti čvrst temelj za dodatno miješanje.

Nakon što su klinčići natopljeni alkoholom, bitno je odvojiti čvrste čestice od tekućine. Započnite korištenjem svježeg spremnika za kombiniranje dječjeg ulja s alkoholnom bazom i klinčićima. Ova kombinacija dječjih ulja ima dvostruku svrhu smanjujući jačinu alkohola i uvrštavajući mješavinu umirujućih svojstava koja su posebno korisna za kožu.

  • Dodatno, ova formula može funkcionirati kao sprej za osvježenje okoline, ispuštajući ugodan miris, a istovremeno služi kao repelent za insekte. Osim toga, ovo se može koristiti za ciljanje i masažu specifičnih problematičnih područja kože. Klinčići posjeduju korisna svojstva, poput antibakterijskih i protuupalnih učinaka, što ih čini izvrsnim lijekom za ublažavanje manjih iritacija kože.

Kako bi se održale terapijske prednosti mješavine, preporučljivo je držati je u staklenoj posudi na hladnom i tamnom mjestu. Za pojedince s osjetljivom kožom, ključno je provesti test flasterom na malom području prije korištenja bilo kojeg proizvoda kako bi se osiguralo da nema nuspojava.

 

DODATNI SADRŽAJ

Infekcija poznata kao plivačko uho može nastati u vanjskom ušnom kanalu, koji se proteže od bubnjića do vanjskog dijela glave. Obično se ova infekcija događa kada voda ostane zarobljena u uhu, što dovodi do vlažnog okruženja koje potiče rast bakterija. Dolje su navedeni tipični simptomi povezani s ovom infekcijom, kao i neke preventivne mjere koje treba razmotriti.

Stavljanje prstiju, štapića od vate ili drugih stranih predmeta u uho može oštetiti osjetljivu kožu koja oblaže ušni kanal, što može dovesti do infekcije. Općenito poznat kao “plivačko uho”, upala vanjskog uha obično se može liječiti kapima koje propisuje liječnik. Pravovremena intervencija ključna je kako bi se spriječile moguće komplikacije i nastanak težih infekcija. U početku su simptomi plivačkog uha uglavnom blagi; međutim, ako se infekcija ne liječi, mogu znatno eskalirati.

Zdravstveni radnici općenito kategoriziraju plivačko uho na temelju njegove progresije, razlikuju blage, umjerene i uznapredovale faze. Tijekom početne faze infekcije ljudi mogu osjetiti suptilne simptome. Može postojati osjećaj svrbeža unutar ušnog kanala, popraćen blagim crvenilom unutar uha.

Blaga nelagoda se pojačava kada se vanjsko uho, koje se naziva ušna školjka, povlači ili kada se vrši pritisak na malu izbočinu ispred uha poznatu kao tragus. Pokazatelji umjerene infekcije mogu se očitovati kao bol u uhu, oticanje i izbacivanje bistre tekućine bez mirisa iz uha.

Simptomi infekcije uha mogu se pojaviti kao pojačan svrbež, pojačana bol, pojačano crvenilo, prekomjerno ispuštanje tekućine, osjećaj punoće u uhu i djelomična blokada ušnog kanala zbog oticanja i nakupljanja tekućine, što može rezultirati smanjenim ili prigušenim saslušanje.

Preporučujemo