Mnogo je praktičnih savjeta koji postaju popularni i nikad ih dosta. Radi se često o stvarima koje doprinose svakodnevnom životu u svim sferama. Danas vam otkrivamo nekoliko takvih!

 

Pravilno skladištenje piletine ključno je za održavanje sigurnosti hrane i sprječavanje razmnožavanja bakterija. Dolje su navedena preporučena vremena čuvanja piletine u hladnjaku i zamrzivaču: Kada je u pitanju hlađenje sirove piletine, bilo da se radi o puretini ili bilo kojoj drugoj vrsti peradi, sigurno ju je čuvati otprilike 1-2 dana. Kako bi se spriječilo brzo razmnožavanje bakterija, ključno je održavati temperaturu sirove piletine ispod 4°C.

Hladnjak je prikladno mjesto za čuvanje kuhane piletine na period od otprilike 3-4 dana. Kako biste održali svježinu i spriječili bilo kakvu kontaminaciju, preporučljivo je čuvati kuhanu piletinu u zatvorenoj posudi. Ako imate sirovu piletinu koju je potrebno zamrznuti, moguće ju je sigurno čuvati u zamrzivaču u trajanju od devet mjeseci.

  • Kako biste održali kvalitetu mesa i spriječili spaljivanje u zamrzivaču, preporučljivo je koristiti hermetički zatvorenu vrećicu za zamrzavanje za pohranjivanje sirove piletine. Ako imate cijelo pile koje želite zamrznuti, moguće ga je sigurno čuvati u zamrzivaču na razdoblje od godinu dana. Kako biste izbjegli opekotine u zamrzivaču, preporučljivo je piletinu temeljito omotati u više slojeva folije za zamrzavanje ili posebnim vrećicama za zamrzavanje.

Kada je riječ o čuvanju kuhane piletine, zamrzivač je sigurna opcija. Kuhanu piletinu možete bez brige držati u zamrzivaču 2-6 mjeseci. Kako biste osigurali najbolju kvalitetu i teksturu, preporučljivo je kuhanu piletinu čuvati u hermetički zatvorenoj posudi ili vrećici za zamrzavanje. To će spriječiti oksidaciju i održati izvornu teksturu mesa. Kako biste održali sigurnost hrane i održali svježinu piletine, ključno je pravilno je čuvati u hladnjaku i zamrzivaču.

Da biste iskusili nevjerojatna ljekovita svojstva ove začinske biljke, neophodno ju je uzgojiti u posudi kroz čin sadnje. Dubok utjecaj koji može imati na vašu dobrobit nadilazi maštu. Za one koji nisu sigurni koji začin koristiti pri kuhanju različitih jela, predstavljamo izuzetnu biljku koja ne samo da ima ugodan miris, već nudi i brojne zdravstvene dobrobiti.

  • Fotografija, koju je snimila Jo na Flickru, prikazuje zadivljujuću scenu u kojoj stopala subjekta zauzimaju središnje mjesto. Miris ružmarina odmah asocira na ocean, uspomene s odmora i ukusnu kuhinju, budući da je glavni sastojak gotovo svakog mediteranskog recepta, čak i ako je samo ukras.

Ružmarin, rasprostranjena biljka u našim krajevima, posjeduje ljekovita svojstva i vrlo je cijenjen u kulinarstvu zbog svog osebujnog aromatičnog okusa. Zamislite zdravu porciju ribe na žaru ukrašene malom maslinovom ulju i grančicom ružmarina. Jednostavan, ali ukusan ručak koji ne zahtijeva dodatno ukrašavanje. Vrijedni dragulj leži unutar minijaturnih iglica ove biljke, koja se može pohvaliti izuzetnim plavim cvjetovima koji krase njezinu prisutnost dva puta godišnje.

Kao član obitelji grmova, njegov latinski nadimak, “ros marinus”, prevodi se kao “morska rosa”. Grci i Rimljani, kao i kod brojnih starih i poznatih začina, prvi su otkrili nebrojene dobrobiti ružmarina. Možda ste prisustvovali vjenčanju na kojem su se prisutni okitili grančicom ružmarina kao ukrasom. Ova tradicija potječe iz stare Engleske, gdje je ružmarin simbolizirao nepokolebljivu odanost.

Terapeutska svojstva ljekovitih svojstava ružmarina. Ako je moguće, uključite svježe uzgojeni ružmarin u svoje kulinarske pothvate. Uzgoj ove biljke jednostavan je zadatak, osiguravajući stalnu zalihu na raspolaganju. Brojna istraživanja ukazala su na značaj ružmarina u prevenciji raka, a njegovo ulje posebno štiti od melanoma, najopasnijeg oblika raka kože. Osim toga, ružmarin se obično naziva prirodnom alternativom aspirinu zbog njegovih umirujućih učinaka na živčani sustav i njegove sposobnosti da poboljša probavu.

  • Nema razloga za brigu oko unosa kalorija, jer ova namirnica obiluje esencijalnim vitaminima i mineralima. U 100 grama ružmarina pronaći ćete pozamašnu količinu dijetalnih vlakana, ukupno 14,4 grama. Osim toga, ova biljka obiluje esencijalnim mineralima poput mangana, kalcija, željeza, bakra i magnezija. Sadrži i značajne količine vitamina C, A, te folne i pantenske kiseline.

Za probleme dišnog sustava mogu se koristiti listovi ružmarina i eterična ulja, bilo izravno ili razrjeđivanjem kapi ulja u vodi za inhalaciju. Osim toga, učinkovit je u liječenju manje ozbiljnih bolesti jetre i promicanju zdravog lučenja žuči. Nadalje, istraživači su otkrili da udisanje biljnih i ljekovitih ulja može poboljšati funkciju pamćenja. Miris ružmarina ispunjava kuhinju.

Ne samo da se ružmarin može koristiti u mnoštvu marinada, osobito kada se peče na roštilju, već njegov oštar i snažan okus također nadopunjuje variva, pa čak i jednostavna jela poput pečenog krumpira. Samo zato što ne pečete na roštilju ne znači da ne možete uključiti ružmarin u svoje kuhanje, posebno kada se radi o janjetini i plodovima mora. Nadalje, ružmarin ima sposobnost poboljšanja okusa domaćih namaza. Uvrštavanjem namaza od graha u doručak i večeru osigurat ćete unos hranjivog obroka koji potiče dobro zdravlje.

Preporučujemo