Voditelj i autor popularnog muzičkog takmičenja Nikad nije kasno, Žika Jakšić je nedavno doživio moždani udar i jedno vrijeme je proveo u bolnici. Mediji su ovoj vijesti posvetili veliku pažnju.
Žika Jakšić proslavio se stvaranjem Granda sa svojim bliskim prijateljem i partnerom Sašom Popovićem, a važio je i za jednog od najtraženijih glazbenika popularne glazbe. S obzirom na to da je na romantične živote javnosti prvenstveno utjecalo bogatstvo i slava, Žika se može pohvaliti i ovim aspektima jer je u mladosti imao uspješnu karijeru koja je privlačila žene. Proslavljeni glazbenik družio se s brojnim proslavljenim i atraktivnim pojedincima s naših prostora, od kojih su neke poslušale njegovo srce i uplovile u ljubavne veze.
- Među njima je bila i proslavljena Dajana Paunović, plavokosa djevojka koja je duboko promijenila Jakšićevo emotivno stanje, učinivši ga, kako su drugi primijetili, intrigantnijim i svrhovitijim. Dugogodišnje druženje učvrstili su brakom, a u zajedničkom vremenu dobili su sina Dušana. Međutim, njihov brak završio je na sličan neuspješan način kao i prethodni Žikin brak, a uzroci toga široj javnosti još uvijek nisu poznati. Jakšićev samotnjački način života obično se pripisivao propasti njegovog prvog braka, jer su kasnonoćni izlasci i česta odsutnost od kuće i obitelji pridonijeli raspadu braka.
Nedavno je Žika iznio novo objašnjenje za koje su se zainteresirali domaći mediji. Na svom Instagram profilu objavio je fotografiju uz natpis da je iz Ženskog priručnika iz 1955. godine. Tekst sugerira da žene trebaju prepoznati svoju ulogu, a s obzirom na sadržaj oko njega, mnogi pratitelji pretpostavljaju da je riječ o skrivenoj poruci namijenjenoj bivšim supružnicima. Iako pretpostavljamo da Žika nije imao za cilj pisati o svojim pratiteljima u svojoj objavi, jasno je da je slika izazvala buru odgovora, što je dovelo do dodatnih kritika na njegov račun u komentarima koji su uslijedili.
dodatni tekst
Liječenje raka debelog crijeva obično uključuje operaciju, kemoterapiju i terapiju zračenjem. Važno je zapamtiti vrijednost preventivnih liječničkih pregleda, prepoznati simptome i reagirati na vrijeme. Zdrav način života uz brigu o tijelu ključan je za rano otkrivanje ove opasne bolesti, što je pola uspjeha za uspješan ishod. Rak debelog crijeva obično se liječi kombinacijom operacije, terapije zračenjem i kemoterapije. Održavanje zdravog načina života ključno je za redovite posjete liječniku, praćenje simptoma i trenutno reagiranje.
Tajna prepoznavanja i rješavanja potencijalno ozbiljnih zdravstvenih problema je obratiti pozornost na svoje tijelo i usredotočiti se na svoje zdravlje. Rak debelog crijeva obično se liječi kombinacijom operacije, kemoterapije i terapije zračenjem. Kao rezultat toga, bitno je zapamtiti vrijednost redovitih medicinskih procjena, prepoznati simptome i odmah reagirati. Temeljne komponente prepoznavanja i liječenja bolesti koje bi mogle biti ozbiljne su zdravlje i usmjerenost na vlastito tijelo.
Prevencija raka debelog crijeva uključuje poduzimanje primarnih i sekundarnih radnji. Primarna prevencija uključuje mijenjanje i izbjegavanje čimbenika rizika, dok sekundarna prevencija uključuje učestalost otkrivanja. Preporuča se da pojedinci započnu te preglede, koji mogu uključivati testove na okultnu krv u fecesu, svake dvije godine u dobi od 50 godina. Ova metoda olakšava rano otkrivanje raka, čime se povećava vjerojatnost uspješnog liječenja kada je bolest najizlječivija. Kirurgija, terapija zračenjem i kemoterapija koriste se u borbi protiv raka debelog crijeva.
Kao rezultat toga, važno je ne zanemariti redovite medicinske procjene. preglede, prepoznavanje simptoma i odgovarajuće reagiranje. Temeljne komponente sustava ranog otkrivanja i liječenja bolesti koje su potencijalno ozbiljne jesu sposobnost prilagodbe vlastitom dizajnu tijela i podrška zdravoj praksi.