Poznati pjevač Haris Džinović je na estradnoj sceni već decenijama a njegov zaštitni znak su šeširi bez kojih se ne pojavljuje u javnosti. Međutim postoji par rijetkih slika iz prošlosti na kojima je gologlav.

Haris Džinović, poznat po svom unikatnom crnom šeširu i istaknutim brkovima, već je dugi niz godina poznat na pop glazbenoj sceni. Nedavno je iznenadio javnost objavom da se razvodi od Meline nakon 22 godine zajedničkog života, što je mnoge ostavilo u nevjerici. Bio je trenutak kada je uočen bez tipičnog modnog dodatka dok se spremao ući u svoj automobil. Dok se penjao u vozilo, šešir mu je zapeo za krov i pao, zbog čega je pjevač ostao bez šešira.

  • Kada je kamera bila izoštrena, pjevačeva frizura privukla je sve poglede, otkrivajući svjež i nesvakidašnji izgled dobro poznatog Harrisa, koji je bio bez svog kultnog šešira. Haris Džinović godinama je svoju ćelavost prikrivao šalovima ili kapama, ali je sada odlučio svjetskoj publici predstaviti sebe. Harris je podijelio priču o tome kako i zašto je počeo svakodnevno nositi šešir, bacajući svjetlo na svoje osobne izbore stila.

U djetinjstvu sam više volio kauboje nego Indijance, što me nadahnulo da stavim šešir. U svakoj igri koja se vrtila oko kauboja i Indijanaca, pobrinuo sam se da moj pouzdani, dobro pristajali šešir krasi moju glavu. Dok sam prolazio kroz srednju školu, brkovi su mi počeli rasti na gornjoj usni i od tada su to postali vidljivi aspekt mog izgleda.

Bonus tekst:

Nekada gledan kao obrok za siromašne, kačamak se sada vraća kao “čista” egzotična kuhinja. Ovo jelo, pripremljeno od bijelog ili žutog kukuruznog brašna, često se naziva i kukuruzna krupica ili palenta. Budući da je bez glutena, kačamak nije samo ukusan doručak, već se ističe i kao jedan od najzdravijih izbora koje možemo napraviti. Bogata esencijalnim nutrijentima kao što su vitamini A, E i nekoliko vitamina B skupine, kukuruzna krupica također osigurava niz važnih minerala koji su potrebni našem tijelu.

Ova namirnica je bogata fosforom, cinkom, kalijem, magnezijem, manganom i selenom. Naime, kačamak ima približno 380 kalorija na svakih 100 grama, a sastoji se od 12,7 posto vode, 10 posto proteina, 73 posto ugljikohidrata, 4,3 posto masti i 2,3 posto celuloze. Ugljikohidrati i masti koje nalazimo u kukuruznom brašnu pozitivno utječu na naše zdravlje, posebice na rad crijeva. Znatan sadržaj vlakana u kombinaciji sa složenim ugljikohidratima pojačava osjećaj sitosti. Ove se hranjive tvari postupno probavljaju, potičući zdrave probavne procese u crijevima.

Osnovni razlog zbog kojeg je kačamak koristan za konzumaciju je njegova korisnost, bez obzira na prisutnost probavnih tegoba. Štoviše, kukuruz obiluje karotenoidima koji su, zajedno sa zdravim biljnim masnoćama, neophodni za poticanje učinkovite crijevne peristaltike. Ovaj proces pomaže u sprječavanju zatvora i upravljanju probavom. Zbog svog sastava zdravih masnoća, složenih ugljikohidrata i biljnih vlakana, kukuruz se savjetuje kao vrijedna namirnica osobama s visokim kolesterolom.

Štoviše, važan je za prevenciju kardiovaskularnih bolesti i poboljšanje zdravlja srca. Kačamak se savjetuje za dojenčad i djecu jer pomaže boljoj probavi i jačanju imuniteta podržavajući i čisteći crijevnu floru. Osobe s celijakijom ili upalnom bolešću crijeva moraju znati da kukuruz ne sadrži gluten. Stoga bi kačamak trebali uvrstiti u svakodnevnu prehranu oboljeli od Crohnove bolesti, upalnih bolesti crijeva i dijabetesa. Kukuruz sadrži antioksidanse koji pomažu u zaštiti crijeva i tijela od oksidativnog stresa. Dobrobiti kačamaka za mršavljenje su evidentne.

S obzirom da i kukuruz i kačamak imaju brojne dobrobiti za zdravlje probavnog sustava, često se preporučuju u programima mršavljenja s ciljem smanjenja tjelesne težine. Kačamak potiče čišćenje crijeva i pospješuje probavu, a oboje je neophodno za održavanje nutritivne prehrane. Nadalje, ima malo kalorija, a pruža znatnu energiju, što energiju dobivenu iz njega čini važnom u prehrani s ograničenim unosom kalorija.

Preporučujemo