Žena tokom svog života prolazi kroz različite faze a u poznijim godinama ulazi u menopauzu koja dovodi ne samo do fizičkih nego i do psihičkih promjena. Mnoge upadnu u depresiju a mi vam donosimo savjete kako da to izbjegnete.
Brojni pojedinci razmišljaju gdje bi žena mogla potražiti ispunjenje nakon što navrši 50 godina, dok život mladosti opada; proslavljena glumica daje uvid u ovaj upit. Brigitte Bardot nadaleko je poznata kao jedna od najpoželjnijih glumica 1950-ih i 1960-ih. Ipak, 1973. godine povukla se iz javnog života netom prije svog 40. rođendana. Od tada se francuska aktivistica posvetila zaštiti životinja, no ta predanost ju je učinila kontroverznom figurom.
Nedavno se Bardot suočila s novčanom kaznom zbog poticanja rasne mržnje nakon što je stanovnike otoka Reunion u francuskom Indijskom oceanu nazivala “degeneriranim divljacima”. Kao ikona i izvor inspiracije za brojne žene, iskreno je izrazila svoje emocije u vezi s istiskivanjem mlađih i privlačnijih osoba na vrhuncu svoje slavne egzistencije.
Prema svezazenu.net, za žene starije od 50 godina ponovno pronalaženje sreće može biti izazovan pothvat jer njihova mladost i ljepota nestaju, muškarci ih prestaju promatrati s istim zanimanjem kao prije, a njihova su djeca sazrela i uspostavila vlastitu neovisnost živi.
U ovom razdoblju često mnoge žene padaju u depresiju, a neke se odlučuju na razne kozmetičke ili estetske zahvate kako bi vratile mladolik izgled, bez obzira na troškove. Ipak, unatoč svim preinakama na usnama, nosu ili nastojanjima da se uklone bore, povratak u mladost ostaje nedostižan. Bardo je priznala da je kroz život doživjela brojne fluktuacije, uključujući izazovna vremena kada se borila da shvati smisao postojanja.
- Često uplakana i nesposobna izvući utjehu iz bilo kojeg izvora, naposljetku se umorila od samosažaljenja i pomirila se sa svojim godinama. Shvatila je da žene u dobi od 50, pa čak i 80 godina imaju brojne razloge da prigrle život i pronađu radost. “Moramo cijeniti male trenutke”, primijetila je. Život treba slaviti zbog ljepote ranih jutarnjih izlazaka sunca i mira kasnopopodnevnih zalazaka sunca. Bitno je cijeniti iskustva putovanja, vožnje biciklom dok uživate u voljenoj glazbi i osjećate povjetarac u kosi. Treba uživati u plesu usred kiše i smijeha koji donosi istinsku radost.
U životu treba uživati kroz omiljene melodije i zadivljujuće knjige, spontane osmijehe, duge razgovore i jednostavne užitke kolačića i čaja. Žena treba prepoznati svoju inherentnu jedinstvenost, jer joj svaka godina podari nešto izuzetno. Nadalje, bitno je da se svi prisjetimo da žene nalikuju finom vinu; s godinama se samo poboljšavaju i postaju istaknutiji.
Bonus tekst:
Kačamak, koji se prije smatrao hranom za manje privilegirane, sada doživljava preporod kao “čista” egzotična delicija. Ovo jelo, napravljeno od bijelog ili žutog kukuruznog brašna, naširoko je poznato kao kukuruzno brašno ili palenta. Zbog svog sastava bez glutena, kačamak nije samo ukusan doručak, već se ističe i kao jedan od najzdravijih dostupnih izbora.
Bogata vitalnim hranjivim tvarima, kukuruzna krupica opskrbljuje naše tijelo esencijalnim vitaminima, uključujući A, E i nekoliko vitamina B skupine, kao i raznim mineralima. Kačamak se ističe značajnim sadržajem fosfora, cinka, kalija, magnezija, mangana i selena. Točnije, sadrži oko 380 kalorija na 100 grama, što se sastoji od 12,7 posto vode, 10 posto proteina, 73 posto ugljikohidrata, 4,3 posto masti i 2,3 posto celuloze.
Ugljikohidrati i masnoće koje nalazimo u kukuruznom brašnu pozitivno pridonose zdravlju, a posebno pogoduju radu crijeva. Znatan sadržaj vlakana u kombinaciji sa složenim ugljikohidratima pojačava osjećaj sitosti. Te se hranjive tvari postupno apsorbiraju, čime se olakšavaju normalni probavni procesi u crijevima. Osnovni razlog zašto je kačamak koristan za konzumaciju, bez obzira na postojanje probavnih tegoba, leži u njegovom nutritivnom sastavu.