Danas je trend da se ljudi trude da izgledaju što mlađe iako su u poznijim godinama i vrlo često se podvrgavaju raznim estetskim zahvatima koje je lako prepoznati na licu. Međutim ima i onih koji vjeruju da pravilnom njegom naše lice može izgledati mladoliko.

Naomi Watts, poznata glumica proslavljena svojim profinjenim crtama lica i osebujnom ljepotom, često dobiva pohvale za svoj vječni izgled lica. Slavna holivudska zvijezda sada je otkrila tajnu iza svoje trajne privlačnosti. Poznata glumica, markantna plavuša koju su proslavile izvanredne izvedbe u filmovima kao što su ’21 gram’ i ‘Mulholland Drive’, oslikava ideju da su godine samo broj, jer dosljedno održava impresivan izgled.

  • Naomi Watts odrasla je u Australiji, pripisujući svoju ljepotu ne samo svojim ritualima njege kože, već i dosljednoj hidrataciji kože i cijelog tijela. Naomi zagovara pokret za čistu ljepotu, koji naglašava korištenje proizvoda koji daju prednost prirodnim sastojcima, minimiziraju prisutnost štetnih tvari i imaju ekološki prihvatljivo pakiranje.

Glumica, koja je ove godine obilježila 56. rođendan, ponosno posjeduje blistav ten, rezultat marljive dnevne rutine njege kože i obilnog unosa vode. Naime, napominje da je najvrjedniji savjet koji je dobila da pije dvije litre vode dnevno, smjernice koje se vjerno pridržava. Bez obzira na godišnje doba, kožu dosljedno maže kremom sa zaštitnim UV faktorom. Nadalje, nastoji spavati najmanje osam sati kako bi osigurala adekvatan odmor. Iako priznaje svoju želju za manje bora, navodi da je s vremenom počela prihvaćati ovaj aspekt starenja.

Naomi kaže: “Čovjek se jednostavno mora pomiriti s procesom starenja. U svoje slobodno vrijeme, napominje, nastoji se odreći opsežne šminke i umjesto toga usvaja tehniku ​​koja omogućuje nanošenje u samo pet minuta. Glumica ružem ističe usne i jagodice, a obrve iscrtava gelom ili olovkom jer joj je ten izrazito svijetao.

Što se tiče frizure, nastoji izbjegavati hrabre eksperimente te se već duže vrijeme odlučuje za klasični bob u raznim oblicima, izbor koji učinkovito nadopunjuje njezin izgled. U prethodnom intervjuu, priznala je da nikada nije bila gorljivi zagovornik tjelovježbe; međutim, navodi da se njezina perspektiva promijenila kad je napunila 50 godina.

“Kako pojedinci stare, postaje sve potrebnije uložiti veći napor u samopoboljšanje kako bi se očuvao mišićni tonus.Posljedično, sada se znatno više usredotočujem na trening snage i koristim težine koje su izazovnije od tradicionalnih 2 kg”, pojašnjava Watts.

Bonus tekst:

Afrička kulinarska tradicija zamršena je i raznolika, a oblikovala se kroz bezbrojna stoljeća različitim kulturama, geografskim karakteristikama i klimatskim uvjetima. Središnji dio afričke prehrane je široka paleta hrane lokalnog porijekla, na koju duboko utječu različite klime i običaji određenih regija. U zapadnoj Africi, na primjer, klima varira od tropske do sušne, a prevladavajuća prehrana uključuje žitarice poput kukuruza, prosa i sirka.

 Fufu, široko konzumirano jelo, priprema se od kuhanog i pasiranog korjenastog povrća, uključujući slatki krompir ili kasavu. Banku, koji se obično priprema od kukuruza ili prosa, često se služi kao prilog. Oba ova jela bogata su hranjivim tvarima i daju potrebnu energiju za svakodnevne aktivnosti. U zapadnoj Africi, prehrana je značajno potpomognuta mahunarkama poput kikirikija, graha i slanutka, kao i žitaricama.

Znatan sadržaj bjelančevina i vlakana u mahunarkama čini ih vrijednim poboljšanjem svakodnevne prehrambene prakse. Obično se mahunarke ugrađuju u juhe ili variva, a istaknute su u jelima kao što je “egusi” juha, koja kombinira sjemenke dinje i često uključuje ili meso ili ribu. Istočno područje Afrike, koje se ističe vlažnom klimom pogodnom za uzgoj raznovrsnog voća i povrća, nudi bogatstvo svježih namirnica u svojoj kulinarskoj tradiciji. Značajan primjer je tradicionalno kenijsko jelo “ugali”, koje se priprema od kukuruza i prati ga izbor povrća i mesa.

Preporučujemo