Danas se prisjećamo pjevačice koja je tokom 2000-ih harala regionalnom muzičkom scenom a onda se naglo povukla iz javnosti i izgubio joj se svaki trag. Radi se o Ivani Banfić koja danas živi sasvim drugačiji život.
Ivana Banfić, istaknuta pjevačica regionalne glazbene scene devedesetih, slavljena je kao pop diva; no nakon vrhunca uspjeha povukla se iz javnosti. Iako joj je profesionalni život napredovao, naišla je na brojna razočaranja u osobnim poslovima. Nakon dvanaest godina braka s Robertom Magicom, razvela se i nakon toga okrenula alkoholu. Godine 2005. potražila je pomoć u klinici za rehabilitaciju i uspješno prebrodila to izazovno poglavlje svog života. Naknadno je svoju pravu ljubav otkrila u Kruni Ladišiću.
Sklopili su privatni brak, a Ivana je imala sreću zatrudnjeti; međutim, nažalost je doživjela spontani pobačaj. “Bilo je to žalosno i bolno priznanje svega što se dogodilo, ali ja sam borac i prihvatio sam sve što se događalo. Uplakani smo hodočastili u Mariju Bistricu, prevalili 64 kilometra, gdje sam zapalio svijeću. U molitvi sam otkrila mir”, ispričala je svojedobno Ivana za ‘Hello’. U 37. godini na svijet je dočekala sina Jana. Ivana se osvrnula na svoje iskustvo, izjavivši: “Suočila sam se s kasnijom trudnoćom, praćenom dubokim strahom od ponovnog susreta s istom situacijom.
No, evo ga, hvala Bogu, živ je, zdrav, sretan i veseo. Ispunjena sam sa srećom i zahvalnošću za ovaj izvanredan dar. Prije nekoliko godina sa suprugom i sinom preselila se u Staru Drenčinu, mjesto udaljeno 11 kilometara od Petrinje. “Kao obitelj, tražili smo transformaciju i željeli smo istražiti način života koji se razlikuje od urbanog života. Moj suprug i ja duboko cijenimo prirodu, a ta se težnja pojavila sasvim spontano. Krenuli smo na novo putovanje, prihvaćajući život na selu . Trenutno smo u procesu renoviranja stare seoske kuće u kojoj živimo, ali možda neće biti tako jednostavna ili očaravajuća kao na početku pojavio”, primijetila je prije nekoliko godina.
“Koristiti drva za grijanje, crpiti vodu iz bunara i upustiti se u brojna druga nova iskustva s kojima se tek trebamo susresti”, primijetio je pjevač. “Ijedno je lijepo i mirno. Svježe okruženje, nepoznati pojedinci i nova prijateljstva… Sve je ugodno i novo.” Na Instagramu često dijeli slike na kojima obavlja razne poslove na farmi. Čini se da trenutno vodi stil života koji uključuje glazbenu karijeru kojoj se povremeno vraća. Prije nekoliko mjeseci krenula je na turneju, au kolovozu prošle godine gostovala je na riječkom koncertu Dine Merlina.
- Nedavne objave na Instagramu omogućuju nam da pratimo njezina putovanja, pripreme za koncerte i popratni ambijent. Tek će vrijeme pokazati je li Ivana svoj seoski način života “ostavila po strani” ili ga je samo zamijenila urbanim životom radi svojih profesionalnih obveza. Može se zaključiti da i dalje izgleda izuzetno, što još jednom dokazuje nedavna fotografija na kojoj je odjenula metalik haljinu cijenjene modne kuće Balmain.
Bonus tekst:
Kulinarska tradicija Afrike zamršena je i raznolika, stoljećima su je oblikovale različite kulture, geografska obilježja i klima. Središnji dio afričke prehrane je široka paleta hrane lokalnog porijekla, na koju duboko utječu različite klime i običaji koji se nalaze u različitim regijama. U zapadnoj Africi, na primjer, klima varira od tropske do sušne, što dovodi do prevladavajuće prehrane koja uključuje žitarice poput kukuruza, prosa i sirka. Ove se žitarice obično koriste za pripremu osnovnih jela kao što su “banku” i “fufu”.
Fufu, široko konzumirano jelo, priprema se od kuhanog i pirea od korjenastog povrća kao što je slatki krompir ili kasava, dok se banku, koji se obično pravi od kukuruza ili prosa, često poslužuje kao prilog. Oba ova jela bogata su hranjivim tvarima i daju potrebnu energiju za svakodnevne aktivnosti. U prehrambenoj praksi zapadne Afrike mahunarke poput kikirikija, graha i slanutka, uz žitarice, sastavni su sastojci. Značajne razine proteina i vlakana koje se nalaze u mahunarkama čine ih vrijednim poboljšanjem dnevnih režima prehrane.
Obično se mahunarke ugrađuju u juhe ili variva i zauzimaju istaknuto mjesto u jelima kao što je juha “egusi”, koja se pravi od sjemenki dinje i često uključuje meso ili ribu. Istočno područje Afrike, koje se ističe vlažnom klimom pogodnom za uzgoj raznolikog voća i povrća, nudi živahan izbor svježih namirnica unutar svoje kulinarske tradicije. Značajan primjer je tradicionalno kenijsko jelo “ugali”, pripremljeno od kukuruza i popraćeno raznim povrćem i mesom.