U prodavnici u Nemačkoj, neobičan proizvod koji se često baca u Srbiji – klipovi od kukuruza, pronašao je svoje mesto. Kompanija “Landmann” iz Nemačke, specijalizovana za prodaju roštilja, njegovih delova, ćumura, pribora i dodataka, nudi ove klipove kao deo svog asortimana. Iako može zvučati neverovatno, cena ovog proizvoda u nemačkoj radnji može dostići i do 1.000 dinara. Na zvaničnoj online stranici kompanije, 450 grama klipova od kukuruza može se naručiti po ceni od 9,99 evra. Mnogi bi se složili da je cena od 1.000 dinara prilično visoka, naročito ako se uzme u obzir da biste u Nemačkoj za kilogram istih klipova morali izdvojiti preko 2.000 dinara.Ovaj podatak će verovatno iznenaditi Srbe, s obzirom na to da se klipovi kukuruza bez zrna obično bacaju. Ipak, Nemci su im pronašli svrhu, koristeći ih najčešće za potpalu prilikom paljenja vatre za roštilj.Kukuruz ima široku primenu u prehrambenoj i farmaceutskoj industriji, preko 500 namena. Međutim, upotreba klipa ove žitarice gotovo je univerzalna. Klip se često koristi kao čep za zatvaranje flaša, kao gorivo za loženje, a nekada je čak bio korišćen i kao zamena za toalet papir.Skoro je objava iz jednog nemačkog supermarketa izazvala veliki broj reakcija na društvenoj mreži X. Korisnici su ostali iznenađeni kada su primetili da se paket od 15 klipova kukuruza prodaje po sniženoj ceni od 7,99 evra. Mnogi su izrazili sumnju u realnost ove cene, a jedan korisnik se našalio tvrdeći da nije ni znao da je postao milioner, s obzirom na to da ima šleper klipova kukuruza u selu.
Njemačka (ijek.) ili Nemačka (ek.) je država smještena u centralnoj Evropi. Sa izlazima na Sjeverno more i Baltičko more na sjeveru, granici s Danskom na sjeveru, Austrijom i Švicarskom na jugu, te Francuskom, Belgijom, Nizozemskom, Luksemburgom na zapadu, te Poljskom i Češkom na istoku, Njemačka predstavlja demokratsku federalnu parlamentarnu republiku (Bund der Länder). Također je članica Ujedinjenih nacija, NATO-a, grupe G8 i bila je jedan od osnivača Evropske ekonomske zajednice, koja je danas deo Evropske unije. Nemačka se prostire od visokih planina Alpa (najviša tačka Cugšpic 2.962 m) na jugu, do obala Severnog i Baltičkog mora na severu. Između njih, u centralnom delu nalaze se planine umerenih visina: Švarcvald (1.493 m), Bavarska šuma (1.456 m), Rudne gore (1.215 m) i Harc (1.142 m). Na severu preovlađuju niska polja (najniža tačka je Vilštermarš na -3.54 m). Duž obale Severnog mora smeste su Istočno-Frizijske ostrva, dok su u Baltičkom moru veća ostrva Rigen i Usedom. Nemačka ima 6 velikih slivova reka: Rajna (865 km toka kroz Nemačku), Dunav (647 km), Elba (727 km), Odra (187 km), Vezer i Ems. Najveće jezero je Bodensko jezero, smješteno na granici sa Švajcarskom.
Klima u Nemačkoj je uglavnom umerena, pod snažnim uticajem Golfske struje. Duž severnih obala, klima je vlažna tokom cele godine, a vreme često nepredvidivo. Tokom leta, može se doživeti topao dan, da bi već sutradan bilo hladno i kišovito. Ekstremne vremenske pojave su retke na ovom području, osim eventualnih poplava u dolinama reka, posebno tokom zime kada su temperature iznad nule. Prosečne mesečne temperature variraju od 0,5 °C u februaru do 17 °C u julu. Poljoprivreda zauzima 53,5% površine Nemačke, dok šume pokrivaju 29,5%. Naselja i infrastrukturni objekti obuhvataju 12,3% površine, s tendencijom povećanja. Takođe, u Nemačkoj postoji 14 nacionalnih parkova.