Naša danasšnja tema je domaća estrada odnosno izgled poznatih pjevača i pjevačica na početku karijere kada su se tek probijali i nisu imali novca u odnosu na ono kako danas izgledaju.

Kozmetički zahvati sve više postaju standardna praksa među zabavljačima. Sve veći broj javnih osoba, posebno u glazbenoj industriji, odlučuje se podvrgnuti različitim poboljšanjima – bilo da očuvaju mladolik izgled ili da se pridržavaju estetskih normi koje diktira suvremeno društvo. Dok su neki pojedinci otvoreno razgovarali o svojim izmjenama, mnogi drugi radije drže svoje postupke povjerljivima; usprkos tome, promjene su često očite čak i u nedostatku izričite potvrde.

Bonus tekst:

Dok se neki pojedinci odlučuju promijeniti svoj nos, jagodice, zube ili čak cijeli izgled lica, postoji sasvim drugačija svakodnevna “estetska” pojava s kojom se susrećemo gotovo svi: jutarnji zadah. Bez obzira radi li se o slavnoj osobi ili prosječnom pojedincu, svi smo barem jednom nakon buđenja doživjeli osjećaj da nam je “netko spavao u ustima”. Ova pojava je sasvim normalna; nastaje kao prirodna posljedica bioloških procesa koji se odvijaju tijekom sna. Tijekom noći, dok se tijelo odmara, dolazi do značajnog smanjenja proizvodnje sline, koja igra ključnu ulogu u očuvanju oralne svježine.

Slina pomaže u eliminaciji bakterija, čuva zube i desni te olakšava prirodno čišćenje usne šupljine. Manjak sline omogućuje brzu proliferaciju bakterija odgovornih za loš zadah. Nadalje, spora probava također pogoršava problem halitoze. Posljedično tome, bez obzira na to koliko dosljedno održavamo higijenu zuba – i prije spavanja i nakon buđenja – vrlo je uobičajeno osjećati nelagodu u društvenim interakcijama tijekom ranih jutarnjih sati. Ipak, rješavanje ovog problema ne zahtijeva korištenje skupih kozmetičkih ili farmaceutskih proizvoda. Umjesto toga, jednostavno i učinkovito rješenje može se pronaći u prirodi.

Rješenje se može pronaći u svježim listovima metvice ili korijandera — biljkama koje se obično koriste u kulinarstvu, a ipak posjeduju antibakterijska svojstva koja mogu pomoći u osvježavanju daha. Nakon što operete zube, jednostavno uzmite šaku temeljito opranih listova i nježno ih žvačite pet minuta. Zašto trajanje od pet minuta? Ovaj vremenski okvir omogućuje aktivaciju enzima koji se suprotstavljaju bakterijama odgovornim za halitozu. Osim svojih pročišćavajućih svojstava, ove biljke pružaju produljeni osjećaj svježine u usnoj šupljini, bez štetnih učinaka i bez agresivnih sastojaka, poput alkohola, koji se često nalaze u komercijalnim vodicama za ispiranje usta.

Dodatna značajna prednost ove metode je njezin potpuno prirodan sastav, koji ne opterećuje organizam i ne potiče oslanjanje na proizvedene proizvode. Osim upotrebe zadaha, i metvica i korijander poznati su po svojoj ulozi u poboljšanju probave, umiruju želudac, pa čak i pomažu u ublažavanju stresa. Uključivanje ove jednostavne tehnike u vaš jutarnji režim dovest će do primjetnog poboljšanja; vaš će dah postati ugodniji, a vaše samopouzdanje u druženju s drugima će rasti.

Uvidjet ćete da više nema potrebe za povlačenjem tijekom razgovora ili prikrivanjem daha rukom, što vam omogućuje da se osjećate opušteno i oslobođeno. Na prvi pogled, ovaj pojam može izgledati trivijalan; međutim, upravo ta jednostavnost predstavlja ključno rješenje. Često su najučinkovitiji lijekovi oni koji su nam uvijek bili nadohvat ruke – bilo da se radi o lišću iz našeg vrta, svježem začinskom bilju nabavljenom na tržištu ili začinima koje imamo u kuhinji.

Bonus 2:

Češnjak, poznat po svom snažnom okusu i prepoznatljivoj aromi, ubraja se među najstarije ljekovite biljke i kroz povijest je imao istaknutu poziciju u globalnoj kulturi, kao iu praksi prirodnog liječenja. S nasljeđem koje se proteže više od pet tisućljeća, češnjak potječe iz središnje Azije i od tada je raširen u raznim dijelovima svijeta. Bogata hranjivim tvarima, jača imunitet i pruža brojne zdravstvene prednosti. Primarni aktivni spoj u češnjaku je alicin, poznat po svojim antibakterijskim, antivirusnim, antifungalnim i antiparazitskim svojstvima.

  • U staroegipatskoj kulturi češnjak je bio vrlo cijenjen i smatran svetom biljkom; davali su ga robovima kako bi povećali njihovu snagu i izdržljivost, a ostaci su čak otkriveni u grobnicama faraona. I u staroj Grčkoj i u Rimu, sportaši su konzumirali češnjak prije atletskih natjecanja, dok su ga vojnici koristili prije ulaska u bitke za jačanje izdržljivosti, snage i imuniteta protiv bolesti. Do 6. stoljeća češnjak je stigao u Indiju i Kinu, gdje je stekao priznanje zbog svojih ljekovitih svojstava. S obzirom na njegove kulinarske i terapeutske prednosti, češnjak je bitan sastojak svake kuhinje i sastavni dio raznih jela.

Ima značajnu važnost u prehrani, funkcionira kao začin u gotovo svim varijantama jela. U suvremenom društvu mnogi ga pojedinci smatraju prirodnim antibiotikom koji pomaže tijelu u borbi protiv raznih bolesti. Preporuča se redovita konzumacija u sirovom obliku, a loš zadah možete riješiti upotrebom soka od limuna, jabuke, mente, mlijeka, žvakanjem zrna kave ili kombinacijom s maslinovim uljem.

Preporučujemo