Nakon izuzetno vrućeg i sparnog lejta iznenada nam je stigla prava zima i u našim domovima je hladno a grijna sezona nije počela. Da biste zadržali toplotu postoje neki trikovi.

Kako troškovi grijanja rastu, sve uštede mogu pomoći u smanjenju troškova i poboljšati toplinsku udobnost onih koji žive u tom području. Prebacivanje prozora na zimski način rada jednostavan je zadatak koji treba obaviti dva puta godišnje, jednom prije početka sezone i ponovno nakon njenog završetka.

Možda tijekom instalacije niste bili obaviješteni da je potrebno svake godine prebaciti plastične prozore na zimski i ljetni način rada. Unatoč tome, ovaj manji aspekt igra ključnu ulogu u poboljšanju izolacije vaših prozora, kao i povećanju njihove čvrstoće i dugovječnosti. Manja prilagodba rezultira varijacijom u pritisku krila na okvir prozora. Jednostavna radnja može povećati temperaturu za jedan stupanj tijekom zime.

Kao rezultat toga, obično se savjetuje malo više učvrstiti okove prozora tijekom zimskih mjeseci. To pomaže smanjiti gubitak topline i održati toplinsku energiju. Tijekom ljetnih mjeseci preporučljivo je malo olabaviti okove kako bi se pospješila cirkulacija zraka zbog vrućine. Koji je razlog personalizacije funkcionalnosti plastičnih prozora? Prebacivanjem između ljetnog i zimskog načina rada možete povećati dugovječnost strukture.

Tijekom zime materijal se skuplja, a zatim širi kada temperatura zraka poraste. Modificiranje prozorskog sustava mijenja razinu potiska krila, što dovodi do smanjenja stope trošenja brtve i pričvrsnih elemenata. Podesite način rada plastičnog prozora ako: Osjeća se strujanje zraka sa strane prozora. Tijekom zime, nepravilno postavljanje rezultira prodiranjem hladnog zraka kroz rub okvira prozora.

  • Prozor se ne otvara ili zatvara ispravno. Loše odabran položaj može dovesti do zaglavljivanja u načinu ventilacije. Krilo je palo. To se može pripisati znatnom trošenju šarki. Problem možete riješiti mijenjanjem postavki na zimski način rada. Kakav je postupak za podešavanje postavke? Prilično je jednostavno, a obično će standardni inbus ključ ili kliješta učiniti trik. U određenim verzijama sustava Windows to se može učiniti i ručno.

Tipično, prozor je tvornički unaprijed konfiguriran na ljetni način rada. Stoga je bitno prilagoditi postavke zimi. Za prebacivanje s ljetnog na zimski način rada pronađite točku za podešavanje na bočnoj strani okvira u blizini ručke, obično samo nekoliko centimetara ispod nje, iako se položaj može malo razlikovati. Ekscentar ili zatik je vrsta okova koji se koristi za promjenu prozorskog sustava iz jednog načina rada u drugi. Igle mogu biti različitih oblika, obično okrugle ili ovalne, s jedinstvenom rupom za alat. Kako s prozora možete utvrditi je li dostupan zimski način rada?

Nisu svi korisnici svjesni da je moguće promijeniti način rada svojih plastičnih prozora u stanu između zime i ljeta. To možete saznati pregledom klina koji se nalazi na bočnoj strani prozorskog krila. Kada priključak ima ključanice ili ovalni dizajn, ova vrsta sustava omogućuje rad iz različitih kutova. Da biste prebacili postavku prozora na zimski način rada, obično ćete pronaći rotirajuću udubinu na osovinici koja bi trebala biti postavljena što je moguće bliže brtvi kada je zimski način rada ispravno podešen.

Iz ovog položaja, vreteno se okreće za 180 stupnjeva kako bi se vratilo u ljetni način rada. Osim izmjene funkcionalnosti vaših dvostrukih prozora, postoji nekoliko drugih mjera koje možete primijeniti kako biste poboljšali izolaciju svoje sobe. Pregledajte brtvu. Prozorske brtve imaju ograničen vijek trajanja. S vremenom se osuše i bez obzira na to koliko ste čvrsto pričvrstili mehanizam za zaključavanje prozora, hladan zrak nastavlja prodirati.

Kao rezultat toga, provjerite stanje brtve i, ako zadovoljava standarde, nanesite WD-40 za podmazivanje i često je čistite svježom vodom. Ako postoje prijelomi, moraju se zamijeniti. Kada se kondenzacija nakupi na prozorima, može dovesti do rasta plijesni u okolnim područjima. U ovoj situaciji, povišena unutarnja vlaga djeluje na hladnu površinu prozora ili može biti posljedica neadekvatne izolacije prozora.

Primarni razlog za ovaj problem može se učinkovito riješiti osiguravanjem odgovarajuće ventilacije i premještanjem biljaka s prozorske daske, jer mogu pridonijeti prekomjernoj vlazi. Ako je problem neadekvatna izolacija, onda će gubitak topline kroz prozore pogoršati probleme s plijesni. Uvjeti se mogu poboljšati nanošenjem trake za parnu branu na unutarnju stranu okvira prozora i postavljanjem difuzijske folije na vanjsku stranu okvira prozora.

Preporučujemo