Ljudi prolaze kroz razne faze u svom životu i svi na kraju moramo ostarjeti. Ipak iako fizički starimo možemo ostati mladi u duši i srcu a i naše tijelo će u tom slučaju izgledati mlađe.
Početak procesa starenja je nešto kroz što svi prolaze, no određivanje njegovog točnog početka još uvijek je predmet spora. Uobičajena shvaćanja sugeriraju da se vidljivi znakovi starenja materijaliziraju u obliku sijede kose, bora, isušene kože i smanjene elastičnosti. Međutim, Erich Maria Remarque, poznati njemački pisac i stručnjak za žensku psihologiju, osporava ovu ideju.
- Prema Remarqueu, dob se može raspoznati iz određenih ponašanja žena, bez obzira na njihov vanjski izgled. Žene su često prisiljene prikriti svoje nesavršenosti, što ih navodi na ponašanje čiji je cilj prikrivanje njihove prave dobi. Međutim, oni često zanemaruju činjenicu da je dob malo važna u usporedbi s važnošću nečijeg ponašanja. U suvremenom društvu žene koriste različite tehnike kako bi prikrile znakove starenja, osobito u današnje doba.
Iako imaju sklonost istraživanju i istraživanju različitih metoda poboljšanja svog izgleda, u konačnici vjeruju da im nije potrebna niti jedna od ovih intervencija. Ključno je održavati način razmišljanja koji odiše mladolikošću kako bi se očuvala vlastita mladenačka privlačnost. Vaši postupci, riječi i maniri neizbježno će odati vašu pravu dob. Prestankom pušenja i ublažavanjem stresa, možete dati prednost dobrobiti svog glasa i odisati samouvjerenim ponašanjem. Prikrivanje vaše prave dobi je glup pothvat; umjesto toga, slavite svoja postignuća i ubacite humor u situacije kako biste razotkrili njihovu inherentnu apsurdnost.
Dob nikada ne bi trebala služiti kao opravdanje za zanemarivanje brige o sebi. Njegujte svoje tijelo i kožu nježnim kremama, neutralnom šminkom i visokokvalitetnom kozmetikom za održavanje optimalnog zdravlja. Ključno je izbjegavati upotrebu neprikladnog jezika. Dame, ne skrivajte svoje godine; nego ga samouvjereno prihvatite. Datum na vašoj identifikaciji je važniji od vaše stvarne dobi. Dajte svom zdravlju prioritet i izbjegavajte internalizirati svaku sitnicu koja se dogodi.
S godinama dolaze mudrost i znanje, omogućujući vam da shvatite da samo nekoliko stvari ima istinski značaj u životu. Dodatni tekst Nutricionistica otkriva uspješne strategije za smanjenje povišenih razina štetnog kolesterola uvođenjem promjena u prehrani i načinu života. Kolesterol, masna i voskasta tvar, prisutan je u krvotoku.
Vrijedno je spomenuti da se kolesterol može podijeliti u dvije različite kategorije: korisni lipoproteini visoke gustoće (HDL) i štetni lipoproteini niske gustoće (LDL). Branka Mirković, ugledna nutricionistica, u intervjuu za magazin Informer ističe da se promjenom načina prehrane, skidanjem kilograma i održavanjem fit tijela može učinkovito smanjiti razina štetnog kolesterola i triglicerida. Za postizanje ovog cilja ključno je konzumirati raznoliku ponudu hranjivih namirnica, a pritom voditi računa o unosu štetnih masnoća, soli i šećera.
Nadalje, naš sugovornik ističe važnost redovitog praćenja razine kolesterola. Prema savjetu nutricionista, osobama bez ikakvih zdravstvenih problema savjetuje se kontrola zdravlja dva puta godišnje. No, onima s genetskom predispozicijom, viškom kilograma ili nezdravim načinom života preporuča se pregled barem jednom godišnje, počevši od mlađe dobi.
Odabrati tržnicu umjesto ljekarne mudrija je odluka, savjetuje naš izvor. Osobe koje imaju visoku razinu kolesterola ne bi trebale samo slijediti upute svog liječnika i pridržavati se propisanih tretmana, već i osobno poduzeti inicijative za poboljšanje svog stanja. Promjenom prehrambenih navika pojedinci mogu uspješno postići ovaj cilj. Branka Mirković ističe važnost promjene prehrane kao proaktivnog pristupa jer prevencija uvijek nadilazi liječenje.
Ključno je priznati da hrana može pridonijeti bolesti i služiti kao oblik lijeka. Odluka o kupnji i kuhanju hrane na tržištu uvijek je bolji izbor u usporedbi s ovisnošću o farmaceutskim lijekovima. Nutricionistica ističe mnoštvo elemenata koji igraju ulogu u povećanju razine kolesterola. Među tim čimbenicima je konzumacija hrane koja obiluje štetnim mastima, posebice zasićenim i transmasnoćama.