Kuhinja je centralno mjesto u domu jer se u njoj priprema hrana a kod nekih se u ovoj prostoriji i objeduje. Zato je i mjesto koje se najviše prlja i koje je potrebno reodvno čistiti i održavati higijenu u njoj.
Dok čistimo kuhinju, često se susrećemo s tvrdokornim ostacima na gornjim elementima koje je teško ukloniti. Odsutnost specifične metode u zapletu je beznačajna i nema nikakvog značaja. Prema portalu vstolovka, korištenje ovog DIY rješenja za čišćenje učinkovito će eliminirati tvrdokorne naslage masnoće na kuhinjskim pločama. Uz pomoć ove izvanredne formule, lako se mogu ukloniti ostaci ljepila bez nanošenja ikakve štete na podlozi.
Slobodno uključite bilo koju vrstu alkoholnog pića u ovaj recept. U najmanju ruku, ključni faktor je prag od 40%. Sastojci: Da biste napravili željenu smjesu, pomiješajte dvije žlice alkohola s jednom žlicom vode i jednom žličicom bilo koje vrste deterdženta, poput tekućeg sapuna ili deterdženta. Pažljivo ulijte alkohol u za to predviđenu posudu, zatim dodajte vodu i na kraju dodajte sredstvo za čišćenje.
Postoji više opcija za čišćenje, uključujući korištenje tekućeg sapuna, deterdženta ili alternativu otapanja naribanog čvrstog sapuna u maloj količini vode. Sastojke dobro sjediniti. U slučaju da se odlučite za čisti alkohol, poželjno ga je pomiješati s vodom. Nema potrebe za razrjeđivanjem alkohola s vodom ako već sadrži 40% koncentracije. Nanošenje ovog proizvoda može se obaviti bočicom s raspršivačem ili običnom spužvom. Korištenje ovog rješenja za čišćenje “uradi sam” jednostavan je postupak.
Za učinkovito čišćenje jednostavno nanesite otopinu na željenu površinu, ostavite da odstoji 5 minuta, a zatim nježno obrišite krpom. Potrebno je redovito uranjati krpu u posudu s vodom kako bi se osiguralo pravilno čišćenje. Budite uvjereni da će vaši ormarići biti besprijekorno besprijekorni. Neprocjenjive savjete dala nam je gospođa Valika iz Trnave, koja isključivo svojim domaćim sredstvom čisti kuhinjske plohe s izvanrednim rezultatima.
Ako odmah ne uklonite masnoću koja se taloži na obližnjim površinama, može doći do nakupljanja prašine i pretvaranja u neugodan, ljepljivi premaz. Primjeri uobičajenih mjesta na kojima se često nalazi uključuju kuhinjske nape, ručke ladica, donje strane kuhinjskih ormarića, praznine između ormarića u blizini štednjaka, kao i na vratima ili stražnjoj stijenci pećnice.
Kada se koristi mokra spužva, ona prolazi kroz transformaciju gdje postaje bijela, počinje se izduživati, a njena površina dobiva povećanu razinu ljepljivosti. Umjesto upotrebe štetnih kemikalija, isprobajte ovu ekološki prihvatljivu mješavinu. Za pripremu domaće otopine za čišćenje pomiješajte 200-300 g sode bikarbone s 3 žlice sredstva za pranje posuđa ili tekućeg sapuna, 2 žlice ulja, 60 ml octa i sokom od 2 svježe iscijeđena limuna.
Kada se svi sastojci sjedine, ishod bi trebao biti smjesa u tekućem obliku. Nakon namazanja površine kuhinjskog elementa ravnomjerno rasporedite smjesu i ostavite da odstoji 5 minuta. Nakon toga spužvom temeljito očistite područje. Jednostavno mekom, vlažnom krpom uklonite tvar s površine. Imate mogućnost poliranja, iako to nije obavezno. Nakon neposrednog promatranja, razlika će biti očigledna jer linije zrače sjajem.
Za uklanjanje masnoće iz uskih kutova može se koristiti čačkalica, dok se teško dostupna područja mogu učinkovito očistiti vatom. Tijekom vremena kuhinjski ormarići nakupljaju prljavštinu iz raznih razloga, poput masnoće u zraku s ploče štednjaka i masnoće na našim prstima kada otvorimo vrata ormarića.
- Srećom, ne prljaju se toliko kao radna ploča na kojoj rukujemo hranom. Međutim, s vremena na vrijeme, kada slučajno pogledate prema gore, ne možete a da ne primijetite koliko su postali prljavi! Kada se radi o bojanju vrata kuhinjskih ormarića, bilo da ste to učinili sami ili ste angažirali profesionalca, morate imati na umu nekoliko važnih stvari.
Obično su ormarići obloženi sjajnom bojom, koja nudi bolju izdržljivost i jednostavnost čišćenja u usporedbi s mat površinom. Međutim, treba biti oprezan kako bi se izbjegla uporaba bilo kakvih abrazivnih tvari koje bi potencijalno mogle skinuti boju ili oštetiti površine. Za učinkovito čišćenje vaših ormarića, optimalna metoda uključuje kombiniranje deterdženta za pranje posuđa s toplom vodom.
S obzirom da prljavština na vašim ormarićima obično potječe od masnoće i čestica hrane, svaki renomirani deterdžent za pranje posuđa može učinkovito očistiti vaše kuhinjske ormariće. Upotrijebite krpu od mikrovlakana kako biste osigurali da se prljavština podigne bez oštećenja boje. Evo koraka koje treba slijediti za optimalne rezultate. Kako biste izvršili zadatak, prikupite sljedeće materijale: deterdžent za suđe, vodu, kantu, tri krpe od mikrovlakana i ljestve, ako je potrebno.
Pripremite otopinu za čišćenje punjenjem kante toplom vodom i dodavanjem deterdženta za pranje posuđa dok voda teče. To će olakšati stvaranje “mekih” mjehurića od deterdženta. Uronite dio krpe od mikrovlakana u otopinu i iscijedite sav višak tekućine. Pazite da krpa nije previše natopljena – trebala bi biti malo vlažna, ali ne mokra.
Kako biste temeljito očistili svoje ormare, pozabavite se njima pojedinačno. Upotrijebite navlaženu krpu da nježno izribate površinu ormarića u kružnom uzorku. Ako je potrebno, umočite krpu u otopinu sapunice i ponovite postupak dok se svi tragovi prljavštine ne uklone.