Na estradnoj sceni u Srbiji postoji veliki broj pjevača i pjevačica koji pokušavaju da naprave karijeru a jedna od njih je i ZoranaMićanović koja se široj publici po prvi put predstavila u Zvezdama Granda.

Zorana Mićanović proslavila se sudjelovanjem u glazbenom izboru “Zvezde Granda”, a njen hit “Sikter” izazvao je veliku pažnju i osvojio srca brojnih obožavatelja. Zorana je svoj estradni put započela još u mladosti, a svojim bogatim pjevačkim iskustvom postala je jedna od najtraženijih izvođačica, često nazivana i kraljicom napojnica. Mićanović je ovih dana ispričala svoja iskustva o najizazovnijem razdoblju u svom životu i teškom odrastanju.

Roditelji su joj se rastali kad je imala samo godinu dana, a s majkom je ostala do pete godine. Zorana je progovorila u emisiji “Pretres”, glasom punim emocija, otkrivši da nije samo jednom, već više puta pokušala da komunicira sa svojom majkom. Njihov odnos je zategnut. Nakon što je do pete godine živjela s majkom, preselila se k ocu i od tada više nisu zajedno.

Njezina je majka ušla u 15-godišnju vezu s muškarcem koji je na kraju preminuo. Zorana je izrazila želju da ostane s majkom, podsjetivši da ne želi ići kod oca. Međutim, kada je taj muškarac ušao u majčin život, Zorana se osjećala napušteno jer je majka izabrala njega umjesto nje, a on nju nikada nije prihvatio. – Spojimo se možda dva do tri puta godišnje, iako možda i ne bude tako često. Naša veza nije jaka.

  • Povremeno joj asistiram kad joj treba pomoć i to je to… Najizazovnije sjećanje mi je iz djetinjstva kada bih joj pokucao na vrata, a ona otvorila, pitala zašto sam tu i onda zalupila zatvorio se. Njen muž nam je branio da se viđamo i nikada me nije prihvatio. Iako nikada nisam osjećao mržnju prema njoj, smatrao sam je odgovornom za mnoge stvari. Danas se nema na koga drugog osim mene osloniti za podršku. Nema roditelje, ima dva brata, a ni s jednim od njih ne komunicira. Dala je prednost tom muškarcu ispred mene…

Na kraju se udala za njega, a ja nisam bila na vjenčanju. Posjetio sam je nekoliko puta, a jednom prilikom me njezin suprug pokušao izmanipulirati da dođem kod njih i kontaktiram Centar za socijalni rad, nadajući se da će me smjestiti u udomiteljsku obitelj… Nije me mogao vidjeti kao osoba. Često bi me zatvorio u sobu i zaključao vrata dok se mama ne vrati s posla, ispričala je Zorana.

Bonus tekst:

Nekada gledan kao jelo za manje privilegirane, kačamak se sada vraća kao egzotična “čista” kuhinja. Ovo jelo, napravljeno od bijelog ili žutog kukuruznog brašna, nadaleko je poznato kao kukuruzna krupica ili palenta. Budući da je bez glutena, kačamak nije samo ukusan doručak, već i jedan od najzdravijih izbora koje možemo napraviti. Kukuruzno brašno je bogato vitalnim hranjivim tvarima potrebnim našem tijelu, uključujući vitamine A, E, razne vitamine B skupine i razne minerale.

Bogata je fosforom, cinkom, kalijem, magnezijem, manganom i selenom. Naime, kačamak ima otprilike 380 kalorija na svakih 100 grama, što se razlaže na 12,7 posto vode, 10 posto proteina, 73 posto ugljikohidrata, 4,3 posto masti i 2,3 posto celuloze. Ugljikohidrati i masti koje nalazimo u kukuruznom brašnu pozitivno utječu na naše zdravlje, posebice na rad crijeva. Velika količina vlakana, u kombinaciji sa složenim ugljikohidratima, pojačava osjećaj sitosti.

Te se hranjive tvari postupno apsorbiraju, potičući zdrave probavne procese u crijevima. Osnovni razlog zbog kojeg je kačamak koristan za konzumaciju, bez obzira na prisutnost probavnih tegoba, je njegov nutritivni profil. Osim toga, kukuruz obiluje karotenoidima koji su, zajedno sa zdravim biljnim masnoćama, neophodni za poticanje učinkovite crijevne peristaltike. Ovo pomaže u prevenciji zatvora i podržava regulaciju probave. Zbog zdravih masnoća, složenih ugljikohidrata i biljnih vlakana, kukuruz se savjetuje kao vrijedan izbor hrane osobama s povišenom razinom kolesterola.

Štoviše, značajan je u prevenciji kardiovaskularnih bolesti i podržavanju zdravlja srca. Kačamak se savjetuje za dojenčad i djecu jer pospješuje probavu i jača imunitet čisteći i jačajući crijevnu floru. Osobe s celijakijom ili upalnom bolešću crijeva moraju znati da kukuruz ne sadrži gluten. Shodno tome, kačamak bi trebao biti redoviti dio prehrane oboljelih od Crohnove bolesti, upalnih bolesti crijeva i dijabetesa. Kukuruz sadrži antioksidanse koji pomažu u zaštiti crijeva i tijela od oksidativnog stresa.

Dobrobiti kačamaka za mršavljenje su evidentne. Zbog višestrukih probavnih dobrobiti kukuruza i kačamaka često se preporučuju u strategijama mršavljenja s ciljem skidanja kilograma. Kačamak potiče čišćenje crijeva i pospješuje probavu, što je neophodno za zdravu prehranu. Nadalje, nudi znatnu energiju, a ima malo kalorija, što energiju dobivenu iz njega čini vrijednom u kalorijama.ograničena prehrana.

Preporučujemo