Na internetu možet epronaći veliki broj ispovijesti u kojima korisnici uglavnom aonimno iznose neka svoja iskustva. Neke od tih priča postanu viralne i imaju veliki broj kometara kao što je slučaj sa ovom.

Moja je supruga prisustvovala događaju tvrtke i, kao što je spomenula, nije mogla otići jer je trebala primiti nagradu za izvanrednog zaposlenika. Ostao sam u stanu sam sa šestomjesečnim blizancima, a ona mi je napomenula da će doći čim bude mogla. Vrijeme je prolazilo, a ona još nije stigla.

  • U jedan sat ujutro zazvonio mi je telefon; to je bila ona. Obavijestila me da se napila i da nije mogla voziti, te je umjesto toga odlučila odsjesti u hotelu u kojem se održavala zabava. Ispričala se i poželjela mi laku noć, ali… bila je toliko pijana da nije prekinula poziv, a onda sam čuo… – Da sada krenemo kod tebe? Nisam više mogao podnijeti slušati, pa sam bacio telefon u stranu.

Obuzeta mukom, zaplakala sam, a onda me prekinulo kucanje na vratima. Stajala je tamo, trijezna i nasmiješena, uzvikujući: “BUDALO, ZAR SI MISLIO DA SAM ZLOČESTA I DA TE VARAM?” U tom sam trenutku osjetio val sreće; obično ne volim biti predmetom šala, ali ovaj put mi je laknulo kad sam otkrio da je sve bila šala.

Bonus tekst:

Stručnjaci pokazuju da nevjera obično nije temeljni uzrok nesretnog braka. Umjesto toga, često se pripisuje lošoj komunikaciji, seksualnom nezadovoljstvu, nezadovoljenim potrebama, psihološkim problemima ili padu ljubavi. Fascinantna studija koju je proveo sociolog Paul Amato otkrila je da se osobe u iznimno sretnim ili iznimno nesretnim brakovima obično ne upuštaju u nevjeru.

Dok sretni brakovi imaju tendenciju da ostanu čvrsti, oni koji su vrlo nesretni često rezultiraju razvodom. Pojedinci koji se nađu ‘negdje između’ suočavaju se s najvećom vjerojatnošću da će prevariti svoje partnere. Postoje četiri glavna razloga koji doprinose tome zašto ljudi često odstupaju od svojih obveza: Kada emocionalne potrebe ostanu nezadovoljene, pojedinci u primarnoj vezi mogu doživjeti osjećaj usamljenosti, beznačajnosti, nedostatka cijenjenja ili općeg nezadovoljstva.

To ih može potaknuti da potraže ispunjenje izvan braka ili partnerstva. Doživljaj usamljenosti unutar veze može potaknuti osjećaj bezvrijednosti i osjećaj neuspjeha u vezi s vezom, što u konačnici može rezultirati bavljenjem aferom s drugom osobom. Slika Foto: Pexels Seksualno nezadovoljstvo često dovodi do nevjere u vezama i brakovima. Zadovoljavajući seksualni život uključuje više od same učestalosti ili uzbuđenja seksualnih susreta; također uključuje emocionalnu povezanost, fizičku prisutnost, osobno ispunjenje i način na koji doživljavate sebe i svog partnera.

Kada seksualne potrebe jedne osobe ostanu nezadovoljene, vjerojatno će se s vremenom u vezi pojaviti nezadovoljstvo. Neizravni izrazi ovog nezadovoljstva mogu se manifestirati kao izbjegavanje partnera, odsutnost, ravnodušnost ili ljutnja, među ostalim ponašanjima. Za osobe koje se suočavaju s poteškoćama u komunikaciji, afere služe kao sredstvo izražavanja nezadovoljstva odnosom prema partneru. Ovo im ponašanje omogućuje da izraze svoje osjećaje bez sudjelovanja u smislenoj verbalnoj razmjeni.

Kada se u nesretnom braku pojavi nevjera, to šalje jasnu poruku: problemi su ignorirani dulje vrijeme. U ovakvim vezama, nedostatak transparentne i iskrene komunikacije obično je glavni razlog afere. Neriješeni problemi i neprilagođeni obrasci razvijeni tijekom djetinjstva, zajedno s različitim oblicima ovisnosti ili specifičnim poremećajima osobnosti, mogu dovesti do poteškoća u braku. Afera djeluje kao ‘glasnik’ za te dublje probleme, ali ih neće riješiti.

Preporučujemo