Odnos između svekrve i snahe može biti komplikovan jer je u središtima njihovih života isti muškarac koji je jednoj od njih sin a drugoj muž. Ipak po astrolozima svekrve mogu biti prave prijateljice snahama posebno ako su pripadnice ovih horoskopskih znakova.

Temelj uspješnog braka je obiteljski sklad, što naglašava važnost održavanja pozitivnog odnosa s roditeljima partnera. Stereotip o zategnutim odnosima između snahe i svekrve je dugogodišnja i općepriznata predodžba na kojoj se temelje bezbrojne šale i duhovite priče u našoj kulturi. Ipak, ne pokazuju sve svekrve iste osobine; žene rođene pod ova tri horoskopska znaka imaju tendenciju da budu posebno suosjećajne i brižne prema partneru svog sina.

Riba

  • Oni rođeni u ovom znaku pokazuju izuzetno strpljenje, ljubaznost i služe kao uzorne svekrve. Sanjajući o vjenčanju iz bajke, Ribe željno očekuju dolazak unučadi i prigrlit će partnericu svog sina s toplinom i prihvaćanjem. Upuštanje u razmirice s osobama ovog znaka pokazalo se prilično izazovnim, jer pokazuju značajnu fleksibilnost i snažnu želju za očuvanjem harmonije u kućanstvu.

Vodenjak

Pojedinci rođeni u znaku Vodenjaka obično posjeduju prijatne osobnosti koje olakšavaju skladne interakcije. Oni koji se identificiraju s ovim znakom cijene svoju slobodu i, kao rezultat toga, poštuju osobne granice drugih. Roditelj Vodenjak nastoji se suzdržati od miješanja u odnose svoje djece, nudeći nepokolebljivu podršku u svim stvarima. Svekrva Vodenjak često partnera svog sina doživljava kao prijatelja. Unatoč tome, važno je napomenuti da Vodenjaci mogu biti osjetljivi na kritiku, što zahtijeva pažljivu komunikaciju u tom pogledu.

Vaga

Osobe rođene u ovom znaku imaju tendenciju njegovati pozitivne odnose i bez napora uspostavljati nova prijateljstva. Njihova primarna briga je da osiguraju da njihov partner pridonese sreći njihovog djeteta i da obiteljsko okruženje ostane skladno. Iako uživaju u pružanju zdravih savjeta, svjesno se trude suzdržati od miješanja u tuđe poslove. Često, usred svađe, Vage nastoje ublažiti napetost i pronaći obostrano prihvatljivo rješenje.

Bonus tekst:

Afrička kulinarska tradicija zamršena je i raznolika, stoljećima je oblikovana mnoštvom kultura, geografskih karakteristika i klimatskih uvjeta. Središnji dio afričke prehrane je široka paleta hrane lokalnog porijekla, na koju duboko utječu jedinstveni običaji i klima različitih regija. U zapadnoj Africi, na primjer, klima varira od tropske do sušne, što dovodi do prevladavajuće prehrane koja uključuje žitarice poput kukuruza, prosa i sirka.

 Fufu, široko konzumirano jelo, priprema se od kuhanog i pasiranog korjenastog povrća poput jamsa ili kasave, dok se banku, koji se priprema od kukuruza ili prosa, često poslužuje kao dodatak. Oba su jela bogata hranjivim tvarima i daju potrebnu energiju neophodnu za svakodnevne aktivnosti. U prehrambenoj praksi zapadne Afrike mahunarke poput kikirikija, graha i slanutka, uz razne žitarice, imaju veliku važnost.

Znatne količine proteina i vlakana prisutnih u mahunarkama čine ih vrijednom komponentom dnevnih obroka. Obično se mahunarke ugrađuju u juhe ili variva, a primjer su jela poput juhe “egusi”, koja sadrži sjemenke dinje i često uključuje meso ili ribu. Istočno područje Afrike, koje se ističe vlažnom klimom pogodnom za uzgoj raznolikog voća i povrća, nudi bogatstvo svježih namirnica u svojoj kulinarskoj tradiciji. Značajan primjer je Kenija, gdje tradicionalno jelo “ugali”, pripremljeno od kukuruza, prati niz povrća i mesa.

Nadalje, prevladava obilje svježeg voća, uključujući mango, ananas i papaju, koje se često konzumira u cijelosti ili prerađeno u sok. Povoljni klimatski i zemljišni uvjeti u sjevernoj Africi potiču uspješan uzgoj aromatičnog bilja i začina, što rezultira prehranom koja je raznolika i bogato začinjena. Lokalnu kuhinju oličavaju jela poput kus-kusa, koji se sastoji od sitnih žitarica kuhanih na pari, i taginea, jela koje se sporo kuha u loncu jedinstvenog oblika. Tipično su uključeni ključni sastojci poput janjetine i piletine, dok začini poput kurkume, kumina i cimeta doprinose dubokim i živim okusima karakterističnim za ova jela.

U središnjoj Africi obilje tropskih šuma pruža raznolik niz izvora hrane koji su sastavni dio lokalne kuhinje. Ova sorta obuhvaća korijenje poput kasave i slatkog krumpira, zajedno s lišćem koje se obično koristi u juhama i varivima. Popularno jelo poznato kao “gulaš” napravljeno je od mješavine povrća i mesa, često pojačanog autohtonim biljem i začinima, dajući snažne okuse i značajne nutritivne prednosti. Osim ovih regionalnih razlika, naglasak je na prehrani diljem Afrike daje prioritet očuvanju prirodnih resursa i korištenju lokalnih sastojaka.

Preporučujemo