Danas skoro svaka kuća ima mašinu za pranje suđa koja pomaže domaćicama u obavljanju kućnih poslova a uz to štedi električnu energiju i vodu. Međutim mi na Balkanu mnoge stvari koristimo a da ni ne pročitamo uputstvo za upotrebu.
Perilica posuđa svakako je neophodan pomoćnik u svakodnevnom životu. To nam omogućuje da uštedimo vrijeme koje bismo inače koristili za pranje suđa. Mnogi pojedinci nesvjesno rade greške s ovim kućanskim aparatom, što dovodi do prekomjerne potrošnje vode. Odbacite li ovu naviku, kako sugerira portal santeplusmag, možete maksimalno povećati učinkovitost svoje perilice posuđa. Je li potrebno isprati posuđe prije stavljanja u perilicu?
- Ako je perilica posuđa ključan uređaj u vašem domu, to je vjerojatno zbog vremena i truda koje štedi prilikom pranja tanjura i posuđa. Nadalje, zahvaljujući napretku tehnologije, ovaj uređaj učinkovito koristi vodu, što dovodi do uštede troškova. Ipak, brojni pojedinci često zlorabe ovaj uređaj, vjerujući da postupaju ispravno. Kako biste povećali učinkovitost vaše perilice posuđa, izbjegavajte ispiranje posuđa prije stavljanja u perilicu. Oduzima vam vrijeme i troši vodu bez potrebe.
Perilice posuđa rade na povišenim temperaturama kako bi jamčile da posuđe izađe potpuno čisto nakon završetka ciklusa pranja. Čistoća posuđa održava se toplom vodom i deterdžentom, a ne pretpranjem. Ako ovu naviku učinite dijelom svoje rutine, uštedjet ćete trud perilice posuđa i smanjiti gubitak vode. Samo uklonite ostatke hrane iz posuđa bez ispiranja, a zatim ih stavite u perilicu posuđa. Za čišćenje posuđa od prljavštine možete žlicom ili papirnatim ručnikom obrisati ostatke hrane umjesto da ih prethodno isperete.
Ova pametna mjera spriječit će da hrana blokira uređaj. Određeni modeli visokih performansi dolaze sa sustavom dizajniranim za uklanjanje najjačih nečistoća. Nadalje, preporučljivo je koristiti točnu količinu deterdženta kako biste spriječili preopterećenje stroja, optimizirali njegovu učinkovitost i razmislili o korištenju omekšivača vode. To će vam omogućiti da prilagodite količinu soli ovisno o tvrdoći vode. Stoga je važno razumjeti tvrdoću vode. Koju vrstu deterdženta treba koristiti u perilici posuđa?
Deterdžent za pranje posuđa dolazi u različitim oblicima, uključujući gel, prah i tablete. Postoje i proizvodi koji se nazivaju “sve-u-jednom” koji sadrže i sol i sredstvo za ispiranje. Savjetuje se da ih koristite sa značajkom “tablete” ako je vaš uređaj uključuje i da ih stavite u odjeljak za deterdžent, a ne u košaru za pribor za jelo. Kao što možda već znate, preporučljivo je ne ispirati posuđe prije nego što ga stavite u perilicu posuđa kako biste osigurali najbolje rezultate čišćenja i uštedjeli vodu.
Čišćenje perilice posuđa traje samo trenutak. Redovita uporaba može dovesti do nakupljanja prljavštine, što na kraju može uzrokovati kvar. Kako biste izbjegli ovaj problem, preporučljivo je čišćenje izvoditi barem jednom mjesečno. Pružamo vam učinkovite smjernice koje omogućuju perilici posuđa da se sama očisti uz minimalan napor. Potrebno nam je: 1 pakiranje praška za pecivo. Jedno pakiranje sode bikarbone. pristup: Otvorite perilicu posuđa i ravnomjerno rasporedite sodu bikarbonu i prašak za pecivo unutra.
Ravnomjerno rasporedite tvar po dnu perilice posuđa i izlijte malo u odvod. Izbjegavajte korištenje tradicionalne tablete za perilicu posuđa u ovom postupku. Zatvorite vrata perilice posuđa i aktivirajte ECO postavku. Nakon završetka ciklusa, perilica posuđa izgleda potpuno besprijekorno. Perilica posuđa je potpuno besprijekorna, čak i bez upotrebe bilo kakvih ljekarničkih kemikalija. Osobno sam testirao ovu metodu i preporučio bih je svakome.