Kada je u pitanju ljubav za nju postoji niz izreka kao što su da ona ne bira, da je slijepa i da savladava sve prepreke. U to smo se mogli uvjeriti mnogo puta a neke osobe odluče da promijene cijeli svoj način života zbog voljene osobe.

 

Predstavljamo pripovijest o Gaji Dominiciko, ženi koja je donijela duboku odluku da napusti svoj prijašnji život kako bi se u potpunosti posvetila svom mužu, pripadniku afričkog plemena Masai. Ova je odluka sada oblikovala njezinu trenutnu stvarnost. Unatoč tome što je vodila bogat život i putovala u razne dijelove svijeta, njezin susret s Ntoijaiem značajno je promijenio putanju njezina života.

  • Nakon njihovog prvog susreta, Gaia je postala zaljubljena u njega, duboka ljubav koja ju je natjerala da napusti sve što je prije poznavala – svoj suvremeni način života, svoju profesiju i pogodnosti povezane sa zapadnom civilizacijom. Odabir da se preseli u Keniju i živi među plemenom Maasai u Rift Valleyu bio je značajan i bitan za nju. Ta je odluka u njezino postojanje unijela revitaliziranu esenciju koju karakteriziraju jednostavnost, tradicija i duboka veza s prirodom.

Nakon dužeg razdoblja udvaranja, Gaya se odlučila vratiti u svoju domovinu kako bi izrazila svoju namjeru da se uda za Ntoiyaija i osigurala si stalni boravak u Keniji. Ta je odluka ostavila njezinu obitelj, posebice oca, u stanju zaprepaštenja. Pojavila se zabrinutost u pogledu njezine sigurnosti i njezine sposobnosti da se prilagodi izazovnim životnim uvjetima koji su karakteristični za pleme Maasai. Bez obzira na te izazove, Gaia je pokazala nepokolebljivu odlučnost.

Njezina ljubav prema Ntoijaiju nadišla je sve barijere. U prosincu 2018. par se vjenčao u skladu s tradicionalnim Maasai običajima, sudjelujući u ceremoniji obilježenoj pjesmom, plesom i ritualom. Trenutno žive u dolini Rift sa svojom kćeri. Izvorno nazvana Naramatishho, Gaia se vješto prilagodila načinu života Maasaija, uspješno se noseći s poteškoćama kao što su boravak u kolibi za balegu, nedostatak struje i tekuće vode te surovo postupanje prema ženama.

Unatoč tome, njezina ljubav prema suprugu i njihovom načinu života je duboka i nema želju to promijeniti. Maasai zajednica ustraje u održavanju svoje tradicije, koja uključuje ceremonije punoljetstva, obrezivanje i natjecanja u skokovima. Žene se ukrašavaju nitima perli koje nose kad god izađu. Ovi ukrasi obično uključuju ogrlice, naušnice, vrpce i pokrivala za glavu. U Maasai zajednici odrasli muškarci nose crvenu odjeću, dok su dječaci odjeveni u crno do završetka ceremonije obrezivanja.

Posebnost pojedinaca u ovoj kulturi je prisutnost izduženih ušnih školjki, koje služe kao simboli mudrosti i poštovanja. Nadalje, pleme Maasai poznato je po svojim poligamnim običajima, što je zahtijevalo Gayino sudjelovanje na večernjim okupljanjima njezina supruga, tijekom kojih mu je ostala u potpunosti podređena. I muškarci i žene bave se praksom bušenja ušiju pomoću igala u koje se kasnije umeću razni materijali, poput drvenih komada i kamenja.

U ovom plemenu postoji običaj da se dječacima koji postignu nešto viši stupanj obrazovanja vade zubi iz donje čeljusti, s obzirom na to da je neuobičajeno da završe čak i osnovnu školu. Pojedinci koji pripadaju plemenu Masai upuštaju se u praksu konzumiranja kravlje krvi, bilo u čistom stanju ili u kombinaciji s mlijekom, vođeni uvjerenjem o njezinim značajnim prehrambenim dobrobitima i prednostima za zdravlje.

Njihov životni stil uglavnom se vrti oko uzgoja životinja, a bogatstvo se kvantificira količinom stoke koju posjeduju. Unatoč poteškoćama koje predstavljaju njihove okolnosti u okruženju i kulturni rituali, Gaia doživljava radost otkrivajući svoju naklonost prema ovom plemenu i novootkriveni osjećaj pripadnosti.

Preporučujemo