U obavljanju svakodnevnih kućnih poslova domaćicama veliku pomoć pružaju pojedini uređaji a među najvažnijim je svakako veš mašina. Ona opere natone rublja ukoliko je održavamo kako treba.

U modernim kućanstvima perilice rublja postale su bitne, zbog čega je ključno osigurati njihovu pravilnu upotrebu i održavanje kako bi im produljili vijek trajanja. Kako bi perilica rublja bila dugotrajna i optimalna, važno ju je pravilno održavati. Zanemarivanje njegove njege može dovesti do ubrzanog kvara i smanjene učinkovitosti. Ostavljanje vrata perilice otvorenim nakon pranja uobičajena je pogreška koju mnogi ljudi čine.

Iako se smatra da sprječava plijesan i mirise, zapravo može rezultirati ubrzanim propadanjem i smanjenom učinkovitosti stroja. Nakon završetka ciklusa pranja, preporuča se ostaviti vrata otvorena nakratko kako bi se olakšalo isparavanje preostale vlage. Kada to učinite, jednostavno zatvorite vrata.

Neophodno je redovito čistiti perilicu kako biste uklonili kamenac i održali njenu optimalnu učinkovitost. Postoje različite prirodne metode čišćenja, kao što su: Za uklanjanje kamenca i pomlađivanje perilice rublja imate dvije mogućnosti: sol ili limunsku kiselinu. U prvoj metodi jednostavno dodajte sol tijekom praznog ciklusa pranja. Što se tiče druge mogućnosti, limunska kiselina se može koristiti za učinkovito uklanjanje naslaga kamenca.

Kada je riječ o čišćenju i dezinfekciji stroja, bijeli ocat pokazao se kao vrlo učinkovito sredstvo. Dodatno, soda bikarbona dobro dolazi za uklanjanje neugodnih mirisa i osiguravanje temeljitog čišćenja bubnja. Redovitim održavanjem i čišćenjem stroja smanjuje se opasnost od kvarova, a produljuje mu se i životni vijek. Za održavanje čistoće stroja, preporuča se obavljanje mjesečnog čišćenja bilo kojom od gore navedenih metoda.

Kako biste održali sigurnost i pravilan rad perilice, ključno je angažirati usluge stručnjaka u slučaju značajnih problema ili oštećenja komponenti. To ne samo da će spriječiti daljnju štetu, već će također jamčiti daljnju funkcionalnost stroja. Kako biste osigurali dugotrajan i učinkovit rad vaše perilice rublja, ključno je pravilno je koristiti i osigurati dosljedno održavanje.

Pridržavanjem ovih smjernica možete jamčiti optimalnu izvedbu i produljeni životni vijek vašeg uređaja. U slučaju da vaša perilica rublja ne radi jednako učinkovito kao pri kupnji, moguće je da je uzrok tome neadekvatno održavanje. Budući da voda koju koristi perilica rublja sadrži visoke razine minerala, nakupljanje kamenca s vremenom može postati vidljivo.

Kako biste izbjegli ovaj scenarij, ključno je redovito provoditi temeljito čišćenje perilice rublja, idealno jednom mjesečno. Dostupni su razni proizvodi za čišćenje, a možete se odlučiti i za izradu vlastitog pomoću sode bikarbone i octa. Jednostavno ulijte sodu u odjeljak za deterdžent, dodajte malu količinu octa i pokrenite kratki ciklus pranja. Dosljednim pridržavanjem ove rutine, svako nakupljanje naslaga kamenca učinkovito će se eliminirati.

  • Gumena brtva na vratima stroja značajno se haba i brzo se prlja. Kako bi se osigurala optimalna funkcionalnost stroja, preporuča se redovito uklanjanje prašine i prljavštine koja se nakuplja uz njegove rubove. Upotreba deterdženta i omekšivača može ostaviti ostatke na gumi, pa je poželjno nježno brisati brtvu vlažnom krpom nakon svake uporabe stroja ili barem jednom tjedno. Da biste postigli temeljitije čišćenje, pomiješajte ocat, vodu i malu količinu eteričnog ulja.

Kistom nanesite smjesu na gumu i izribajte je sa svih strana. Također je preporučljivo oprati bubanj. Pokretanje praznog ciklusa na najkraćem programu bez dodavanja deterdženta bilo bi korisno. Kako biste spriječili nakupljanje plijesni i bakterija u perilici rublja, savjetuje se da ne zatvarate vrata odmah nakon svake uporabe. Ostavite da vrata ostanu otvorena u trajanju od 15 do 30 minuta nakon završetka ciklusa pomaže u uklanjanju vlage. Nakon što to vrijeme istekne, jednostavno suhom krpom obrišite preostalu vlagu.

Preporučujemo