Mnogo je trikova u vrtlarstvu i ratarstvu koji pomažu kod uzgoja domaće i zdrave hrane. Sve više se oslanjamo na supermarkete i prerađene proizvode umjesto da ih sami uzgajamo. Danas otkrivamo trik za odlično uzgajanje krastavaca.
Da bi se povećali prinosi, to se može postići izlijevanjem otopine izravno ispod krastavaca i prikupljanjem tekućine u kante, s volumenom od 10 ml. S brzim rastom, ove biljke brzo stvaraju bujno lišće i obilje cvjetova koji se na kraju pretvaraju u obilne plodove. Lakim kombiniranjem dva svakodnevna sastojka koja se nalaze u kuhinji i male količine vode, sve se pripreme mogu lako dovršiti i učiniti spremnima za trenutnu upotrebu.
Kako bi se zajamčila obilna žetva, neophodno je koristiti gnojivo bogato hranjivim tvarima dobiveno od ljuske jaja. Uspjeh recepta ovisi o preciznom odmjeravanju jedne žličice sode bikarbone. Što se tiče potrebnog volumena, preporučuje se standardna količina od 2 litre vode. Kako se treba adekvatno pripremiti za ovaj proces? Pomiješajte ljusku jajeta, sodu bikarbonu i vodu u blenderu, osiguravajući temeljitu integraciju.
- Ostavite smjesu da miruje cijeli dan. Nakon što se smjesa slegne, procijedite je kroz gusto tkano sito, a zatim je razrijedite s jednom litrom vode kako biste dobili snažno gnojivo. Ovo bogato gnojivo dostupno je u izdašnoj količini od 3 litre. Za dodatne informacije pogledajte popratni video koji se nalazi na kraju članka.
Kako bi se osigurao uspješan razvoj krastavaca, rajčice i paprike, ključno je opskrbiti ih dovoljnom količinom hrane i zaštititi ih od mogućih šteta uzrokovanih neredovitim zalijevanjem, sušom i štetnicima. Posebno u fazi rasta ove biljke imaju izraženu sklonost prema vodi. Zanemarivanje opskrbe krastavaca dovoljnom količinom vode tijekom njihovog sazrijevanja može dovesti do gorkog okusa u plodovima, što je značajan primjer. Iako će se plod prestati razvijati, na kraju će se odvojiti i otpasti sam.
Neadekvatna gnojidba krastavaca može rezultirati nedostatkom vitalnih makro i mikroelemenata, ometajući njihov rast unatoč redovitom zalijevanju. Stvaranje otopine zahtijeva prisutnost drvenog pepela. Ne može se zanemariti značaj drvnog pepela, bilo dobivenog iz kamina ili peći, jer služi kao izuzetan i nezamjenjiv izvor hranjivih tvari za naše biljke. Jedna od prednosti kiselih tala je njihova sposobnost otpuštanja hranjivih tvari i neutralizacije kiselosti, stvarajući idealno okruženje za razmnožavanje različitih biljnih vrsta.
- Nasuprot tome, prisutnost ove komponente u alkalnom tlu može predstavljati izazove i potencijalno rezultirati klorozom. Kako bi se postigli optimalni rezultati, nužno je koristiti isključivo drveni pepeo, a izbjegavati upotrebu kartona, plastike, novina ili bilo kojeg materijala nejasnog podrijetla.
Važno je priznati da pretjerana uporaba tvari može dovesti do povećanja razine pH tla. Uključivanje drvenog pepela u vaš vrt pruža brojne prednosti koje je preopširno nabrajati. Postoji obilje dokaza koji podupiru učinkovitost pepela kao metode za uspješno suzbijanje raznih štetočina, kao što su mravi, puževi puževi, puževi i određene kategorije gusjenica.
Kako biste postigli dosljednu disperziju oko biljaka, skupite spremnik i napunite ga pepelom, a zatim ga ravnomjerno raspršite u kružnom uzorku. Neophodno je uspostaviti potpuno zatvoreni krug kako bi se spriječio pristup insekata biljci. Preporučena količina vode je 10 litara. Kao način prihranjivanja presadnica, posebice rajčice, paprike i krastavaca, tijekom procesa presađivanja, koji se obično događa otprilike 7-10 dana nakon početne sadnje, ovo se gnojivo može koristiti.