Jedan od najpoznatijih političara u regiji je predsjednik države Srbije Aleksandar Vučić koj se svaki dan pojavljuje u medijima a s druge strane njegova supruga Tamara je osoba koju rijetko možemo vidjeti u javnosti.

Tamara Vučić obnaša dužnost prve dame Srbije i živi uglavnom privatno, uglavnom izolirano od očiju javnosti. Detalji o njoj su rijetki, osim njezine dobi, koja iznosi 42 godine, i njezine udaje za Aleksandra Vučića 2013. godine, zajednice koja je rezultirala rođenjem sina Vukana 2017. godine. Kako prenose srbijanski mediji, zaposlenje u Ministarstvu vanjskih poslova Republike Srbije započela je 2010. godine. Osim toga, aktivno se bavi humanitarnim radom te često sudjeluje u nizu humanitarnih događanja.

Tijekom početnih faza njezina prvog mandata, njezina je prisutnost bila relativno podcijenjena; međutim, posljednjih godina sve više ulazi u srpske društvene krugove. Par je 2014. godine doživio veliku tragediju gubitkom bebe samo tri dana prije planiranog porođaja, o čemu se prva dama Srbije iskreno osvrnula u javnoj izjavi. Unutar rezidencije Tamare Vučić svaki je kutak prožet ljubavlju i toplinom, pretvarajući je u pravu oazu koju čuva njezin sin Vukan.

Obiteljska rezidencija, poznata po svom prostranom prostoru i osvjetljenju, ima mnoštvo svijetlih tonova koji naglašavaju prevladavajuću atmosferu. Povremeno prva dama na svom osobnom Instagram profilu podijeli djeliće djelića svog dragog prostora u stanu, kojim se ponosi da samostalno upravlja. U svom posljednjem članku prikazuje raskošnu dnevnu sobu, vješto ukrašenu pomno odabranim bijelim namještajem, profinjenim ukrasima i suptilnim cvjetnim naglascima.

Rezidencija Tamare Vučić utjelovljuje dojam sofisticiranosti i dostojanstva, odražavajući eleganciju koju ona personificira kao prva dama. Kuhinja, ambijent u kojem često dijeli drage trenutke sa svojim sinom, ukrašena je nijansama bijele. Tijekom blagdana, dom poprima jedinstven i ugodan ambijent, jer i prva dama i predsjednik Srbije nastoje stvoriti istinski očaravajuće iskustvo za svog sina.

Bonus tekst:

Nekada smatran hranom za siromašne, kačamak sada doživljava preporod kao “čista” egzotična poslastica. Ovo jelo, napravljeno od kukuruznog brašna – bilo bijelog ili žutog – široko je poznato kao kukuruzno brašno ili palenta. Zbog svog bezglutenskog sastava, kačamak ne samo da pruža izvrstan doručak, već se ističe i kao jedan od najzdravijih izbora koje možemo napraviti. Bogato esencijalnim hranjivim tvarima, kukuruzno brašno opskrbljuje naše tijelo vitalnim vitaminima, uključujući A, E i nekoliko vitamina B skupine, uz razne minerale.

Kačamak se ističe značajnim sadržajem fosfora, cinka, kalija, magnezija, mangana i selena. Točnije, sadrži oko 380 kalorija na 100 grama, a sastoji se od 12,7 posto vode, 10 posto proteina, 73 posto ugljikohidrata, 4,3 posto masti i 2,3 posto celuloze. Ugljikohidrati i masti koji se nalaze u kukuruznom brašnu pozitivno pridonose zdravlju, posebice u vezi s radom crijeva. Znatna količina vlakana, u kombinaciji sa složenim ugljikohidratima, pojačava osjećaj sitosti. Te se hranjive tvari apsorbiraju sporije, čime se potiču normalni probavni procesi unutar crijeva.

Primarni razlog za konzumaciju kačamaka leži u njegovim blagotvornim svojstvima, primjenjivim bez obzira na to imate li probavne probleme ili ne. Nadalje, kukuruz obiluje karotenoidima, koji su, zajedno s hranjivim biljnim mastima, neophodni za poticanje učinkovite crijevne peristaltike. Ovaj mehanizam pomaže u prevenciji zatvora i regulaciji probave. Osim toga, zbog sastava zdravih masnoća, složenih ugljikohidrata i biljnih vlakana, kukuruz se savjetuje kao vrijedan izvor hrane osobama s povišenom razinom kolesterola.

Nadalje, neophodan je u prevenciji kardiovaskularnih bolesti i jačanju zdravlja srca. Kačamak se savjetuje za dojenčad i djecu jer potiče bolju probavu i jača imunitet pročišćavajući i jačajući crijevnu floru. Za osobe s celijakijom ili upalnom bolešću crijeva važno je znati da kukuruz ne sadrži gluten. Stoga bi kačamak trebali uvrstiti u svoju svakodnevnu ishranu osobe koje boluju od Crohnove bolesti, upalnih bolesti crijeva i dijabetesa.

Antioksidansi prisutni u kukuruzu igraju ključnu ulogu u zaštiti crijeva i tijela od oksidativnog stresa. Dobrobiti kačamaka za mršavljenje su evidentne. S obzirom da i kukuruz i kačamak imaju brojne prednosti za zdravlje probave, često se preporučuju u programima mršavljenja s ciljem smanjenja tjelesne težine.

 

Preporučujemo