Odnosi u jednoj porodici mogu biti jako komplikovani a poznato jed aje najsloženiji onaj izmeđi svekrve i snahe. Danas vam donosimo ispovijest jedne žene koja je upala u bračne probleme.

Nedavno sam se susrela s teškim životnim razdobljem koje je dovelo do mog odvajanja od supruga, potaknutog nizom događaja vezanih uz njegove roditelje. Problemi su počeli kada smo otkrili da su zlatni predmeti nestali iz našeg doma, a sumnja se brzo prebacila na mene.

Dala sam sve od sebe da pokažem svoju nevinost, proces koji je bio iznimno stresan, pogotovo jer su moj suprug i oni iz našeg kruga počeli misliti da sam ja odgovorna za gubitak ovih vrijednih predmeta. Usred pokušaja da se izvučem iz ove situacije, naišla sam na šokantno otkriće: moja je svekrva bila upletena u internetsku aferu. Ova veza je napredovala do te mjere da je počela slati novac svom ljubavniku, uvjerena njegovim pričama o poteškoćama.

  • Ustvrdio je da ga je žena napustila, što je rezultiralo dugovima i ostavilo ga bez sredstava za njegovu djecu. Ta je situacija duboko utjecala na moju svekrvu, koja se osjećala prisiljenom pružiti mu financijsku pomoć. Unatoč nemilosrdnom ponižavanju i okrivljavanju i od sina i od svekrve, svekrva je bila ta koja je odigrala značajnu ulogu u ovoj prijevari. Nažalost, potpuno je stao na stranu svojih roditelja, zanemarujući moje emocije i ušutkavajući moju sposobnost izražavanja.

Na saznanje o partnerovoj nevjeri i činjenici da je u vezi s prevarantom, moja je svekrva reagirala krajnjim kaosom. Počela je plakati, izražavajući svoj bijes i osjećaj izdaje, u potpunosti shvaćajući istinu situacije. Istovremeno, njezin suprug je otkrio da je profil njezinog ljubavnika lažan i da ga je zapravo izmislio njihov kum.

DODATNI TEKST

Zdravlje naših ušiju i sluha često se zanemaruje, ali razne naizgled bezazlene aktivnosti mogu rezultirati značajnom i dugotrajnom štetom, pri čemu negativne posljedice mogu godinama ostati neotkrivene. Srećom, postoje načini da zaštitite svoje uši dok budete stariji. Stručnjaci u ovom području, poznati kao otorinolaringolozi, preporučuju prakse kojih se možda osobno ne pridržavaju, ali koje su korisne za očuvanje dobrog sluha. Zaštita sluha je ključna, stoga ne zaboravite spakirati čepiće za uši prije izlaska.

Dr. Maura Cosetti s Instituta za uho u New Yorku naglašava važnost korištenja čepića za uši, osobito jer okruženja poput koncerata ili sportskih događaja mogu vaše uši izložiti glasnim i potencijalno štetnim zvukovima. Jednom kada dođe do gubitka sluha izazvanog bukom, on je trajan i ne može se popraviti, što naglašava važnost poduzimanja preventivnih mjera za očuvanje zdravlja vašeg sluha.

Zaštita dok ste u zraku Dr. Bradley B. Block savjetuje osobama koje pate od nazalne kongestije tijekom leta da razmotre korištenje dekongestiva ili specijaliziranih čepića za uši. Osim toga, problemi s izjednačavanjem tlaka tijekom slijetanja mogu uzrokovati bolove u uhu, što može dovesti do nakupljanja tekućine u uhu ili, u težim slučajevima, do puknuća bubnjića. On preporučuje čepiće za uši s filtrima koji pomažu u upravljanju promjenama tlaka tijekom leta.

Izloženost glasnoj buci može rezultirati gubitkom sluha. Rješavanje problema povezanih s vašim sluhom ključno je i ne smijete ga zanemariti. Dr. Sreekant Cherukuri naglašava da se promjene u sluhu moraju shvatiti ozbiljno, budući da postupno slabljenje može ukazivati ​​na ozbiljne zdravstvene probleme. Ako se ne liječi, gubitak sluha može rezultirati nizom mogućih komplikacija, uključujući povećane rizike od tjeskobe, depresije, društvene izolacije, pa čak i veću vjerojatnost pada.

Studije pokazuju da se osobe s oštećenjem sluha suočavaju s 61% većom vjerojatnošću da će razviti demenciju, dok je korištenje slušnih pomagala pokazalo da smanjuje pojavu demencije za 32%. Dr. Bradley B. Block savjetuje da se ne koriste štapići za čišćenje ušiju, ističući da treba izbjegavati samostalno čišćenje ušiju jer tijelo prirodno proizvodi i uklanja ušni vosak koji služi kao zaštitna barijera protiv vode i infekcija. Problemi kao što su bolne infekcije (otitis externa), suhoća, svrbež i moguće oštećenje bubnjića mogu nastati zbog pokušaja uklanjanja ušnog voska.

Ako primijetite nakupljanje voska ili osjetite gubitak sluha, najbolje je da se posavjetujete s liječnikom umjesto da pokušavate sami očistiti uši. Preporuča se potražiti liječnički savjet ako naiđete na poteškoće s viškom ušnog voska ili smanjenim sluhom. Osim toga, budite oprezni kada slušate glasnu glazbu. Dr. Robert Sataloff upozorava da produljeno slušanje glasne glazbe putem slušalica može dovesti do oštećenja sluha. Iako neki suvremeni uređaji uključuju limitatore glasnoće, postoji rizik ako je zvuk dovoljno glasan da ga drugi u blizini mogu primijetiti.

 

 

Preporučujemo