Dara Džokić je jedna od najpoznatijih srpskih glumica koja je odigrala veliki broj uloga kako u domaćim serijama i filmovima tako i na pozorišnim daskama. Dobitnica je i velikog broja priznanja za svoj trud i talenat.

Tijekom gostovanja u popularnom talk showu “As na jedanaest” na K1 televiziji, renomirana glumica Dara Džokić iskreno je progovorila o raznim aspektima svog života, karijere, ali i nevjerojatnog uspjeha omiljene serije “Radio Mileva.

Suočena sa smrću voljenog muškarca, glumica je iskusila surovost života, a utjehu pronašla jedino u prisustvu kćeri Dare Džokić, koja je u tim teškim trenucima postala izvor svjetlosti. Život je izazovno putovanje, puno prepreka i poteškoća. Raduje me razgovor s mlađim prijateljima, jer se ne mogu upustiti u takve rasprave sa svojom kćeri, koja ih odbacuje kao filozofsko lupetanje.

Često ističem koliko je važno ne gajiti očekivanja jer stalno čeznemo za uspjehom i srećom, iako oni nisu obavezni. Unatoč našim neumoljivim naporima da budemo marljivi i savjesni, ne postoji jamstvo da ćemo postići željene rezultate. Za pojedince je ključno da njeguju osjećaj mira, gdje mogu priznati da je život naporan, ali i očaravajuć.

Usred te bitke koja traje, nalazimo utjehu u prolaznim trenucima sreće, koji utiru put svjetlijoj budućnosti. Ova zamršena tapiserija oslanja se na naše aktivno sudjelovanje. Dara nam savjetuje da prigrlimo svaki dan i njegujemo njegovu ljepotu od samog početka, dok otkriva je li samoprihvaćanje ključ za pronalazak ispunjenja u našem poslu. Dara je 2009. godine doživjela ogroman gubitak voljenog supruga Bogdana Tirnanića, zbog čega je svu svoju energiju usmjerila na njegovanje njihove zajednice Jovane.

Na FDU je diplomirala kćerka Dare Džokić, koja je završila studij filmske produkcije. Nakon radosne prilike uslijedila je još jedna prekretnica kada je stupila u brak i podarila Dari najveću sreću da postane baka svojoj voljenoj unuci Katarini.

Rođena u Beogradu 20. prosinca 1955. godine, završila je osnovnu i srednju školu prije nego što je upisala Fakultet dramskih umjetnosti. Za upis na Akademiju Dara je izvela pjesmu Vaska Pope “Očiju tvojih da nije” i održala monolog iz pjesme “Tramvaj zvani želja” Tennesseeja Williamsa. Njezin izniman uspjeh doveo je do toga da je primljena u klasu profesorice Minje Dedić.

  • Dara je od malih nogu gajila izuzetnu strast prema glumi, talent koji je sa žarom pokazivala. Često bi izvodila improvizirane predstave po kući, pokazujući svoju sposobnost imitiranja i duboku ljubav prema plesu i pjesmi. Unatoč tome što je glumački put započela u srednjoj školi, Darin talent isprva nije prepoznat zbog predrasuda vezanih uz profesije njezinih roditelja kao pravnika i ekonomista.

Međutim, nakon završetka studija na Akademiju, kojega se rado prisjeća kao prekrasnog poglavlja u svom životu, Darina slavna kazališna karijera je poletjela. Dara Džokić djetinjstvo je provela u kući bake i djeda na Zvezdari, a kasnije je s obitelji živjela na Bulevaru revolucije.

Slično je i poznati novinar Bogdan Tirnanić Tirke (1941.-2009.) odrastao u neposrednoj blizini stadiona Zvezde i Partizana. Prema knjizi, Bogdan Tirnanić, poznat i kao Tirke, bio je suočen s velikim rizikom da se nikada ne oženi. To je bilo zbog njegove posvećenosti stilu života usredotočenom na pisanje, posjećivanje barova, gledanje filmova i kazališta, provođenje vremena s prijateljima i navijanje za Crvenu zvezdu.

Iako je istina da su i žene bile prisutne, njihova se prisutnost nije smatrala dovoljno značajnom da bi bila zabrinjavajuća. Upravo u Klubu književnika, rodnom mjestu svih značajnih događaja u njegovu životu, sve se promijenilo. Jedne večeri ušla je zanosna žena dugih nogu, očaravajućih crnih očiju i neodoljivog osmijeha. U društvu svojih kolega, koji su poslušali njen prijedlog da posjete klub nakon probe, privukla je Darinu pažnju.

Postojala je neobjašnjiva sila koja ga je vukla da bude prisutan na tom kobnom sastanku. Sudbina je htjela da Tirke priđe njihovom stolu i ne pronašavši slobodnog mjesta, Dara mu ljubazno ponudi svoje. Tirke je bez oklijevanja prihvatio poziv i sjeo do nje. Od tog trenutka nadalje, ne samo da su dijelili stolicu, već su i krenuli na putovanje isprepletenih života.

Preporučujemo