Kosa je ukras našeg lica i potrebno je posvetiti pažnju i vrijeme njenom održavanju. Međutim određeni broj osoba se suočava sa gubitkom kose a za to postoji nekoliko razloga.

Za osobe koje pate od gubitka kose, ekcema ili pretjerane prhuti, ovaj se proizvod toplo preporučuje. Hranjive tvari koje se nalaze u kvascu imaju sposobnost obnoviti i nahraniti oštećenu kosu, što rezultira poboljšanom kvalitetom i ojačanim pramenovima koji su manje skloni pucanju. Da bismo nastavili, trebat će nam 20 grama svježe pripremljenog kvasca. Jedna žlica mlijeka, zagrijanog na toplu temperaturu.

  • Dovoljna je jedna žlica meda. Jedan žumanjak. Postupak: Pomiješajte vruće mlijeko s medom dok se potpuno ne otopi. Nakon toga u smjesu dobro umiješajte kvasac. Ostavite ga na toplom mjestu 15 do 20 minuta. Nakon što prođe navedeno vrijeme, u smjesu umiješajte žumanjak i dobro sjedinite. Kako biste poboljšali teksturu ove maske za kosu, možete dodati sastojke poput jogurta, maslinovog ulja ili gela aloe vere.

Bitna komponenta koju ova maska ​​mora sadržavati je kvasac. Kako biste učinkovito njegovali kosu, masku nanesite na čiste i blago navlažene pramenove. Kako biste osigurali optimalnu aktivaciju kvasca, preporučljivo je pokriti kosu plastičnom kapom ili folijom, jer je toplina ključni element u procesu. Zatim je ušao ručnik. Proteini, vitamini i minerali imaju sposobnost dubokog prodiranja u folikule dlake, što rezultira koncentriranim učinkom.

Za optimalne rezultate preporuča se držati masku minimalno jedan sat ili, ako je moguće, ostaviti preko noći. Na kraju dovršite postupak ispiranjem toplom vodom. Budite sigurni, poseban miris maske će nestati nakon što kosu operete uobičajenim šamponom. Za postizanje vidljivih rezultata preporučuje se ponavljanje ovog postupka dva puta tjedno u razdoblju od 2-3 mjeseca.

Nakon toga ćete imati priliku uživati ​​u zasluženom odmoru u trajanju od tri mjeseca. U slučaju da je potrebno, imate mogućnost ponoviti tretman. Već nakon prve uporabe kosa će pokazivati ​​osjetno poboljšanje zdravlja, sjaja i volumena. Primjena kvasca kao sredstva za jačanje i rast kose pokazala se vrlo učinkovitom. Kako bi se osigurala nesmetana fermentacija po dolasku u želudac, preporuča se prije unutarnje primjene kvasac pomiješati s kipućom vodom ili mlijekom.

Za ugodniji okus mogu se kombinirati s medom, kakaom, voćem i drugim sastojcima. Za optimalne rezultate savjetuje se dnevna doza kvasca u rasponu od 25 do 33 grama. Povremeno se savjetuje pauza od minimalno 1-2 mjeseca.

Androgena alopecija glavni je krivac za gubitak kose kod muškaraca i žena. Međutim, manifestacija ove vrste alopecije razlikuje se između dva spola, što rezultira različitim obrascima gubitka kose. Tipično, gubitak kose kod muškaraca počinje s zaliscima i napreduje do tjemena, ostavljajući dlake samo na sljepoočnicama te tjemenu i potiljku u kasnijim fazama. S druge strane, androgena alopecija kod žena obično se manifestira gubitkom kose koji počinje od razdjeljka i zatim se širi na tjeme.

Iako kosa može postati tanja, nije uobičajeno da žene dožive isti stupanj drastičnog gubitka kose kao i muškarci. Kada je riječ o procjeni razmjera gubitka kose kod žena, stručnjaci se oslanjaju na Ludwigovu ljestvicu, dok se za muškarce koristi Norwood Hamiltonova ljestvica. Prema Ludwigovoj ljestvici, početna faza uključuje minimalan gubitak kose, posebno na području razdjeljka, koji se može prikriti raznim frizurama i alternativnim tehnikama češljanja.

Napretkom u drugu fazu dolazi do vidljivijeg gubitka kose na razdjeljku i sveukupnog stanjivanja kose. Konačno, u trećoj fazi, vlasište postaje vidljivo, a stanjivanje kose se širi i na druge dijelove vlasišta. Na vitalnost folikula mogu nepovoljno utjecati androgeni, muški spolni hormoni koji se obično nalaze u žena. Ovo stanje, poznato kao androgena alopecija, može rezultirati produljenjem procesa rasta kose i stanjivanjem pojedinačnih vlasi. Kao posljedica toga, umjesto pune i snažne kose, pojedinci mogu primijetiti rast tanjih i slabijih pramenova sve dok rast kose potpuno ne prestane.

 

Preporučujemo