Naš dlan je jedinstven isto kao i otisak prsta. Od davnina postoji vjerovanje da je na dlanu zapisana i naša sudbina a i danas mnogi odlaze kod raznih vidovnjakakoji imgataju u dlan.

Pregledajte svoj dlan kako biste utvrdili prisutnost ove određene linije i otkrili njezino istinsko značenje. Crte na vašem dlanu mogu pružiti značajan uvid u vaš karakter, zbog čega je bitno identificirati koje crte posjedujete, a koje nemate. Ako posjedujete ovu karakteristiku, to znači da ste vesela osoba, dosljedno opuštena i ugodna u društvenim okruženjima.

  • Također pokazuje vašu nevjerojatnu snalažljivost, ukazujući na to da ćete bez obzira na okolnosti s kojima se susrećete uvijek pronaći izlaz i rješenje. Kada postavite cilj, spremni ste uložiti značajan napor i podnijeti značajne žrtve kako biste ga postigli. Nema naznaka da ste ikada odustali od bilo kojeg od svojih ciljeva; nego ste odlučni neumorno ih slijediti, bez obzira na cijenu.

Vi ste razumna osoba koja stalno nastoji pomoći i zadovoljiti one oko sebe. Ova osobina vrijedna divljenja zavoljela vas je u društvu, zbog čega ste dobrodošli u svakom okruženju.   Spremno prihvaćate odgovornost za svoje postupke i otvoreno priznajete svoje pogreške, pokazujući predanost ispravljanju svih pogrešaka. Vaša težnja za poštenim rezultatima uvijek vas vodi prema vašim ciljevima. U ovom trenutku, pozivamo vas da podijelite s nama jeste li čvrsto shvatili ova načela.

DODATNI TEKST

U osvit prošlog stoljeća, poznati francuski psiholog Emile Kue skovao je zadivljujuću frazu koja je, unatoč prošlom stoljeću i evoluciji u različite oblike, zadržala svoju moć i privlačnost. Kue, koji je bio pionir široko prihvaćene metode psihoterapije ukorijenjene u optimističnoj autosugestiji, sažeto je ovaj etos u svojoj dobro poznatoj izjavi: “Svakog dana u svakom pogledu sve više napredujem.

  • U prvim mjesecima 1923., Kue je sasvim neočekivano prešao iz čovjeka u srednjim 60-ima koji je vodio kliniku u malom gradu Nancyju, smještenom na sjeveroistoku Francuske, u figuru koju su obožavali i Amerika i Europa gotovo preko noći, kao što je navedeno by the Blitz žena. Što se točno dogodilo? Ovaj farmaceut i psiholog zagovarao je primjenu hipnoze za rješavanje problema fizičkog i mentalnog zdravlja.

Međutim, zbog ograničenog broja pacijenata koji su mogli postići hipnotičko stanje, razvio je jednostavniji režim s ciljem poboljšanja općeg psihofizičkog blagostanja. Kue je predstavio svijetu samoinduciranu svjesnu autosugestiju, objavljujući: “Svakog dana se poboljšavam u svakom pogledu.” Godine 1922. napisao je priručnik koji je opisao njegovu metodu. Do tada je tehnika bila u optjecaju već više od petnaest godina, a Francuz je već postigao značajno priznanje za sebe i za svoj doprinos.

Savjetovao je: “Svakog jutra prije ustajanja i svake večeri nakon odlaska zatvorite oči i recitirajte sljedeću rečenicu dvadeset puta uzastopno. “Svakodnevno poboljšavam svoje sposobnosti u svim dimenzijama”, navodi on u svojoj knjizi “Kako ovladati sobom pomoću svjesne autosugestije”.

Posljedično, ovu tvrdnju treba ponoviti 20 puta svako jutro i večer dok ste u stanju pasivne opuštenosti, primjerice neposredno nakon buđenja ili neposredno prije spavanja. Kue preporučuje da se jutarnje ponavljanje izvede brzo kako bi se ublažilo pojavljivanje bilo kakvih proturječnih misli koje bi mogle potkopati namjeru izjave. Posebnu pozornost treba usmjeriti na izraz “u svakom pogledu” kako bi se pojasnilo da pojam poboljšanja obuhvaća i fizičku i psihičku dimenziju.

Kue je uživao znatan broj sljedbenika; međutim, također se suočio sa značajnim i glasnim kritikama i osudama. Iako je u Americi sigurno bio naklonjeniji nego u Europi, kritike su bile prisutne u obje regije. Jedan ga je novinar okarakterizirao kao “skromnog nositelja korisne poruke koji nikada nikoga nije izliječio. Unatoč tome, pojedinci su nastavili stvarati kilometarske redove za liječenje ove psihologinje, koja dosljedno tvrdi da se autosugestijom mogu izliječiti brojne psihičke i fizičke bolesti, ali i karakterne mane.

“Moja metoda umanjuje vjerojatnost bolesti”, primijetio je. Svoj je pristup temeljio na ideji da se svaka ideja koja zarobi um manifestira u stvarnost, iako uz značajnu odredbu – ta se transformacija događa isključivo unutar granica onoga što je izvedivo. Na primjer, očito je da ih pojedinac bez ruku ne može regenerirati samo mentalnom snagom; međutim, osoba koja posjeduje čvrsto uvjerenje u mogućnost prevladavanja astme može doživjeti njezino olakšanje, pod uvjetom da je tijelo sposobno fizički upravljati ili prevladati stanje. Suprotno tome, gajenje negativnih misli u vezi s bolešću vjerojatno će navesti i um i tijelo da pristanu na takva uvjerenja.

Preporučujemo