Proljeće sa sobom donosi razne prednosti i ljepote, ali uvijek postoji i ta lošija strana koja dolazi s proljećem. Ta lošija strana su svakako insekti, a posebno smrdibube koje ulaze u naše domove.  

Ne samo da ti insekti smetaju, već mogu biti i vrlo frustrirajući, pogotovo kada počnu napadati nečiji dom. Više od puke smetnje, oni stvaraju neugodan miris koji se može zadržati danima nakon što ih uznemirite. Cilj ovog članka je pružiti vam prirodne i jednostavne metode zaštite – načine da spriječite ove uljeze. Kako biste adekvatno zaštitili svoj dom, morate znati kako ovi insekti ulaze, metode.

Ove bube često ulaze kroz male pukotine u zidovima, prozorima i vratima, zbog čega morate poduzeti mjere da ih zaustavite zatvaranjem ovih mogućih ulaznih točaka. Obično su loše izolirani prozori i vrata glavni putevi za smrdibube; stoga često provjeravajte stanje svojih vanjskih zidova i ulaza. Čak i najmanji otvor može biti ulaz za ove dosadne bube. Dakle, zatvorite sve pukotine na vanjskim zidovima, prozorima i vratima; ovo je prvi i važan korak u obrani vašeg doma.

Trebalo bi isprobati sprej od sode bikarbone jer se vjeruje da miris natrijevog bikarbonata može otjerati smrdibube. Umjesto njega upotrijebite isti sastojak pomiješan s vodom za prskanje biljaka, tako će biljke biti zaštićene, a ujedno će se otjerati i smrdibube koje se mogu nalaziti u vašem vrtu ili njegovoj blizini. Ova metoda također će poslužiti za smanjenje populacije smrdibuba u širem okruženju budući da uglavnom napada biljke. Još jedan miris koji smrdibube mrze je metvica: ne podnose njen miris.

Stavite nekoliko režnjeva češnjaka ili grančica svježe metvice u blizini vrata, prozora ili na bilo koje drugo mjesto gdje bi neki od ovih insekata mogli ući u vaš dom. Ove biljke djeluju kao prirodni repelenti, stvarajući neugodan miris koji smrdibube ne vole. Inače, može poslužiti eterično ulje paprene metvice koje se može naći u gotovo svim trgovinama oko vas. Samo pomiješajte nekoliko kapi ulja s vodom i nanesite ga na vanjske prozore, vrata i sve druge moguće ulazne točke. To će stvoriti nepoželjan miris za smrdibube – stoga one neće ostati u vašem domu.

  • Za one koji preferiraju izradu prirodnih repelenata, evo nekoliko jednostavnih recepata. Na primjer, pomiješajte votku, ocat s citrusima ili esencijom lavande kako biste napravili sprej koji će dobro djelovati u tjeranju smrdibuba. Ove prirodne komponente odaju mirise koji su vrlo neugodni za smrdibube, a istovremeno ne predstavljaju opasnost za ljudsko zdravlje. Nakon što uđu u vaš dom, vrlo je važno s njima postupati pažljivo kako ne bi ispuštale svoj neugodan miris; oni, također, imaju sposobnost ispuštati vrlo jak miris nakon što uoče prijetnju.

Stoga ih nemojte stiskati ili grubo rukovati; papirnatim ručnikom ili rukavicama uhvatite ih i nježno izvadite iz neposredne blizine. Ovo će biti vrlo učinkovito u sprječavanju mirisa iz vaše kuće. Ukratko, smrdibube su veliki problem; iako postoji mnogo prirodnih načina da ih se kontrolira. Korištenjem izbora jednostavnih, zelenih pristupa, svoju kuću možete zaštititi od ovih štetnih nametnika.

A takav proaktivan pristup omogućio bi ugodniju atmosferu za vas i vašu obitelj. Ne biste trebali dopustiti da smrdibube postanu veliki problem u vašoj kući. Radije poduzmite preventivne mjere sada kako biste mogli uživati ​​u čistom, mirnom okruženju bez ikakve nepotrebne gnjavaže.

Preporučujemo