Kada je u pitanju njega lica i tijela postoji na tržištu veliki broj prepaqrata čija cijena nije mala a koji navodno garantuju izglađivanje bora i zategnutost kože. Međutim sličan efekat se može postići za puno manje novca.

Ricinusovo ulje možete lako pronaći u svakoj drogeriji, a ima dugi rok trajanja. Ricinusovo ulje odavno je poznato po svojim blagotvornim svojstvima i često se koristi za njegu kose, trepavica, obrva i kože lica. Primarna prednost ulja je što se brzo upija u kožu ne ostavljajući film.

  • Kao rezultat toga, vrlo je učinkovit za smanjenje površinskih bora, pružanje vlage ili hrane oštećenoj koži, a prema web stranici gatitul, također može eliminirati nesavršenosti kože poput izraslina, bradavica ili ožiljaka. Nakon samo mjesec dana korištenja, počet ćete vidjeti zamjetne rezultate. Bore ispod očiju. Malu količinu ricinusovog ulja zagrijanog u žličici na pari nježno umasirajte na prste i područje oko očiju. Uvjerite se da je ulje toplo, ali ne previše vruće na dodir.

Nanesite 2-3 puta mjesečno kako biste uklonili bore oko očiju. Svakodnevno nanosite ricinusovo ulje četkicom od maskare koju ste prethodno očistili. Imat ćete duge i pune trepavice. Dodatak za kreme. Prije upotrebe kreme ukapajte 1-2 kapi ricinusovog ulja. Koža će djelovati sjajnije i imati će glađu teksturu.

Bore na koži lica. Malo zagrijte ricinusovo ulje i zatim ga nježno umasirajte u kožu lica. Nakon dva sata, vatom obrišite sav višak. Da biste poboljšali učinak, razmislite o dodavanju nekoliko kapi eteričnog ulja. Za uklanjanje bradavica Navečer i ponovno ujutro nanesite ricinusovo ulje na zahvaćeno područje i ostavite da odstoji 10 minuta. Bradavice potpuno nestaju bez ostavljanja tragova. Za jačanje kose pomiješajte ricinusovo ulje s dvije žlice soka luka i nježno umasirajte u korijen.

Zatim pokrijte kosu plastičnom kapom i ručnikom oko 30 do 40 minuta. Drugi prijedlog je da pomiješate jednake količine ricinusovog ulja, svježe iscijeđenog soka od limuna i alkohola. Čuvajte ovu otopinu na tamnom mjestu i nanesite je na korijen kose prije spavanja. Ujutro isperite šamponom. Za ublažavanje suhe prhuti pomiješajte 2 žlice tinkture nevena s 2 žlice ricinusovog ulja.

Nježno nanesite ovu otopinu na vlasište i masirajte 20 do 30 minuta. Mješavina ricinusovog i suncokretovog ulja u jednakim dijelovima umiješa se u šampon i nanosi se 20 do 40 minuta prije pranja. Za suzbijanje opadanja kose pomiješajte ricinusovo ulje s medicinskim alkoholom u jednakim dijelovima i nanesite smjesu na korijen kose.

Nakon što pričekate 1-2 sata, isperite vodom koju ste zakiselili tako da pomiješate 1-2 žlice octa i sok od pola limuna. Savjet: Koristite šampon za ispiranje masnoće s kose. Upozorenja: Izbjegavajte korištenje ulja tijekom trudnoće. Način čuvanja: Ulje se može čuvati u tamnim posudama u hladnjaku 1 do 2 godine.

 

Bonus tekst:

Kulinarska tradicija Afrike zamršena je i raznolika, razvijala se stoljećima kroz različite kulture, geografske karakteristike i klimatske uvjete. Središnji dio afričke prehrane je širok asortiman hrane lokalnog porijekla, na koju uvelike utječu jedinstvena klima i običaji određenih područja. U zapadnoj Africi, na primjer, klima varira od tropske do sušne, što dovodi do primarne prehrane koja uključuje žitarice poput kukuruza, prosa i sirka.

 Fufu je široko uživano jelo koje se pravi od kuhanog i pirea od korjenastog povrća poput slatkastog krompira ili kasave, dok se banku, koji se obično pravi od kukuruza ili prosa, često poslužuje kao prilog. Oba ova jela bogata su hranjivim tvarima i daju potrebnu energiju za svakodnevne aktivnosti. U prehrani Zapadne Afrike, mahunarke poput kikirikija, graha i slanutka, uz razne žitarice, bitne su komponente.

Visoke razine proteina i vlakana u mahunarkama čine ih fantastičnom dopunom svakodnevnim obrocima. Obično se mahunarke ugrađuju u juhe ili variva, a pojavljuju se i u jelima poput juhe “egusi”, koja kombinira sjemenke dinje s mesom ili ribom. Istočna regija Afrike, poznata po svojoj vlažnoj klimi koja podržava raznoliku ponudu voća i povrća, nudi obilje svježih namirnica u svojoj kuhinjskoj tradiciji. Značajan primjer je Kenija, gdje je tradicionalno jelo “ugali”, napravljeno od kukuruza, popraćeno izborom povrća i mesa.

Preporučujemo