Ovaj glumački par pokazuje da ljubavnema granica i da se sve prepreke mogu prevazići. Iako Jovana živi u Beogradu a Goran u Zagrebu njih dvoje pronalaze način da ostanu u vezi a ne smeta ih ni to što su različite nacionalnosti što je za svaku pohvalu.

  • Čini se da je obitelj Gorana Bogdana i Jovane Stojiljković prihvatila činjenicu da se par, unatoč ljubavi, neće uskoro vjenčati. Budući da su glumac i glumica zajednički život započeli u Bogdanovu stanu u Zagrebu i Jovaninu u Beogradu, mnogi ih već doživljavaju kao bračni par, pa se nameće neizbježno pitanje njihovih budućih potomaka.

Jovana, glumca koji je zagazio u peto desetljeće, njegovi najmiliji često ispituju o tome, što je vjerojatno istina. Unatoč upornim ispitivanjima i pritiscima, dvije su osobe svjesno odlučile suzdržati se od razmišljanja o prošlosti i umjesto toga usredotočiti se na življenje svojih života punim plućima sa znanjem koje posjeduju.

Trenutno je njihov primarni fokus na poslovnim obvezama, što ih čini najaktivnije uključenim akterima u regiji, što rezultira stalnim priljevom vrijednih i vrijednih nagrada na njihov prag. Svaka od ovih priča za njih ima značaj, bilo da su važne, duhovite ili realistične prirode.

Dramski umjetnik nedavno je dobio nagradu za svoje komičarsko umijeće, postignuće koje mu je donijelo veliku radost i navelo ga da izrazi zahvalnost svojim pratiteljima na Instagramu. Posljednji događaji donijeli su neizmjeran ponos obitelji Gorana Bogdana i Jovane Stojiljković te su se okupili, dijelili šale i zajedno slavili.

Rođen 2. listopada 1980. u Širokom Brijegu, Goran Bogdan potječe iz obitelji duboko ukorijenjene u akademskim i tehničkim područjima. Njegov otac Šimun profesor je na Fakultetu strojarstva u Mostaru, a majka Milka prenosi znanje kao profesorica matematike u Srednjoj strukovnoj školi Široki Brijeg.

Slijedeći njihove stope, Goranova tri brata i dvije sestre također su se bavili tehničkim i prirodnim znanostima. Po dolasku u Zagreb kako bi stekao diplomu ekonomije, Goran je imao laganu naklonost prema makroekonomiji, predviđajući doživotnu karijeru u tom polju. Ipak, na kraju je odlučio nešto poduzeti.

  • Tijekom studija naletio je na svijet kazališta i postao član dramske amaterske skupine Gaudeamus Doma kulture Peščenica. Čisti užitak koji je doživio dok je glumio bio je nemjerljiv, što ga je dovelo do toga da sudjeluje u više amaterskih glumačkih družina istovremeno.

U početku su Goranovi roditelji bili suzdržani prema njegovom izboru da se bavi glumom, prvenstveno vođeni pretjeranom brigom za njegovu dobrobit. Ipak, kako je vrijeme prolazilo, postupno su prihvatili njegovu strast prema izvedbenim umjetnostima. Vođen fascinacijom filmom iz djetinjstva, Goranov put u glumu započeo je tijekom srednjoškolskih godina. S nepunih 15 godina našao se raditi u videoteci, što mu je bio ispunjen san.

Glazba je također igrala značajnu ulogu u njegovim tinejdžerskim godinama, jer je osnovao vlastiti rock bend i pokazao svoje gitarističko umijeće. Bend “Luni Megumi”, koji je osnovao s glumicom Ivanom Roščić, ostao je aktivan do danas. Prigrlivši svoju strast prema glazbi, Goran svoje slobodno vrijeme posvećuje probama benda.

Kako bi se opustio, prepušta se užitku čitanja knjiga i uživljavanja u filmove. Unatoč snažnoj radnoj etici, u svom privatnom životu njeguje mir. U početnim fazama svog glumačkog puta Goran Bogdan sudjelovao je u studentskim filmovima pod redateljskom palicom Ivana Livakovića, a osigurao je i trajne uloge u sapunicama.

Upravo otkrićem Dejana Šorka dobio je značajnu karakternu epizodu u tragikomediji “U zemlji čudesa”. Od 2010. godine Goran Bogdan cijenjeni je član Zagrebačkog kazališta mladih, a svoje raznolike glumačke sposobnosti iskazao je u brojnim predstavama koje su osvojile publiku diljem svijeta.

Među njegovim značajnim nastupima su “Hamlet”, “Coco u Parizu”, “Put oko svijeta za 80 dana”, “Gulliverova putovanja”, “Pismo Heineru Mulleru” i “Ružno pače”. Ne ograničavajući se samo na ZKM, Bogdan je krasio pozornicu i u drugim izvanrednim predstavama kao što su “U zemlji čuda”, “Pir malogradana”, “Pijani proces”, “Pillowman” i “Osvrni se u ljutnji”, da spomenemo samo nekoliko.

Preporučujemo