Ispovijesti nadruštvenim mrežama su jako popularne a neke od njih postanu viralne i imaju veliki broj komentara kao što je slučaj sa ovom koju vam danas donosimo.

  • Sa samo 5 godina doživjela sam gubitak oca. Nakon tog događaja, moja majka i ja živjele smo jednostavan život zajedno. Nosim sve odgovornosti koje su tipično povezane s ulogom muškarca u kućanstvu. Bio sam uključen u razne kućanske poslove i proučavanja, uključujući slikanje, molitvu, osvjetljavanje zatamnjenih područja, košenje i drugo. Danas smo mama i ja osvježili i organizirali ličenje jedne prostorije.

Dok sam se, odjeće umrljane kamencem, probijala do kante da bacim smeće, tri osobe su prasnule u smijeh, pokazujući na mene dok im suze nisu potekle niz lica. Bili su toliko zabavljeni da su zapravo pali na koljena u napadima smijeha. Je li doista zabavno što sve moram sama rješavati uz majku? Je li iracionalno da želim uredan životni prostor unatoč nemogućnosti da angažiram stručnjaka? Čini li me želja za uglednim domom zaslužnim sažaljenja?

DODATNI SADRŽAJ

Apiterapija, koja igra vitalnu ulogu u prirodnoj medicini, uključuje korištenje pčelinjih proizvoda za rješavanje određenih zdravstvenih problema, uz njihovu ugradnju u svakodnevnu prehranu kako bi se poboljšalo dobrobit i spriječile bolesti kod ljudi i životinja.

  • Primjena pčelinjih proizvoda u apiterapiji nadilazi puko oralno uzimanje; također obuhvaća lokalizirane terapije, kao što je lokalna primjena meda za pomoć u zacjeljivanju rana koje sporo zacjeljuju, korištenje otopina propolisa u borbi protiv gljivičnih infekcija stopala i herpesa, terapeutska upotreba pčelinjeg otrova za reumatska stanja i integracija matične mliječi u kreme protiv starenja , između raznih drugih aplikacija.

Bitno je naglasiti da se tijelo ne može oduprijeti pčelinjim proizvodima na isti način na koji to čini sintetskim alternativama. Zamršen sastav i sinergistička svojstva pčelinjih proizvoda čine ih ključnima za održavanje zdravlja i liječenje niza bolesti. Zbog povoljnog djelovanja na organizam sve je veća upotreba pripravaka koji sadrže med, pelud, propolis i matičnu mliječ.

Kvaliteta meda i njegov specifični biljni izvor presudni su čimbenici u određivanju njegove učinkovitosti kao ljekovitog sredstva. Zahvaljujući svom jedinstvenom sastavu, med posjeduje značajna antimikrobna i antioksidativna svojstva. Osim toga, djeluje kao lako probavljiva hrana koja brzo vraća izgubljenu energiju, a redovita konzumacija može poboljšati fizičku izdržljivost i psihičku ravnotežu.

Fitonutrijenti pronađeni u sirovom medu i propolisu pokazali su potencijal u prevenciji raka. Štoviše, sinergistički učinak flavonoida u medu, propolisu i peludi, posebno u kombinaciji s drugim lijekovima, ima značajnu ulogu u prevenciji i liječenju tumora. Istraživanja su pokazala da redovita konzumacija meda podiže razinu korisnih antioksidansa u krvi, koji imaju antibakterijska svojstva. Tradicionalna medicina već stoljećima priznaje ljekovita svojstva meda u ublažavanju simptoma prehlade i gripe.

Opsežne studije jasno su pokazale da je med idealan prirodni zaslađivač za osobe s dijabetesom tipa 2 i visokim razinama kolesterola. Med se može pohvaliti širokim rasponom ljekovitih svojstava; ne samo da poboljšava apsorpciju i učinkovitost lijekova, već i detoksificira tijelo uklanjanjem štetnih tvari. Njegova terapeutska primjena obuhvaća liječenje raznih bolesti, kao što su gastritis, čir na želucu i crijevne infekcije, uz regulaciju lučenja želučane kiseline i čišćenje jetre.

Osim toga, med se koristi za rješavanje ginekoloških problema, ublažavanje jutarnjih mučnina i liječenje respiratornih bolesti uključujući kronični bronhitis, bronhijalnu astmu, rinitis, alergijski rinitis, faringitis, sinusitis i laringitis. Štoviše, pomaže kod anoreksije ili gubitka apetita, normalizira rad crijeva, ublažava zatvor i pomaže kod hemoroida.

Preporučujemo