Šporet je jedan od najvažnijih kućnih uređaja koji služi za pripremu obroka i koji se jako brzo uprlja od masnoće i ostataka hrane. Posebno je teško očistiti dugmad na šporetu zbog njihovog oblika.

Kuhinja je najveći izazov u održavanju čistoće u kućanstvu. Kuhanje povremeno rezultira nakupljanjem masnih ostataka koji se mogu taložiti na ručkama štednjaka. Njihovo čišćenje može biti prilično zahtjevno, a iako postoje kemikalije posebno dizajnirane za ovaj zadatak, mi nudimo učinkovitije rješenje za vas. Ove jednostavne tehnike pružaju učinkovito i ekološki prihvatljivo rješenje za brzo čišćenje gumba plinskog štednjaka. Sve opcije su procijenjene, što vam omogućuje da odaberete onu koja najbolje odgovara vašim željama. Želio bih ponuditi svoje preporuke za čišćenje iznimno zaprljanih gumba.

  • Ovo je metoda koju sam upotrijebio da očistim jako potamnjele gumbe na štednjaku u kućici. Pokušajte, a rezultat će vas sigurno ugodno iznenaditi. Potrebni su štapići s vatom. Amonijak, koji se obično naziva amonijačna voda, lako je dostupan za kupiti u ljekarni. Istrošena četkica za zube. Neophodno je uvijek rukovati amonijakom u rukavicama. Umočite pamučne štapiće u amonijak. Samo zaobilazimo kontaminirana područja, dopuštajući amonijaku da dopre do njihovih površina.

Nakon toga koristimo četkicu za zube za temeljito čišćenje. Uvjerite se sami u jednostavnost i brzinu postupka. Na kraju, jednostavno vlažnom krpom prebrišite površinu i zadatak je završen. Peć će izgledati kao da je potpuno nova. Gumbi se mogu odvojiti uranjanjem u otopinu koja se sastoji od vode, deterdženta i otopljenih tableta unutar perilice rublja; alternativno se može koristiti i prašak za pranje rublja. Pustim ga da se temeljito upije prije nego što ga nastavim čistiti.

Natrijev bikarbonat, poznatiji kao soda bikarbona, svaka domaćica prepoznaje kao svestrano sredstvo za čišćenje. Unatoč tome, nije široko poznato da soda bikarbona može učinkovito pomoći u čišćenju gumba na štednjaku koji su postali obloženi nakupljenom masnoćom. Potopite staru četkicu za zube u vodu, zatim je uronite u sodu bikarbonu prije nego što je nježno nanesete na zahvaćena područja. Nježno umasirajte kružnim pokretima, dajući poseban fokus naborima. Ostavite da odstoji nekoliko minuta prije nego što nastavite s ribanjem četkom.

Na kraju, očistite svježom vodom. Gorušica u prahu služi kao još jedna učinkovita metoda za čišćenje ručaka štednjaka, jer istovremeno čisti i dezinficira površine. Otopina senfa prikladna je za rješavanje problema s blagim razinama onečišćenja. Pomiješajte 200 ml vruće vode s 1 žlicom senfa u prahu, miješajte dok smjesa ne postane glatka. Nakon toga nanesite ovaj pripravak na zahvaćena područja i ostavite da odstoji 10 minuta. Na kraju, temeljito isperite svježom vodom. Da biste pojačali snagu senfa, možete dodati malu količinu sode bikarbone. Iskoristite smjesu tako da je nanesete na vlažnu spužvu i nastavite s ribanjem zaprljanih gumba.

Ostavite da odstoji 1 do 3 sata, nakon čega temeljito isperite čistom vodom. Savjetuje se čišćenje gumba nakon svake uporabe kako bi se spriječilo nakupljanje masnoće. Promijenjenoj boji plastike vratit će se izvorna bijela nijansa. Access: Nanesite vodikov peroksid na vatu i nježno trljajte obojena područja plastike dok ne nestane žutilo. Vodikov peroksid služi i kao učinkovito sredstvo za dezinfekciju. Prema Lindi, ova metoda osigurava učinkovit rad čak i najzaprljanijeg štednjaka.

“Ako postoji jedan zadatak koji mrzim, to je čišćenje predmeta koje nikad nisam koristila, samo da bih ih otkrila u jadnom stanju”, primjećuje Linda, koja je zajedno sa svojim suprugom Davidom kupila neobičnu kolibu u blizini šume u nadi da će uživati ​​u spokojnom i ugodnom ljetnom odmoru. Nakon njihova ulaska, prvi predmet koji je zaokupio Lindinu pozornost bila je peć, koja je bila nevjerojatno zaprljana i optočena pocrnjelim tragovima ugljena. Linda je odlučila ne podleći negativnom raspoloženju, i iako je njezina početna sklonost bila plakati i odustati od čišćenja, naposljetku je skupila svoju odlučnost i odlučila pažljivo dokumentirati svoj proces korak po korak za dobrobit drugih.

Koristila se isključivo materijalom ostavljenim od bivših vlasnika rezidencije. Svjedočeći ishodu, teško ćete povjerovati da se peć pojavila u takvom stanju prije ove transformacije. Korišteni sastojak bilo je jedno pakiranje praška za pecivo. Tri žlice jabučnog octa mogu se zamijeniti alkoholnom alternativom. Dvije žlice praška za čišćenje. Detergent Jedna četvrtina šalice višenamjenskog sredstva za čišćenje (marka nije značajna). Dodajte vodu u lonac, pazeći da je dovoljno otprilike 6 centimetara, i dodajte jabučni ocat. Uronite plamenike u otopinu, zapalite plamen i ostavite da zavrije deset minuta.

Nakon toga maknite s vatre i ostavite u vodi dok se ne ohladi. Nakon toga nanesite malu količinu deterdženta na finu žicu i nježno je očistite; prljavština će biti učinkovito uklonjena. Mi samo izvlačimo gumbe iz štednjaka. U zdjeli pomiješajte toplu vodu s 2 žlice praška, ¼ šalice višenamjenskog deterdženta i dodatne 2 žlice deterdženta. Uronimo ga i pustimo da se namače samo 5 minuta. Nakon toga ga bez napora čistimo spužvom. Preporučujemo da, ako trebate očistiti i rešetke na plamenicima, potopite ih u otopinu jednakih dijelova octa i vode.

Preporučujemo