Od svih kućnih aparata najčešće je u upotrebi šporet na kojem domaćice pripremaju hranu. Vrlo brzo se zaprlja od masnoće i isparavanja tokom kuhanja i potrebno ga je temeljito očistiti.

Kuhinja je najveći izazov u održavanju čistoće u kućanstvu. Sam čin kuhanja povremeno može rezultirati nakupljanjem masnih ostataka koji se povremeno mogu zalijepiti za ručke štednjaka. Njihovo čišćenje može biti prilično zahtjevno; dok su specijalizirane kemikalije dostupne za ovaj zadatak, nudimo vam vrhunsku alternativu. Ove jednostavne tehnike pružaju učinkovito sredstvo za brzo i ekološki prihvatljivo čišćenje gumba plinskog štednjaka. Sve ove mogućnosti dokazane su tijekom vremena, omogućujući vam da odaberete onu koja najbolje odgovara vašim potrebama.

Želio bih ponuditi svoje smjernice za čišćenje posebno zaprljanih gumba. Ovdje leži metoda koju sam primijenio da očistim izuzetno prljave ručke štednjaka u kućici. Pokušaj nedvojbeno će dati rezultate koji će vas ugodno iznenaditi. Potrebno je imati pamučne štapiće. Amonijak, koji se obično naziva amonijačna voda, može se kupiti u većini ljekarni. Prethodno korištena četkica za zube. pristup: Uvijek rukujte amonijakom dok nosite rukavice. Umočite pamučne štapiće u otopinu amonijaka.

Samo previđamo kontaminirana područja, dopuštajući amonijaku da dođe u kontakt s njihovom površinom. Nakon toga koristimo četkicu za zube kako bismo pedantno obavili proces čišćenja. Uvjerite se sami u jednostavnost i brzinu postupka. Na kraju, jednostavno obrišite površinu vlažnom krpom i zadatak je završen. Uranjam odvojive gumbe u perilicu posuđa, iako se također može upotrijebiti otopina koja sadrži vodu, deterdžent i otopljene tablete. Pustim ga da se temeljito upije prije nego što ga nastavim čistiti.

Među domaćicama je dobro poznato da soda bikarbona služi kao svestrano sredstvo za čišćenje. Unatoč tome, nije široko poznato da soda bikarbona također može biti učinkovita u čišćenju gumba štednjaka koji su prekriveni nakupljenom masnoćom. Navlažite staru četkicu za zube, uronite je u sodu bikarbonu, a zatim njome očistite gumbe. Nježno umasirajte kružnim pokretima, s posebnim fokusom na pregibe.

  • Pustite da ostane na mjestu nekoliko minuta, nakon čega trebate još jednom ribati četkom. Na kraju, temeljito očistite svježom vodom. Gorušica u prahu služi kao učinkovita alternativa za čišćenje ručaka štednjaka, nudeći svojstva čišćenja i dezinfekcije. Otopina senfa prikladna je za rješavanje problema s blagim razinama onečišćenja. Izmjerite 200 ml vruće vode i dodajte 1 čajnu žličicu senfa u prahu, miješajući smjesu dok ne dobijete glatku konzistenciju.

Nakon toga nanesite ovu formulaciju izravno na prištiće i ostavite da djeluje 10 minuta. Na kraju, očistite svježom vodom. Da biste pojačali snagu senfa, možete dodati malu količinu sode bikarbone. Vlažnom spužvom nanesite smjesu i temeljito izribajte zaprljane gumbe. Ostavite da odstoji 1 do 3 sata, a zatim isperite čistom vodom. Kako biste spriječili nakupljanje masnoće, preporučljivo je očistiti gumbe nakon svake uporabe.

Promijenjenoj boji plastike vratit će se izvorna bijela nijansa. pristup: Nanesite vodikov peroksid na pamučni štapić i nježno očistite sva obojena područja plastike sve dok žutilo više ne bude vidljivo. Vodikov peroksid služi kao učinkovito sredstvo za dezinfekciju. Ovo ilustrira kako čak i najprljavija peć može učinkovito raditi. Linda savjetuje: “Ako postoji jedan zadatak koji mrzim, to je čišćenje predmeta koje nikada nisam koristila, a koje sam otkrila u lošem stanju.”

Ona je, zajedno sa svojim suprugom Davidom, kupila neobičnu kolibu u blizini šume, želeći uživati ​​u ljetu u mirnom i ugodnom okruženju. Po njihovom ulasku, prvi objekt koji je privukao Lindynu pažnju bila je peć, koja je bila nevjerojatno prljava i prekrivena pougljenjenim ostacima. Linda je odlučila ne dopustiti da joj klone raspoloženje, i unatoč svojoj sklonosti da plače radije nego da se bavi čišćenjem, naposljetku je skupila svoju odlučnost i odlučila pažljivo dokumentirati svoj proces korak po korak za dobrobit drugih.

Iskoristila je isključivo sredstva koja su ostavila u nasljedstvo bivši vlasnici vikendice. Svjedočeći ishodu, teško ćete povjerovati da se peć pojavila u takvom stanju prije ove transformacije. Korišteni sastojak sastojao se od jednog pakiranja brašna. Tri žlice jabučnog octa po želji se mogu zamijeniti alkoholnom alternativom. Dvije žlice praška za čišćenje.

Deterdžent Jedna četvrtina šalice višenamjenskog sredstva za čišćenje (specifična marka nije odlučujući faktor). pristup: Ulijte dovoljnu količinu vode u posudu, otprilike 6 centimetara u dubinu, i dodajte jabučni ocat. Stavite plamenike u ovu otopinu, zapalite plamen i ostavite da vrije desetak minuta. Nakon toga ga uklanjamo s izvora topline i ostavljamo da odstoji u vodi dok ne postigne nižu temperaturu.

Nakon toga nanesite malu količinu deterdženta na finu žicu i nježno je očistite; prljavština će biti učinkovito uklonjena. Mi samo izvlačimo gumbe iz štednjaka. U posudi pomiješajte toplu vodu s dvije žlice praška, četvrtinom šalice višenamjenskog deterdženta i dodatne dvije žlice deterdženta. Ostavite da se upije i odmori samo 5 minuta. Nakon toga nastavljamo s čišćenjem spužvom. Preporučamo da ako želite očistiti rešetke na plamenicima, uronite ih u otopinu octa i vode u omjeru 1:1.

Preporučujemo