Danas vam donosimo ispovijest jdnog muškarca koju je on anonimno podijelio a duštvenim mrežama. Ubrzo je postala viralna i imala je veliki broj komentara.
Moja supruga je žena koja ne čuje i ne govori i čini se da mi mnogi moji rođaci i poznanici zbog toga zamjeraju. Potpuno je svjesna njihovih osjećaja. Nakon još jednog intenzivnog neslaganja s roditeljima, dolazim kući potpuno očajna. Gledajući u njezine oči pune suza i promatrajući njezin pokajnički osmijeh, preplavljen sam emocijama, što dovodi do nekontroliranog izljeva suza, poput bespomoćnog djeteta.
Moja ljubav prema njoj se dalje produbljuje, potpuno svjestan da ona u sebi njeguje naše voljeno dijete. Bez obzira na to što drugi misle, moja odlučnost ostaje ista. Bude li je obitelj nastavila ponižavati zbog njezine navodne rase, potpuno sam spreman prekinuti sve veze s njima i otići s njom. Duboko me boli vidjeti suze majke moga djeteta izazvane grubošću drugih. Iako sam se nadao da će se prihvaćanje s vremenom razviti, čini se da se ništa nije promijenilo.
DODATNI SADRŽAJ:
Osip se može pojaviti odmah nakon primjene lijeka ili nekoliko tjedana nakon toga, obično zbog alergijske reakcije. Ako se ne liječe, bolni osipi povezani s dva često propisivana antibiotika mogu napredovati do po život opasne sepse, zbog čega je neophodno njihovo brzo uklanjanje. Studija koja je trajala 20 godina otkrila je da lijekovi koji se često propisuju za razne infekcije, uključujući upalu pluća i infekcije mokraćnog sustava, mogu dovesti do smrtonosnih komplikacija u 20 do 40 posto slučajeva.
- Liječnici koji stoje iza ovog istraživanja naglašavaju nužnost da pružatelji zdravstvenih usluga razmotre sigurnije alternative. Ova važna informacija pojavila se u cijenjenom medicinskom časopisu JAMA Network. Sveobuhvatna studija provedena u kanadskom zdravstvenom centru Sunnybrook uključila je medicinske stručnjake koji su procjenjivali zdravlje preko 100 000 osoba u dobi od 66 i više godina kojima su davani oralni antibiotici.
Prema Daily Mailu, studija je imala za cilj ispitati štetne učinke povezane s tim lijekovima. Tijekom razdoblja duljeg od dvadeset godina, istraživanje je otkrilo da je znatan postotak – točnije 20 posto – pacijenata tražio bolničko liječenje zbog pojave teških kožnih osipa, koji se često nazivaju kožnim reakcijama na lijekove. Ovi se osipi mogu pojaviti kao alergijski odgovor na lijek, a mogu se pojaviti odmah ili nekoliko tjedana nakon gutanja. Općenito, ova reakcija uglavnom utječe na kožu, što dovodi do velikih, jako crvenih i ljuskavih područja.
Unatoč tome, ako se ne riješi, može se razviti u tešku pretjeranu reakciju imunološkog sustava. U iznimnim slučajevima to može napredovati do sepse, uzrokujući napad imunološkog sustava, što može rezultirati zatajenjem više organa i, u određenim situacijama, smrću. Antibiotici koje su kanadski istraživači identificirali kao najvjerojatnije uzroke ove reakcije su sulfonamidi i cefalosporini. Cefaleksin, koji pripada skupini cefalosporina, često se propisuje za razne bolesti poput upale pluća, meningitisa, sepse i infekcija mokraćnog sustava, slično kao i penicilin.
Štoviše, cefaleksin se često daje djeci koja su alergična na penicilin za liječenje infekcija uha. Trimetoprim se, u kombinaciji sa sulfonamidima, često koristi za liječenje infekcija mokraćnog sustava, upalne bolesti crijeva, malarije i brojnih infekcija koje zahvaćaju kožu, oči i vaginu. Dr. Din Egit iz Doncastera izjavio je da liječnici opće prakse u tom području propisuju obje kategorije antibiotika za različite infekcije, iako se sulfonamidi češće predlažu.
Izvijestio je Daily Mail da su sulfonamidi prepoznati po svojoj isplativosti i učinkovitosti. Cefalosporini se sada propisuju rjeđe jer mnogi pojedinci razvijaju sve veću otpornost. “Iako su reakcije na lijekove opasne po život rijetke, ipak se događaju”, izjavio je David Juurlink, šef Odjela za kliničku farmakologiju i toksikologiju u Sunnybrook Health Sciences Centeru i internist. Juurlink je istaknuo važnost toga da pacijenti budu svjesni mogućih simptoma, poput osipa i vrućice, koji se mogu pojaviti tjednima nakon uzimanja lijeka ili čak nakon njegovog prestanka.
Prema Juurlinku, ovo naglašava važnost propisivanja antibiotika pažljivo i samo kada je to uistinu neophodno. Osip se može pojaviti kao nuspojava brojnih lijekova, kao što su antibiotici, lijekovi protiv napadaja, lijekovi za giht, pa čak i nesteroidni protuupalni lijekovi koji se izdaju bez recepta. Dok se mogu pojaviti ozbiljne reakcije, većina osipa uzrokovanih lijekovima može se uspješno liječiti.