Mljeveno meso je jako zahvalna namirnica jer od njega možete napraviti pregršt različitih jela. Kod nas na Balkanu koristimo uglavnom nekoliko uobičajenih začina u svakom jelu a danas vam donosimo jedan prijedlog.

U Srbiji, iako postoje brojni recepti za mljeveno meso, najomiljeniji su ćevapi, pljeskavice, mesne okruglice i punjene šnicle. Iako su ova jela jednostavna za napraviti, određeni savjeti mogu poboljšati njihov okus. Bez obzira volite li više ćevape ili punjene odreske, postoji jedan bitan sastojak koji biste trebali dodati svom receptu. Ovu su tajnu otkrili iskusni domaći kuhari, iako bi početnici mogli posumnjati u njezin učinak kada nauče što uključuje.

  • Da bi vaše mesne okruglice ili punjeni odresci ostali ukusni i vlažni, važno je dodati šećer. Iako bi u početku moglo zvučati neobično, eksperimentiranje s njim moglo bi dati pozitivne rezultate; šećer pomaže u balansiranju okusa i može biti osobito koristan ako su mesne okruglice ili punjeni odresci previše slani ili začinjeni. Mljeveno meso je prilagodljivo i može se naći u širokom rasponu recepata.

Najčešće se koristi za pripremu ćevapa, ćufti, bureka i mnogih drugih omiljenih jela. Osim toga, šećer pomaže u stvaranju hrskavije korice. Međutim, ključno je ne koristiti previše; dovoljna je samo jedna ravna žličica po kilogramu mljevenog mesa. Taste Matters preporučuje da dodatak malo kipuće vode također može poboljšati okus.

DODATNI SADRŽAJ

Jednostavan odgovor na uobičajene ljetne probleme s blagovanjem lako je dostupan. Može biti prilično obeshrabrujuće razmišljati o uživanju u siru ili trapistu dok se spremate za doručak ili večeru, samo kako biste pronašli pljesnivi sir koji vreba u hladnjaku. Srećom, rješenje je jednostavno; trebate samo papirnati ručnik i izopropil alkohol ili bijeli ocat. Kako biste zadržali svježinu sira nekoliko tjedana, uzmite papirnati ručnik, dobro ga natopite bijelim octom i umotajte u njega kriške sira.

Aroma octa je ključna jer se ne zadržava na siru i uspješno inhibira rast bakterija na njegovoj površini. Štoviše, ocat pomaže u održavanju vlažnosti sira, što zauzvrat pomaže u očuvanju njegove arome i okusa. Kako biste izbjegli isušivanje, preporučljivo je koristiti vlažne krpe. Ova tehnika može biti posebno korisna za održavanje svježima mekih sireva kao što su brie, mozzarella ili camembert.

Zatim uzmite ručnik namočen u ocat i omotajte ga oko sira. Nakon toga zamotani sir stavite u plastičnu posudu ili vrećicu s patentnim zatvaračem, a zatim ga pohranite u hladnjak. Korisno je povremeno pregledati ručnik; ako se čini da je suha, zamijenite je novom koja je navlažena. Korisnici ove tehnike tvrde da ona uspješno održava svježinu sira. Koje karakteristike octa pomažu u čuvanju sira? Miris octa je značajan jer ne ostaje na siru, učinkovito sprječava stvaranje bakterija na njegovoj površini.

Nadalje, bitan je sastav alkoholnog octa; sadrži povećane količine octene kiseline koja se pokazala vrlo učinkovitom protiv mikroorganizama i gljivica. Osim toga, ocat pomaže u zadržavanju vlage u siru, čime se čuva njegov okus i aroma. Kako biste izbjegli isušivanje, preporučljivo je koristiti vlažne krpe. Koji se sirevi dobro slažu s metodom s octom? Najbolji izbor za tehniku ​​mokrih ručnika su tvrdi sirevi kao što su cheddar, trapist, pecorino i druge vrste s niskim sadržajem vlage.

Ovaj pristup skladištenju također može biti koristan za polutvrde sireve kao što su Gouda i Provolone. Što je sir mekši, to ova metoda može biti štetnija. Iako ocat može pomoći u očuvanju mekih sireva kao što su mozzarella, brie ili camembert, on značajno mijenja njihov okus i teksturu.

Preporučujemo